PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ EKOLOGICZNYCH

DSCF5241Ostatnie dni  roku szkolnego to czas na podsumowanie działań ekologicznych, realizowanych w naszej szkole. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach wiedzowych, plastycznych, fotograficznych, piosenki oraz selektywnej zbiórce odpadów. Współpracowaliśmy z Organizacją Odzysku REBA, Fundacją „Zdążyć z Pomocą”, Ogólnopolskim Centrum Edukacji. W szkole realizowane były: Program „Owoce w szkole”, Projekt „Lekki Tornister”. Braliśmy udział II Edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy” w Grupie „Konkurujemy” - otrzymaliśmy nagrody rzeczowe i dyplom Laureata. Organizatorzy V edycji projektu „Lekki Tornister” przyznali nam Certyfikat. 45 uczniów klas III – VI brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy na temat Ekologii i Ochrony Środowiska – EKOTEST.

W XIV Festiwalu Ekologicznym „Czysty Powiat

– w kategorii konkurs fotograficzny „Zaczarowany las” ucz. klasy IIIa – Maria Jakowicz zdobyła I miejsce, zaś ucz. klasy II a – Amelia Pyrka uzyskała III miejsce.

– w kategorii „Piosenka ekologiczna”klasa II b zdobyła II miejsce.

Podczas apelu wręczano nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się w selektywnej zbiórce odpadów.

 Byli touczniowie:

Laura Roguszka – uczennica klasy IV

Karol Stefański – uczeń klasy IV

Alicja Tymecka – uczennica klasy III b

Olga Łozowska – uczennica klasy IV

Emilia Gradowicz – gr. III – oddział przedszkolny

Alicja Bałdyga – uczennica klasy II a

Klaudia Kudzin – uczennica klasy III b

Hubert Połeć – gr. II – oddział przedszkolny

Sara Wyskiel – gr. I – oddział przedzkolny

Aleksandra Zapława – uczennica klasy III a

Alicja Drężek – uczennica klasy II b

Pozostali uczniowie otrzymali drobne nagrody pocieszenia.

Koordynator działań ekologicznych p. Halina Moczyńska podziękowała wszystkim uczniom za  aktywny udział , bo dzięki takim działaniom uczniowie rozwijają zainteresowania przyrodnicze, rozumieją współzależność człowieka i środowiska, kształtują wrażliwość ekologiczną i rozumieją konieczność podejmowania działań na rzecz segregacji odpadów i wykorzystania surowców wtórnych.

Both comments and pings are currently closed.