SZKOLNE KOŁO OSZCZĘDZANIA

DSCF5235W roku szkolnym 2016/2017  wzorem lat ubiegłych w naszej szkole działało Szkolne Koło Oszczędzania. W bieżącym roku szkolnym do SKO należało 48 uczniów z klas I – VI, z czego 26 miało założone konta internetowe.  Uczniowie posiadając otwarte konta bankowe, gromadzą swoje oszczędności wpłacając kwoty do opiekuna lub bezpośrednio na konto bankowe. Członkowie SKO otrzymują gazetki Brawo Bank, z których mogą uzyskać różne informacje na temat oszczędzania, lokat bankowych oraz przeczytać opowiadania i listy od rówieśników, a także wywiady ze znanymi ludźmi. Od 1 października do 30 maja członkowie SKO uczestniczyli w konkursie na najlepiej i najsystematyczniej oszczędzającego ucznia. Łączna wartość  oszczędności zgromadzonych w tym okresie przez wszystkich członków SKO wyniosła 18304.05 złotych. 15 czerwca 2017 r. odbyło się  podsumowanie wyników, a 21 czerwca nastąpiło ogłoszenie zwycięzców konkursu.

Największą kwotę oszczędności na książeczce  lub koncie zgromadzili:
1. Jakub Kądzielewski klasa VI a
2. Adrian Sienkiewicz klasa VI b
3. Patryk Lender klasa V a
4. Oliwia Wujko – Budzińska klasa V b
5. Oliwier Zubel klasa II a

6. Joanna Radawiec klasa II a
7. Bartek Zawadzki – Rymsza klas I
8. Oliwia Stolarczyk klasa Vb
9. Wiktoria Wikira klasa II a
10. Olga Łozowska klasa IV

Nagrody otrzymało 24 członków SKO, a wręczyła je pani dyrektor Ewa Stadnicka na apelu szkolnym  w dniu 21 czerwca 2017 r.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do oszczędzania w następnym roku.

Both comments and pings are currently closed.