PÓŁKOLONIA 2017

DSCN6077W terminie od 24.07- 04.08.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie zorganizowana została półkolonia letnia dla uczniów. W półkolonii uczestniczyło 23 uczniów z kętrzyńskich szkół podstawowych . Uczestników podzielono na dwie grupy, którzy byli pod opieką dwóch wychowawców. Program półkolonii został zaplanowany zgodnie z zainteresowaniem uczestników.  Pomimo kapryśnej pogody uczniowie uczestniczyli w zajęciach na basenie Miejskim Kętrzynianka , dwukrotnie odwiedzili Kino Gwiazda gdzie mogli obejrzeć premierowe bajki animowane tj. „Auta  3.” oraz „Rock Dog- pies ma głos.” W ramach zajęć profilaktycznych uczestniczyli w zajęciach zapobiegających przemocy rówieśniczej , nabywali umiejętności i wiadomości z zakresu bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz poszanowania godności drugiego człowieka. W trakcie półkolonii dwukrotnie odwiedził uczestników dzielnicowy pan Jarosław Stanicki razem z paniami Moniką Danielak oraz Eweliną Piścik  , którzy przypomnieli wszystkim
o prawidłowym zachowaniu się w trakcie wypoczynku, wręczyli dzieciom miłe upominki w postaci piłek plażowych . Uczestnicy aktywnie bawili sie przy Zumbie oraz twórczo pracowali w trakcie warsztatów ekologicznych w ramach Kampanii „Wakacje z Every Can Counts 2017.” 

Za wspaniałą pracę zostali nagrodzeniu gadżetami zasponsorowanymi przez Fundację na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych. Dzieci wraz z wychowawcami odwiedziły  kętrzyńską jednostkę Straży Pożarnej gdzie poznali  specyfikę  pracy strażaka .  Uczestników odwiedziła  pani Ewa Łonyszyn z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kętrzynie , przeprowadziła wśród dzieci zajęcia z zakresu bezpieczeństwa zdrowotnego w czasie wakacji , zwróciła szczególną uwagę na zagrożenia jakie ze sobą niesie okres letni ( gwałtowne burze , korzystanie z kąpieli wodnych i słonecznych , spacery i grzybobrania w lesie). Ostatni dzień półkolonii dzieci spędziły w Kętrzyńskim Stadzie Ogierów gdzie mogły przejechać się bryczkami oraz zjeść pieczoną kiełbaskę na terenie obiektu. W trakcie półkolonii dostępna była świetlica szkolna przed  i po zajęciach w godzinach 07:00-09:00 oraz 14:00-16;00 ze świetlicy systematycznie korzystało 14 uczestników, którzy byli odbierani przez rodziców. Opiekunem świetlicy był  kierownik półkolonii.

 

 

Both comments and pings are currently closed.