XXII PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

20170611_152913Obchody 660 – lecia miasta były inspiracją do utworzenia i przedstawienia programu na XXII Przeglądzie Artystycznym Szkół Podstawowych, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Uroczystość odbyła się 11 czerwca w amfiteatrze miejskim. Koncert rozpoczął się odśpiewaniem hymnu Kętrzyna, gdzie pięknie zaprezentował się m.in. nasz chór szkolny. Chór pod kierownictwem p. Ewy Maciak przedstawił również kilka piosenek związanych tematycznie z miastem. Dynamiczne układy taneczne opracowane przez p. Martę Łozowską i p. Joannę Kołowrocką – Kot, a zatańczone przez młodsze dzieci z naszej szkoły, przyciągnęły uwagę publiczności. Wystąpili także uczniowie z klasy IIa i z klasy IIb z programem „Zapraszamy do Kętrzyna”. Dzieci zaśpiewały 3 piosenki zachęcające do odwiedzenia miasta, ukazujące jego piękno. Długo ćwiczyły pod opieką p. Anety Chadryś i p. Krystyny Osieckiej, aby osiągnąć zamierzony efekt artystyczny.

„Pokażemy tobie dziś piękne nasze miasto stare, kościół, zamek i fontanny i jeziora srebrne lustro, zieleń naszych drzew.”

Krystyna Osiecka

Both comments and pings are currently closed.