PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

20180322_093322

Tradycją jest, że cała społeczność szkolna SP3 w Kętrzynie angażuje się w powitanie wiosny. Pierwszy dzień wiosny to również święto uśmiechu,słońca, radości i młodości. Dlatego warto zaakceptować ten wyczekiwany dzień. W tym roku szkolnym 22 marca  uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami maszerowali chodnikami Kętrzyna, wypatrując nadejścia tej niezwykłej pięknej pory roku. Wcześniej w klasach wspólnie wykonywano kwiaty, transparenty, układano hasła, rymowanki i wykonywano gazetki. Przygotowanie do marszu integrowały uczniów, były świetną zabawą i relaksem. Był to również dobry moment, aby pokazać swoje umiejętności plastyczne i literackie. Przemarsz rozpoczęły oddziały przedszkolne gr.II „Smerfy”, gr. IV ” Motylki” niosły marzannę – symbol odchodzącej zimy. Za nimi szedł barwny orszak przyozdobiony kwiatami. Każda z klas II, III a, III b, IV a, IV b, V, VI a, VI b, VII a, VII niosła transparent z hasłem o wiośnie. Usłyszeć można było dźwięki , instrumentów, które miały odstraszyć zimę, aby już nie wracała. Królować ma Pani Wiosna. Zima odeszła, ale tylko na rok.

Inicjatorkami takiego powitania wiosny były panie: Marzena Jakubowska,Iwona Adamczyk, Roksana Małek .

Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji przez panie: Martę Łozowską, Barbarę Jaremko, Marzenę Jakubowską.

Dziękujemy pani dyrektor Ewie Stadnickiej, całej kadrze pedagogicznej uczniom, dzieciom naszej szkoły za zaangażowanie, się w przemarsz  Pierwszego  Dnia Wiosny.

Both comments and pings are currently closed.