MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZEKOLADY

Obraz 073 20180412_094941_resized

Dnia 12.04.2018 roku Międzynarodowy Dzień Czekolady – to bardzo słodki dzień zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz Mały Samorząd Uczniowski. Inicjatorkami pomysłu były panie Marzena Jakubowska, Marta Mierzwicka. Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy to święto. Święto obchodziliśmy nietypowo, ponieważ w oddziałach przedszkolnych „królowała” fontanna czekoladowa. Spływająca kaskadą smakowitości i kusząca czekoladowym smakiem. Można było w niej zamoczyć nadziany na patyczek plaster ananasa, banana, truskawki oraz inny owoc. W ten sposób dzieci poznały smak czekolady.  W tym dniu obowiązywał wśród uczniów  ubiór w kolorach czekolady – brąz i biel. Czekolada to jeden z najbardziej popularnych smakołyków na całym świecie. Ciekawostką jest fakt, iż dopiero w 1528 r Ferdynand Cortez przywiózł na dwór hiszpański ziarna kakaowca, które nie zrobiły pozytywnego wrażenia a wręcz przeciwnie, smak ziarenek uważano wówczas za gorzki. Poznając różne rodzaje czekolad okazuje się ,że ta najwłaściwsza to czekolada gorzka i chociaż najmniej słodka i smaczna to najzdrowsza.

W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował KONKURS na „ Czekoladowe ciasto”.

Finał konkursu na „ Czekoladowe ciasto”

I miejsce kl. IV a

II miejsce kl. I b

III miejsce kl. III b

Ciasta zostały ocenione nie tylko za wygląd i pomysłowość, ale również za smak.

Klasy nagrodzone otrzymały batony i dyplom natomiast osoba , która była reprezentantem ” Czekoladowego ciasta” kubek i czekoladę.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.