SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MIEJSKIM KONKURSIE PTTK O WOJCIECHU KĘTRZYŃSKIM

 

W sobotę 14 kwietnia o godz. 10.30, w związku z obchodami roku Kętrzyńskiego, odbył się zorganizowany przez kętrzyński zarząd Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego międzyszkolny konkurs wiedzy o Wojciechu Kętrzyńskim.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Ola Łozowska i Karol Stefański z klasy 5. Pomimo choroby, a co za tym idzie nie najlepszej formy, Ola okazała się najlepsza. Zajęła 1 miejsce, a Karol 3.

Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i ogromną wiedzą historyczną. Przygotowując się do konkursu, musieli przeczytać zalecaną literaturę- 2 pozycje Stanisława Achremczyka „Wojciech Kętrzyński- kustosz pamięci narodowej” i „Kętrzyn- dzieje miasta”, co z uwagi na objętość książek nie było proste. Przyswojoną przez Olę i Karola wiedzę sprawdzała wcześniej przygotowująca ich p. Dorota Sterniak.

Naszym uczniom należą się gratulacje i podziękowania za poświęcony czas.

Dorota Sterniak

 

Both comments and pings are currently closed.