ŻYWA LEKCJA HISTORII

20190301_120201W piątek 1 marca obejrzeliśmy w szkole kolejną żywą lekcję historii w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Jacka Ordowskiego. Tematem lekcji, w związku ze stuleciem państwa polskiego,  byli polscy bohaterowie narodowi,  odznaczający się odwagą i męstwem, walczący za swą Ojczyznę – Polskę. Postacie, które zostały przybliżone uczniom to m.in. Zawisza Czarny, Jan  III Sobieski, Tadeusz Kościuszko i Józef Piłsudski. Podczas prezentacji bohaterów, Jacek Ordowski przybliżył uczniom elementy uzbrojenia i umundurowania, które zmieniały się na przestrzeni wieków. Daniel, Bartek, Dawid i Kacper prezentowali zarówno swoje talenty wojskowe, jak i umundurowanie i broń- m.in. hełm z przyłbicą, skrzydła husarza czy broń palną. Po pokazie, jak zwykle, chętni uczniowie mogli wypróbować broń czy przymierzyć hełm, co widać na zdjęciach.

Both comments and pings are currently closed.