SENSOPLASTYKA U SMERFÓW

received_584236192043965„Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”

Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dziecka:

Grupa Smerfy podczas zajęć z Sensoplastyka dzieci wykorzystywały materiały plastyczne, które samodzielnie przygotowały wyłącznie z produktów spożywczych. Dzieci miały możliwość obserwować jak np. materiał suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki i stały. Nabyły wiedzę na temat związków przyczynowo skutkowych. Wszystkie podejmowane działania sensoplastyczne wpływały na rozwój kreatywności oraz twórczego myślenia, stymulację świadomości własnego ciała, jego granic oraz orientacji w przestrzeni. Podczas zajęć z Sensoplastyka przedszkolaki pod kierunkiem Pani Marty Mierzwickiej wykonały ciecz nieniutonowską, która swoją konsystencją kolorowego gluta urzekła dzieci, które przez długie minuty starały się zrozumieć zależność pomiędzy ciałem stałym a cieczą. Wyobraźnia dzieci nie miała granic, powstawały cuda od mapy Polski po galaktykę. Smerfy z produktów spożywczych stworzyły również kolorowy, zapachowy, stymulujący dywan sensoryczny. Wędrówki po dywanie jak również całe zajęcia sprawiły wiele radości. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji w zakładce grupy Smerfy.

Both comments and pings are currently closed.