WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO BARTOSZYC

IMG_20190326_110918W dn. 26 marca klasy 8a i 8b pod opieką p. Barbary Jaremko i p. Doroty Sterniak w ramach  programu DORADZTWA ZAWODOWEGO „Laboratorium. Mój profil” odwiedziły producenta mebli tapicerowanych w Bartoszycach NOVA MAZUR DESIGN. „Laboratorium. Mój profil” to program wspomagania uczniów w wyborze zawodu, realizowany w ramach obowiązkowych zajęć doradztwa zawodowego. Koordynatorem programu jest w naszej szkole p. Dorota Sterniak. Dzięki przystąpieniu szkoły do programu wspieranego przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie, uczniowie mogą korzystać z bezpłatnego transportu, finansowanego przez organ prowadzący – Gminę Miejską Kętrzyn. Podczas wizyty w ogromnym i nowoczesnym zakładzie produkującym meble tapicerowane na rynek niemiecki, uczniowie poznali linię produkcyjną i etapy powstawania mebli oraz czynności wykonywane przez szwaczkę maszynową, tapicera oraz inne stanowiska pracy związane z tworzeniem mebla. Mieli okazję zobaczyć modne i funkcjonalne kanapy, nawet takie z wbudowanym oświetleniem i nagłośnieniem. Oczywiście uczniowie nie tylko oglądali kanapy, ale również testowali ich wygodę. Poznając stanowiska pracy i czynności wykonywane przez pracowników linii produkcyjnej, uczniowie mogli zadać sobie pytanie: czy to jest praca, którą chciałbym wykonywać w przyszłości? Celem programu jest bowiem pomoc ósmoklasistom w podjęciu trudnej decyzji o wyborze szkoły i zawodu.