Z WIZYTĄ W SEJMIE RP

IMG_20190514_124810W dn. 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły Ola, Nikola, Agata i Karol wzięli udział w „Konkursie wiedzy o sejmie RP”. Konkurs został zorganizowany przez posła na sejm Jerzego Antoniego Gosiewskiego. Celem było zainteresowanie młodzieży i poszerzenie ich wiedzy o współczesnym polskim parlamentaryzmie. Uczniowie po wysłuchaniu wykładu rozwiązali test dotyczący zadań i funkcji sejmu i senatu. Za osiągnięcie dobrych wyników i wyróżnień, uczniowie wraz z przygotowującym ich opiekunem p. Dorotą Sterniak, wzięli udział w zorganizowanej przez posła wycieczce do Warszawy w celu zwiedzenia gmachu sejmu. Na koniec poseł Gosiewski zaprosił wszystkich do stołówki sejmowej na obiad.Wycieczka odbyła się w dn. 14 maja.