XII KONKURS MOWY MAZURSKIEJ

MAZURZENIEDnia 16 maja  w Stowarzyszeniu „Konik Mazurski” odbył się  XII KONKURS MOWY MAZURSKIEJ – „MAZURZYMY PO KĘTRZYŃSKU”, w którym w trzech kategoriach wiekowych wzięli udział uczniowie z kętrzyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkolną reprezentację  przygotowaną przez panie – E. Żołnacz, B. Kowalczyk-Pietkiewicz, H. Moczyńską i E. Łukomską stanowiły: Maja Roguszka z klasy 2A, Lena Cichomska z klasy 3, Alicja Tymecka i Antonina Kalinowska z klasy 5B, Laura Roguszka z klasy 6 i Agata Ożga z klasy 8B.  Piękna prezentacja  utworów napisanych w trudnej gwarze mazurskiej przyniosła sukcesy: Mai Roguszka, która zdobyła I miejsce w kategorii klas I- III, Agacie Ożga, która zdobyła I miejsce w kategorii klas VII -VIII i gimnazjum oraz Laurze Roguszka, która zdobyła wyróżnienie. Konkurs uatrakcyjniła  wiązanka  ludowych piosenek mazurskich w wykonaniu  naszego szkolnego chóru pod kierunkiem pani E. Maciak.

Both comments and pings are currently closed.