PRZEDSZKOLAKI NA LOTNISKU MAZURY – OLSZTYN

20190603_104158Dzień 03.06.2019 dla grupy Misiów i Smerfów, był dniem pełnym atrakcji i wrażeń. A wszystko za sprawą wycieczki do Portu Lotniczego Mazury – Olsztyn. Cóż się tam działo!!! Najpierw zwiedziliśmy terminal, gdzie mogliśmy z bliska zaobserwować podróżnych podczas odprawy i przygotowań do lotu. Widzieliśmy także miejsce zwane karuzelą, gdzie podróżni, którzy właśnie wylądowali oczekują na swój bagaż wypakowany z samolotu. Następnie było zorganizowane spotkanie z pracownikami straży pożarnej, którzy  przeprowadzili ciekawą pogadankę na temat tego jak należy zachowywać się na lotnisku, pokazali nam specjalistyczny sprzęt, który ułatwia im prace w trudnych sytuacjach. W dalszej kolejności wszystkie dzieci oraz nasze panie, jak prawdziwi podróżni przeszli przez tzw. odprawę. W celach zachowania bezpieczeństwa każdy z nas był poddany kontroli. Następnie mogliśmy się przyjrzeć z bliska samolotom, które właśnie wylądowały bądź przygotowywały się do lotu. Naszą podróż po lotnisku skończyliśmy na tarasie widokowym, gdzie mieliśmy okazję zjeść smaczny posiłek.