Z UŚMIECHEM CI DO TWARZY – ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

4 października – w piątek, w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie obchodzono Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. Organizatorem tego dnia była pani Asia – wychowawca grupy ,,Misie”, która już od rana  wręczała każdemu dziecku żółtą, uśmiechniętą buźkę. Przygotowała specjalnie na tę okazję pokrojoną w plasterki cytrynę, którą każdy odważny przedszkolak musiał zjeść i ,,uśmiechnąć się” szeroko. Dzieci robiły także zdjęcia z emotkami, które zakrywały twarz. Po obiedzie przedszkolaki odwiedziły również nauczycieli w szkole, by zarazić ich swoim uśmiechem. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień, który powinien jak najczęściej gościć na twarzach naszych przedszkolaków i pracowników szkoły.

Tekst i fotorelacja: Joanna Kołowrocka – Kot

Both comments and pings are currently closed.