PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

20191024_102057

W nawiązaniu do Święta Zmarłych w dniu 24.10.2019 roku uczniowie klasy I „a” i I „b”  odwiedzili pobliski cmentarz w Kętrzynie. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia zniczy, tak i w tym dniu dzieci zapaliły symboliczne światełka na grobie. Dzieci doskonale wiedziały jak należy się zachować w tym szczególnym miejscu. Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie. W szkole staramy się uczyć okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazać, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Dzisiejszy dzień przyniósł naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń, którymi chętnie się dzielili po powrocie do szkoły.

Tekst i fotorelacja: Roksana Małek

Both comments and pings are currently closed.