„PIĄTKA ZA SEGREGACJĘ” – KAMPANIA INFORMACYJNO – EDUKACYJNA MINISTERSTWA ŚRODOWISKA

„Piątka za segregację” to kampania informacyjno – edukacyjna Ministerstwa Środowiska, w której mówimy o korzyściach wynikających z segregacji odpadów. 14 listopada klasa IIb przeprowadziła lekcję otwartą dla nauczycieli pt. „Dlaczego warto segregować śmieci?”. Celem zajęć było rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci. Na wstępie został odczytany list, który skierowała do nas Pani Ziemia. Kolejnym etapem była praca plastyczna związana z segregacją odpadów wykonana według własnego pomysłu. Końcowym etapem była segregacja śmieci we właściwym koszu. Każdy uczestnik poradził sobie rewelacyjnie z ostatnim zadaniem. Pani Ziemia na pewno jest z Nas dumna, gdyż każdy już wie jak należy segregować odpady.

                                                                                                          Tekst: Aneta Chadryś

Both comments and pings are currently closed.