DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U PRZEDSZKOLAKÓW

received_561109034461372

25 listopada swoje święto obchodzi miś, mięciutka pluszowa zabawka, która jest przyjacielem dzieci. Miś jest symbolem tego, co dobre i wartościowe. Pomaga w troskach i smutkach, a także jest niezastąpiony przy zasypianiu dzieci. W przedszkolu Święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo wyjątkowo. W tym roku organizatorem tego szczególnego dnia była Pani Aneta Mila, która z zaangażowaniem przygotowała ten specjalny dzień dla wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje pluszowe misie. Impreza rozpoczęła się wyrecytowaniem przez dzieci wiersza Jana Brzechwy „Oto miś”, a następnie chętnie zaprezentowały i opowiedziały o swoich pluszakach. Pani Aneta zapoznała przedszkolaków z historią pluszowego misia, po czym wszyscy wzięli udział w zabawie integracyjnej przy piosenkach „Jadą, jadą misie” i „Aaa kotki dwa”. W zabawie uczestniczyły nie tylko dzieci, ale także ich pluszaki. Odbyły się też konkursy i quizy wiedzy o misiach, w których podopieczni mogli się pochwalić znajomością i wiedzą na temat niedźwiadków. Każda grupa przedszkolna układała obrazek misia z puzzli, wykazała się spostrzegawczością i szybkością w wyszukiwaniu elementów układanki, co było również dla nich świetną zabawą. Wielką radość sprawiło dzieciom szukanie słodkiej niespodzianki, idąc po śladach niedźwiadka, bo przecież w takim dniu nie może zabraknąć słodkości, tak uwielbianych przez misie. Cała zabawa zakończyła się Misioteką Misia Jacka. Dzieci wspólnie uczestniczyły w tańcach przy piosenkach przedszkolnych. Dzień Pluszowego Misia jest okazją do kreatywnego spędzenia czasu, a także poznania bajek i opowiadań przez przedszkolaków.

artykuł: Marta Szadziewska

fotorelacja: Marta Żukowska

 

Both comments and pings are currently closed.