I PRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

IMG_20191211_104927

11 grudnia 2019r. w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie odbył się I Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 11 uczestników. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd, a także możliwość zaprezentowania zdolności wokalnych małych artystów. Uczestników oceniało jury składające się z nauczycieli pracujących w naszej szkole.

Poziom konkursu był wysoki, w rezultacie przyznano aż trzy pierwsze miejsca. Pierwszą zwyciężczynią została Wiktoria, 6-latka z grupy „Żuczki”, która pięknie zaprezentowała utwór pt. „Zaśnieżone miasta”. Ujęła wszystkich niezwykłą muzykalnością, ciekawym głosem i bardzo dobrym poczuciem rytmu. Kolejnymi laureatami okazało się rodzeństwo: 4-letnia Julitka z grupy „Pszczółki” i 6-letni Wiktor z grupy „Żuczki”, którzy wystąpili razem z mamą – p. Marleną. Wspaniale przygotowani, w pięknych świątecznych strojach i własnoręcznie wykonanymi instrumentami, brawurowo wykonali kolędę „Świeć gwiazdeczko, świeć”. Trzecim zwycięzcą okazał się Oliwier, 6-latek z grupy „Żuczki”, który sprawił zgromadzonym gościom miłą niespodziankę. Był jedynym uczestnikiem konkursu, który nie tylko zaśpiewał kolędę pt.”Przybieżeli do Betlejem”, ale też sam sobie akompaniował na keyboardzie. Chłopiec z powodzeniem łączy naukę w zerówce z rozwijaniem swojej pasji, którą jest gra na instrumencie muzycznym. Pozostali uczestnicy konkursu zajęli kolejno miejsca drugie, trzecie i otrzymali wyróżnienia. Odwaga i starania dzieci zostały docenione. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i upominki. W przerwach pomiędzy występami solowymi, każda grupa przedszkolna zaprezentowała przygotowaną na dzisiejszy dzień kolędę. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy zgłosili swoje pociechy do konkursu, samodzielnie wybrali i opracowali z dziećmi utwory muzyczne, a także zadbali o ciekawe, bożonarodzeniowe stroje. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków i życzymy im kolejnych sukcesów. Konkurs przebiegał w miłej i radosnej atmosferze, która nieuchronnie przybliża nas do Świąt Bożego Narodzenia.

Przedszkolny konkurs kolęd to początek spotkań bożonarodzeniowych w naszej szkole.

W najbliższych dniach odbędzie się Konkurs Kolęd dla dzieci szkolnych, przedstawienia jasełkowe grup przedszkolnych i bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne.

Artykuł: Ewa Jakoniuk

 

Both comments and pings are currently closed.