BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

,,W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!…’’

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. 07.01.2020r. był dniem wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. Tego dnia od rana w przedszkolu słychać było wesołą muzykę. Wystrój sali, jak i korytarza: balony, serpentyny, kolorowe bibułki wprowadzał dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. W balu uczestniczyły dzieci z grup przedszkolnych: Misie, Motylki, Pszczółki, Żuczki i Biedronki. Dzieci miały okazję wspólnie zintegrować się podczas wspólnej zabawy. W tym dniu wszyscy przenieśliśmy się do ,,krainy bajek’’. Na balu można było spotkać żabkę, motylka, biedronkę, wróżkę, księżniczkę, syrenkę, rycerza, pirata, strażaka, policjanta oraz wiele innych ciekawych postaci. Tematem przewodnim był ,,Muzyczny pociąg dookoła świata”, a całą imprezę poprowadził Animator wraz z wesołym klaunem. Po prezentacji strojów rozpoczęła się zabawa taneczna przy rytmicznej muzyce, przeplatana zabawami i korowodami. Największy zachwyt wywarł na przedszkolakach pokaz baniek mydlanych. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Chwilą relaksu była pamiątkowa sesja zdjęciowa. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

 Marta Szadziewska

 

Both comments and pings are currently closed.