KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

W dniu 28 lutego 2020 roku odbył się w naszej szkole konkurs WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI -VIII. Do udziału zgłosili się uczniowie z klasy 6a. Celem konkursu było pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów językiem niemieckim, poszerzanie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych oraz wyróżnienie uczniów uzdolnionych. W konkursie uczniowie musieli rozpoznać np.: kolory skrzynek pocztowych w Niemczech, znać datę wybudowania Muru Berlińskiego, najbardziej znane zabytki i ciekawe miejsca do zwiedzania w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, zwyczaje i tradycje.  Zadania konkursowe, za które można było zdobyć 30 punktów, obejmowały geografię, historię i kulturę państw niemieckojęzycznych, walory turystyczne oraz aktualne wydarzenia gospodarcze i polityczne. Do konkursu uczniowie mogli się przygotować korzystając z materiałów zamieszczonych na stronach internetowych. Największą ilość punktów i  I MIEJSCE zdobył Szymon Piotrowicz, II MIEJSCE Aleksandra Dunaj i Jakub Pruszyński oraz III MIEJSCE Hanna Zubowska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy!

                                                                                              Artykuł: Sylwia Oleksiak

Both comments and pings are currently closed.