NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Bez tytułu

W dn. 11.11 obchodzimy święto narodowe związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku przypada 102 rocznica tych ważnych dla Polaków wydarzeń, które zaowocowały odrodzeniem państwa polskiego po wieloletnim okresie zaborów.

Już po raz kolejny społeczność naszej szkoły w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii śpiewanie odbyło się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line.

Uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły, choć zdalnie, chętnie przyłączyli się do obchodów tego święta. Wykonanie kotylionów, fotografowanie się z barwami narodowymi, śpiewanie hymnu państwowego czy recytacja patriotycznych wierszy to tylko niektóre z podjętych działań.

Aktywne włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, wzmacnia u młodych ludzi poczucie patriotyzmu i solidaryzowania się z Ojczyzną i innymi Polakami. Taka aktywność zasługuje na pochwałę i szacunek, jest godna naśladowania.

MŁODY PATRIOTA

PicsArt_11-10-02.39.14

HYMN PAŃSTWOWY W WYKONANIU UCZNIÓW KL. 2B

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – KL. 2b (1)