DZIEŃ KOTA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

029Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

W środę, 17 lutego dzieci z grup przedszkolnych obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach sportowych, zwijały włóczkę, słuchały wiersza ”Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Dużo radości sprawiły dzieciom konkursy m. in. picie mleczka przez rurkę czy szukanie celowo ukrytej maskotki kota o imieniu Ruda.

Uczestnicy ”kocich zabaw” zostali również zaproszeni do Krainy Kocimiaukoci, w której przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki dzieci – koty odpoczywały.
Na zakończenie dzieci kolorowały maski kota. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.

Wszystkie przedszkolaki wykonały również prace na miejski konkurs plastyczny organizowany przez Bibliotekę Miejską w Kętrzynie.

Both comments and pings are currently closed.