Klasa VIIB

DSCF6142

 Wychowawca: Bożena Kowalczyk – Pietkiewicz


Skład Samorządu Klasowego

Gospodarz: Zuzanna Lesik

Z – ca gospodarza: Maciej Towarnicki

Skarbnik:  Michał Stasiński


MIKOŁAJKI


SPOTKANIE Z PISARZEM


DZIEŃ CHŁOPAKA

DSCF6147

linia_ozdobna

Wspomnienia z klasy VIB

linia_ozdobna

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 


SUKCES MAĆKA

Maciek Wojciechowski brał udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim 

” Spotkanie z Poezją” 

zajął III miejsce.  Gratulujemy Maćkowi.

Obraz 087Obraz 088


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZEKOLADY

Obraz 070


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 


WARSZTATY ARCHEOLOGICZNE


 SZKOLNY KONKURS  - KOLĘD I PASTORAŁEK W KATEGORII KLAS IV – VII

Wyróżnienie – Dominika Trembowska 

Obraz 004


 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

jezyk ojczysty

Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego – coroczne obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. W 2012 roku w Polsce wystartowała kampania społeczna Ojczysty -dodaj do ulubionych zorganizowana przez Narodowe Centrum Kultury i Radę Języka Polskiego. Ma ona na celu podnoszenie świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę.


W A L E N T Y N K I 

serce-z-twarza-ruchomy-obrazek-0020


TŁUSTY CZWARTEK 

paczki

Obraz 450

 ” Najładniejsza maska karnawałowa 2018 r” – KONKURS SZKOLNY

I  miejsce zajęła – Wiktora Zielińska

Obraz 178


         TYDZIEŃ KOLORÓW 

 ANTYDEPRESYJNA  6 B – SZARY PIĄTEK.

Obraz 144


Wigilia-  Bożego Narodzenia 

20180102_103408


ANIOŁY  VI B 


KONKURS PLASTYCZNY

20171206_125858  20171206_125910


 MIKOŁAJKI 


 Co interesuje uczniów klasy  VI  B  ?

   Co warto robić w wolnym czasie?.Rozwijać zainteresowania.Swoje pasje prezentowali uczniowie na godzinie wychowawczej.Najchętniej opowiadali o miłości do zwierząt dużych i małych,grze na instrumentach,czytaniu książek,motoryzacji i oryginalnym czesaniu włosów.

Zdj_cie0404  2017-12-05 18.12.12

2017-12-05 18.03.58  2017-12-05 18.02.13

 


 Oczekiwanie na Mikołajki 


 

Szlachetna-Paczka-Logo DAR  Z  SERCA

” Szlachetna Paczka”

Dnia 29.11.2017r w SP 3 odbyła się zbiórka żywności i odzieży dla potrzebujących. Uczniowie z kl. VI b Łucja Jakubczyk, Oliwia Stolarczyk i Maciek Towarnicki włączyli się w akcję pomagali w zbiórce żywności p. Marzenie Jakubowskiej.

 


 DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA


6bDZIEŃ CHŁOPAKA

 linia_ozdobna

Wspomnienia z klasy V B

linia_ozdobna

WYCIECZKA DO WARSZAWY


W MUZEUM IM.WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO


 TŁUSTY CZWARTEK – ZAPUSTY

Tłusty czwartek

Dzień rozpusty!

Każdy wcina pączek tłusty

I nieważna jest figura

Kiedy w domu pączków góra

I faworek też być musi

Swym wyglądem również kusi.

Każdy zjada ile zdoła

i o więcej ciągle woła…

Zdj_cie0340

Oliwka usmażyła górę faworków…


   DZIEŃ ŚW. WALENTEGO W NASZEJ KLASIE

Było dużo miłych życzeń i czerwonych serduszek, czekoladki i słodycze. Przygotowaliśmy gry i zabawy, a nawet wróżby walentynkowe. Wszyscy brali udział w tej miłej zabawie. Dominik przygotował wszystkim piękne serduszka.

Oto zwycięska Walentynkowa Para – Monika i Dominik

Zdj_cie0338


WIGILIA W KLASIE

Wigilia to uroczysta wieczerza, do której zasiada się o zmroku w gronie najbliższych. To stary chrześcijański zwyczaj oczekiwania. Najważniejszym polskim zwyczajem jest łamanie się opłatkiem. My też łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i przepraszaliśmy się za zło wyrządzone sobie wzajemnie od ubiegłego roku. Śpiewaliśmy piękne polskie kolędy. Panowała niezwykła atmosfera wyczekiwania tych magicznych świąt.


MIKOŁAJKI

Kto nie lubi Mikołaja? Wszyscy go wyczekują na początku grudnia. Starszy pan z białą brodą ubrany w czerwony strój, który według różnych legend i baśni w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Taki zaprzęg zawitał do naszej szkoły, a pan z białą brodą obdarował wszystkich prezentami. Czy wszyscy na nie zasłużyli? Chyba tak, nie było takich, którzy upominku nie otrzymali.


           ANDRZEJKI W NASZEJ KLASIE

Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał się dowiedzieć, co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby. Andrzejki to jeden z tych wyjątkowych magicznych dni w roku. Tradycja wróżenia sięga bardzo dawnych czasów. Wróżby to sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Godzina wróżb andrzejkowych w naszej klasie polegała na tradycyjnym laniu wosku przez dziurkę od klucza. Inne wróżby to: buty, rzucanie kości, ulubiony kolor, kim będę. Nasza pani wcieliła się w prawdziwą wróżkę i wszystkim przepowiedziała przyszłość wróżąc z ręki.


DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka to święto obchodzone głównie wśród młodzieży szkolnej. W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają upominki. Tak było w naszej klasie. Chłopcy dostali słodkie upominki oryginalnie opakowane i miłe życzenia od dziewczynek. Na tę okazję ułożono zabawne wierszyki. Było wesoło i przyjemnie. Uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Dzień Chłopaka już za rok!!!


linia_ozdobna

Wspomnienia z klasy IVB

linia_ozdobna

DSCF1601 

Wychowawca: Bożena Kowalczyk – Pietkiewicz


 LEKCJA BIBLIOTECZNA W CZYTELNI BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ W ZAMKU

Carlo Collodi – 1826-1890 – pisarz, twórca książek dla dorosłych i dla dzieci. Największą sławę przyniosła mu książka „Pinokio” przetłumaczona na wiele języków.  W 2015r. przypada 125 rocznica śmierci pisarza. Z tej okazji 20.11.2015r. uczniowie kl. IV B uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Czytelni Biblioteki Miejskiej w Kętrzynie. Bohaterem spotkania był Pinokio – drewniany pajacyk, który często płatał figle i przeżywał niezwykłe przygody. Książka uczy, jak postępować w życiu. Należy słuchać rodziców, pilnie się uczyć, nie ulegać złym namowom. Uczniowie odgrywali scenki teatralne, czytali fragmenty lektury, brali udział w konkursach. Po spotkaniu każdy wiedział, że „… na dobrych uczynkach nigdy się nie traci” i „… na tym świecie każde uczynione dobro powróci do nas”.


linia_ozdobna

 Wspomnienia z klasy III

linia_ozdobna

DSCF0848

Wychowawca w kl. I-III: mgr Krystyna Osiecka


Dzien_Chlopaka_muchomorki

DSCF1574

Najsympatyczniejszym chłopcem w klasach I – III został wybrany nasz kolega

Dominik Jędrej


18395_fileot

15 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Nasza klasa, wspólnie z klasą II, przygotowała program artystyczny, którym podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży.


jedzenie-zdrowe-dzieci-gospodarstwa

W dniach 20 – 24 X 2014 r. braliśmy udział w akcji „Zdrowo jemy, nie tyjemy”. Uczyliśmy się o wartościach odżywczych warzyw i owoców.


images

31 października obchodziliśmy Halloween. Z tej okazji braliśmy udział w konkursie na „Strachodynię”. Gabryś Chadryś zajął I miejsce a Kuba Kotlarski II. Przebraliśmy się za czarownice i upiory.


napis1

6 listopada obejrzeliśmy inscenizacje związaną ze Świętem Niepodległości. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na Znak Polski Walczącej. Gabryś Chadryś zajął pierwsze miejsce, Patryk Lender – drugie, natomiast Wiktoria Zielińska i Oliwia Stolarczyk otrzymały wyróżnienia.


Międzyszkolny Turniej Matematyczno – Sprawnościowy w 450-rocznicę urodzin Galileusza.

„Ćwicz i licz”

My tworzyliśmy doping.


MIKOŁAJ SIĘ ZBLIŻA1a

MIKOŁAJKI