Klasa IIB

Wychowawca: mgr Barbara Graczyk


 TO MY II B

 

Przewodnicząca klasy: ALICJA WOJCIECHOWSKA

Zastępcy: WIKTORIA KLESZ, IGOR RUTKOWSKI


PLAN LEKCJI

PLAN LEKCJI KL. IIB


 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

Dnia 28 września obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopaka. Rodzicom dziękujemy za przygotowane prezenciki a Alicji i Lence, za konkurencje, które dziewczynki przeprowadziły. Zabawa była wyśmienita.

 

 


ZATAŃCZ  Z  KLASĄ

W naszej szkole odbyły się coroczne, pokazowe zajęcia taneczne. Dzięki nim nasi uczniowie poznali podstawowe kroki i układy taneczne. Chętne dzieci otrzymały ulotki informacyjne, dzięki którym mają możliwość zapisania się na zajęcia, które  będą odbywały się w naszej szkole.

 

 

 

 


ZDROWE JEDZENIE

Na początku klasy II, postanowiliśmy dbać o swoje zdrowie. W domu przygotowaliśmy sałatki owocowe, którymi częstowaliśmy się nawzajem. Było zdrowo, kolorowo i wesoło!  Na edukacji przyrodniczej poznawaliśmy  warzywa. Każdy z nas  miał za zadanie przynieść warzywo, które obrane przez panią, z apetytem  zjadaliśmy na przerwach.

 

 


SPRZĄTANIE  ŚWIATA

         W dniu 21 września 2018r. organizowana jest po raz kolejny akcja Sprzątanie Świata – Polska 2018 pod hasłem „AKCJA – SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

 

FILHARMONIA

Dnia 24 września braliśmy udział w spotkaniu z muzyką. Poznaliśmy instrumenty dęte- drewniane.

 


Przewodnicząca klasy: LENA TOWARNICKA

Zastępcy: JULIA TOMKO,  ALAN ŻYGOTA


plan lekcji kl. IB rok szk. 2017-2018


BDR Train

Wspomnienia z klasy I

TO MY I B

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 


WYCIECZKA DO MRĄGOWA I OKOLIC

8 czerwca wraz z klasą Ia i Paniami: Marzeną Jakubowską, Elżbietą Łukomską, naszą Panią Basią i mamami: Sylwia Roguszka, Wioletta Jandzia i Natalią Gogalińską udaliśmy się na długooczekiwana wycieczkę szkolną do Mrągowa i okolic. Pierwszym punktem wyjazdu było Mini Zoo w Polskiej Wsi. W gospodarstwie ” Nasza Zagroda” dzieci miały okazję  zobaczyć wiele gatunków ptaków i zwierząt, zarówno domowych jak i dzikich. Były tam  owce, kozy, ptactwo ozdobne, kucyki, świnka peruwiańska, strus  emu i świnki morskie, osiołek i lama. Największą atrakcją byla jazda na koniu i małe szczeniaki.  Dzieci miały  możliwość dokarmiania zwierząt. Po obejrzeniu zwierząt, dzieci mogły korzystać z trampoliny, huśtawek i innych zabawek przygotowanych  przez gospodarzy. Była to super przygoda. W dalszej części wycieczki pojechaliśmy do Muzeum Sprzętu Wojskowego a na zakończenie udaliśmy sie do Mc Donald’s.  Wycieczka była ciekawa, nie chcieliśmy wracać do domów.


 

TYDZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek Szkolnych, 10 maja gościiśmy w naszej klasie pania Grażynkę Wyszkowską, która przeczytał nam książkę dla najmłodszych czytelników pt.:  „10-minutowe opowiastki. Noc w opuszczonym zamku”. Uczniowie z z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania.  Po wysłuchaniu Pani Grażynka zadawała pytania, na które uczniowie znali odpowiedź. Zachęciła również do wypożyczenia innych pozycji do czytania.


Konstytucja 3 Maja

9 maja w Czytelni Biblioteki Miejskiej, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez Panią Bożenkę Musielak, obejrzeliśmy występ dzieci z przedszkola Krasnal. 6 – latki recytowały wiersze i przepięknie śpiewały pieśni patriotyczne.


WARSZTATY W KONIKU MAZURSKIM

18 kwietnia udaliśmy się na warsztaty do Konika Mazurskiego. Sympatyczne Panie uczyły nas, jak można włsnoręcznie wykonać piękne kwiaty. Dziękujemy Pani Wioletce za pomoc w opiece nad nami w drodze do Muzeum, na warsztatach i w drodze powrotnej.


DZIEŃ CZEKOLADY

12 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Swiatowy Dzień Czekolady. Nasz uczeń Fabian Strankowski wraz z mamą upiekł i przyniósł do szkoły Czekoladowy Tort, który w ramach konkursu zajął II zaszczytne miejsce. Dziękujemy Pani Ani za przepyszne ciasto! W klasie również zorganizowaliśmy kącik czekoladowy, w którym zajadaliśmy przyniesione owoce w rozpuszczonej czekoladzie.


ODPOCZYNEK NA PLACU ZABAW

Korzystając z przepieknej pogody, na lekcji wychowania fizycznego, wyszliśmy na plac zabaw. Każdy z nas bawłl się wspaniale.


DNI UNIWERSYTETU WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO

11 kwietni, w ramach dni UWM nasza klasa miała zorganizowane spotkanie z dr Aliną  Kalinowską, nauczycielem akademickim. Dr Alina poprowadziła lekcje matematyki, temat brzmiał: Tajemnice lustrzanego odbicia”


MOBILNE PLANETARIUM

9 kwietnia w sali gimnastycznej mogliśmy obejrzeć gwiazdy, dowiedzieć się jak to sie dzieje, że jest dzień i noc, poznać gwiazdozbiór Dużej i Małej Niedżwiedzicy. W naszej szkole pojawiło sie Mobilne Planetarium.

 


KONKURS WIEDZY – SYNAPSIK MEN

W tym roku uczniowie naszej klasy brali udział w konkursie wiedzy  SYNAPSIK MEN 1. Teraz  z niecierpliwościa czekamy na wyniki. Mamy nadzieję, że poszło nam nieżle.


KONKURS RECYTATORSKI

22 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Naszą klasę reprezentowali: Wiktoria Klesz, Julia Tomko, Zuzia Zielonka, Karolina Gronkiewicz, Olaf Łuksza i Aureliusz Rad. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów.


LEKCJA MUZEALNA

Dnia 21 marca udaliśmy się do Muzeum Ketrzyńskiego w Zamku. W sali rycerskiej czekała na nas Pani Maria. Okazało się, że Pani Maria pracuje jako archeolog. Tego dnia my zamieniliśmy się w małych aecheologów. Najpierw dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się archeolog, a następnie szukaliśmy zabytków, które na specjalnej karcie pracy, opracowywaliśmy nasza „zdobycz”. Dziekuję Pani Natalii Gogalińskiej, która pomagała w opiece nad dziećmi.


NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z SOKOLNIKIEM

14 marca gościł  w naszej klasie niezwykły gość Pan Łukasz Krawiec. Towarzyszył mu jego tata i  ptaki drapieżne, które Pan Łukasz hoduje. Przywiózł ze sobą dwie sowy, sokoła pustułkę i żyjącego na pustyni tzw. towarzyskiego. Była to ciekawa lekcja przyrody.  dzieci mogły ptaków dotknąć, pogłaskać, zrobić zdjęcie.


 SPOTKANIE Z PANIĄ MARIĄ

2 marca udaliśmy się do Czytelni Biblioteki Miejskiej, na spotkanie z Panią Marią, która opowiedziała nam o swoim hobby. Pani Maria bardzo lubi robótki ręczne. wykonuje je niewielkim narzędziem jakim jest szydełko i kolorowe nici. Prace są misternie wykonane, a dzięki swoim dziełom, Pani Maria zwiedziła wiele krajów. Warto mieć marzenia i hobby.


NASZ PIERWSZY „SZKOLNY OGRÓDECZEK”

14 lutego każdy z nas przyniósł cebulkę, doniczkę. Mogła to być cebula na szczypiorek, cebulka kwiatka. Rozłożyliśmy papierowy ręcznik, Pani kupiła worek ziemi, z którego wsypywaliśmy ziemię do naszych doniczek i wkładaliśmy cebulę. podleliśmy nasze sadzonki i czekamy na efekty.


WALENTYNKI

14 lutego obchodziliśmy w klasie Walentynki. W prezencie otrzymaliśmy kubeczki z serduszkami. Była to miła niespodzianka.

 


 

SMOKI Z PLASTELINY

W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy małego smoka z plasteliny.

 


BAL KARNAWAŁOWY

8 lutego w Tłusty Czwartek w naszej szkole zorganizowano bal karnawałowy dla przedszkoli i klas I – II. Przed wyjściem na salę gimnastyczną, gdzie wspólnie się bawiliśmy, przygotowaliśmy słodki poczęstunek, założyliśmy nasze stroje i super się bawiliśmy. Były księżniczki, batman, pirat, diabełek…

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 18 stycznia 2018 roku o godzinie 10.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Dzieci z klas I-III z tej okazji  pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali piękną uroczystość, na którą zostali zaproszeni Bacie i Dziadkowie. W pięknie udekorowanej sali uczniowie  przedstawili program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli Jasełka także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Został  przygotowany również  poczęstunek w postaci ciasteczek, kawy, herbaty i napojów. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.  W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

 


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Nasz klasa przyłączyła się do zbiórki pieniędzy podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 


KONKURS PLASTYCZNY „MASKA KARNAWAŁOWA”

17 stycznia został rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszą maskę karnawałową” . W konkursie z naszej klasy wzięło udział 7 uczniów. A oto wyniki naszych uczestników: I miejsce – Lena Towarnicka, II miejsce – Karolina Gronkiewicz, wyróżnienia – Fabian Strankowski i  Igor Rutkowski . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


XXI FESTIWAL JASEŁEK

12 stycznia 2018 roku wraz z klasą I a uczestniczyliśmy w XXI Festiwalu Jasełek, który odbywa się w kościele św. Jerzego. W tym roku przygotowaliśmy „Bajkowe Jasełka”. Były to nietypowe jasełka, ale myślimy, że  podobały się naszym rodzicom, jury.  Podczas konkursu zdobyliśmy II miejsce w kategorii klas I – III.

 


KĘTRZYŃSKIE KOLĘDOWANIE

      9 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej naszym uczniom została zaprezentowana  książka „Dawno, dawno temu… w Kętrzynie. Bajki i legendy o naszym mieście”. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym kolędowaniem. Podopieczni nagrali płytę z własnymi kolędami, o której tak piszą w ulotce do niej dołączonej: „Płyta z kolędami, którą dziś oddajemy w Państwa ręce jest unikatowa z wielu powodów. Na pewno jednym z nich jest to, że cztery piosenki świąteczne, które się na niej znalazły, zostały stworzone z okazji 660-lecia miasta Kętrzyn, opowiadają o Bożym Narodzeniu w naszym mieście, a autorami słów są uczniowie i absolwenci SOSW im. Jana Pawła II w Kętrzynie, podopieczni stowarzyszenia „STO”. Unikatowe jest również to, że inspiracją do powstania tej płyty są dzieci i młodzież, których wrażliwość, pasja i serce oddane muzyce niezmiennie zachwyca nas od wielu lat (…)”.


ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia po raz piąty w Kętrzynie odbył się Orszak trzech Króli. W tym roku kilkoro uczniów wzięło udział w ulicznych Jasełkach.


PROSZĘ PAŃSTWA OTO ROK

5 stycznia gościliśmy uczniów klasy II z krótkim przedstawieniem o miesiącach. Dzięki starszym kolegom powtórzyliśmy nazwy poszczególnych miesięcy. Podziwialiśmy inwencje twórcze małych aktorów, którzy przygotowali swoje stroje.


WIGILIA KLASOWA

21 grudnia zorganizowaliśmy Wigilię Klasową. Tego dnia po raz ostatni byliśmy w szkole przed świętami Bożego Narodzenia. Obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez uczniów klas IV i Panią Ewę Żołnacz. Pani przygotowała stół, łamaliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy  kolędy.


PRACA PLASTYCZNA Z MASY SOLNEJ

Każdy lubi otrzymywać prezenty. Postanowiliśmy przygotować naszym rodzicom drobiazgi wykonane własnoręcznie. Przygotowaliśmy masę solną , z której foremkami wycinaliśmy choinki, bucika, gwiazdkę…. Malowaliśmy je i pakowaliśmy do ozdobnych pudełeczek jako prezenty dla rodziców.


Wyniki konkursu „Choinka” i „Mój miś”

W naszej szkole w ramach Dnia Pluszowego Misia  i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia ogłoszono konkursy: „Mój miś” i „Choinka”. Pierwszy organizowała biblioteka szkolna, drugi Samorząd Uczniowski. W obu brali udział nasi uczniowie. oto wyniki: I miejsce Julii Tomko i I miejsce Fabiana Strankowskiego, wyróżnienie Karoliny Gronkiewicz w konkursie „Mój miś”. W konkursie „Choinka” otrzymaliśmy trzy wyróżnienia: Karoliny Gronkiewicz, Julii Tomko i Marty Gogalińskiej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

18 grudni udaliśmy się do czytelni Biblioteki Miejskiej na zaproszenie Pani Bożeny Musielak, na wspólne kolędowanie. W atmosferę świąt wprowadziły nas  5 letnie dzieci z Przedszkola Krasnal i dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej Nr 1


 WYJŚCIE DO KINA

8 grudnia udaliśmy się do Kina Gwiazda na przedstawienie teatralne pt;” Duch skrzyni” Oglądając spektakl mogliśmy „przenieść się do różnych krajów  i poznać ich zwyczaje. Była to mała lekcja „geografii”.


 

UBIERANIE CHOINKI

4 grudnia wspólnie ubraliśmy drzewko bożonarodzeniowe – choinkę. Każdy z nas zawieszał bombki i inne ozdoby choinkowe. Oto efekt naszej pracy.


MIKOŁAJKI

6 grudnia do naszej sali ktoś zapukał  – oczywiście był to  Mikołaj, na którego czekaliśmy z niecierpliwością. Każdy otrzymał prezent a w podziękowaniu zaśpiewaliśmy Mikołajowi piosenkę.


ANDRZEJKI

30 listopada  tradycyjnie w naszej klasie zorganizowaliśmy klasowe Andrzejki. Nie zabrakło wróżb, tańców i słodkiego poczęstunku.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 listopada wraz z klasą I A , na zaproszenie Pani Bożeny Musielak, udaliśmy się do Czytelni Biblioteki Miejskiej.  Świętowaliśmy tam Dzień Pluszowego Misia, którego święto obchodzimy 25 listopada. Poznaliśmy historię misia, opowiadaliśmy o naszych, przyniesionych przytulankach. bawiliśmy się wspaniale.