Klasa IIB

Wychowawca: mgr Barbara Graczyk


 TO MY II B

 DSCF6612

Przewodnicząca klasy: ALICJA WOJCIECHOWSKA

Zastępcy: WIKTORIA KLESZ, IGOR RUTKOWSKI


PLAN LEKCJI

PLAN LEKCJI KL. IIB


WYCIECZKA DO GIŻYCKA

 Dnia 14 czerwca o godz. 8:30 wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do Giżycka. Najpierw mieliśmy rejs po Jeziorze Niegocin, chwilę na placu zabawę, lody, spacer po przepięknej kładce i na koniec najważniejszą atrakcję – powrót pociągiem do Kętrzyna. Pogodai humory nam dopisały.

 


WARSZTATY RĘKODZIEŁA

Dnia 11 czerwca w ramach Dni Rodziny odbyły sie warsztaty robienia kwiatów z bibuły. Dzieci razem z mamą lub tatą robiły goździka. Myślę ,że kiedys powtórzymy nasze spotkanie.


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Wakacje tuż, tuż. Dnia 4 czerwca odbyło się spotkanie z naszym dzielnicowym. Przeprowadził on pogadankę „Jak bezpiecznie spędzić wakacje!”


SPOTKANIE Z PISARZEM

14 maja udaliśmy się do Powiatowej Biblioteki na spotkanie z pisarzem. Było to nietypowe spotkanie, bo pisarzem okazał się ksiądz Karol Miśkiewicz. Przedstawił nam książkę „Nowe przygody Pana Ślimaka”. Było bardzo sympatycznie. Na koniec każdy otrzymał książkę i balonika.

 

 


ZDROWE ODŻYWIANIE

W ramach programu projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” zorganizowaliśmy konkurs na „Pyszny przepis na śniadanie” i  robiliśmy pyszne kanapki.


KONKURS WIELKANOCNY

11 kwietnia w Kęrzyńskim Centrum Kultury odbyło się roztrzygnięcie konkursu plastycznego „Ozdoby wielkanocne” Fabian zajął III m., wyróżnienia otrzymali : Lena, Alicja, Gabrysia, Igor . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 


 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W tym roku szkolnym na Pierwszy Dzień Wiosny mieliśmy założyć śmieszne nakrycia głowy i przygotować plakaty dopingujące uczniom biorącym udział w Konkursie Talentów.


KONKURS WIEDZY SYNASIK MEN – 2 WIOSNA

2 kwietnia po raz drugi wzięlismy udział w konkursie SYNAPIK MEN – edycja wiosenna. Teraz czekamy na wyniki.


 

POEZJA HANNY NIEWIADOMSKIEJ

Wiosna tuż, tuż… 25 marca wraz z uczniami klasy III, udaliśmy sie do Loży, gdzie wysłuchaliśmy recytacji wierszy poetki  Hanny Niewiadomskiej wykonane przez  dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1. 


 

KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUREK”

21 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2019 . Udział w konkursie wzięli: Fabian, Igor, Olaf, Ksawery .


KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIE Z POEZJĄ”

  19 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Udział wzięli: Karolinka , Wiktoria K, Fabian, Julia i Alicja. 

 


 

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

W ramach obchodu Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole zostały zorganizowane konkursy w 3 kategoriach. Uczniowie klas I – III mieli za zadanie ułożyć rymowankę o swoim ulubionym bohaterze. Z naszej klasy udział wzięło 8 uczniów: Julia, Alicja, Gabrysia, Fabian, Karolinka, Igor, Lena, Piotr. Wszystkie rymowanki były piękne. Komisja konkursu przyznała I miejsce Lence. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


LEKCJA PRZYRODY

W ramach naszych zajęć postanowiliśmy założyć „Parapetowy ogródeczek”. Przynieśliśmy spodeczki, watę i nasiona rzeżuchy, którą sialiśmy w parach. Gdy wyrosła jedliśmy rzeżuchę razem z kanapkami.


 

DZIEŃ KOBIET

8 marca obchodzilismy w klasie Święto Kobiet. Chłopcy stanęli na wysokości zadania, złożyli życzenia i wręczyli dziewczynkom prezenciki.


KINO SFERYCZNE

   8 marca w naszej sali pojawił się namiot – kopuła. To było kino sferyczne, w którym obejrzelismy bajkę pt.: – „Tajemnice nocy polarnej”.


 

ŻYWA LEKCJA HISTORII

1 marca braliśmy udział w lekcji historii Bractwa Rycerskiego. Poznaliśmy zbroje rycerskie i mundury naszych wojsk. Poznaliśmy bohaterów narodowych.


DZIEŃ KAPCIA

Dnia 15.02.2019 r. w naszej szkole był obchodzony Dzień  Kapcia. Również i my włączyliśmy się w tą zabawę.

 


WALENTYNKI

14 lutego obchodziliśmy w klasie Walentynki. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego już na pierwszej lekcji, wręczyły nam laurki, serca, które były zbierane  tydzień wcześniej.


BAJKA O SMOKU , KRÓLU...

13 lutego w ramach naszych zajęć, bawiliśmy się w teatr. Przedstawiliśmy współczesną formę legendy o Smoku Wawelskim.


 

Synapsik MEN – „Jesień 2018″

      Konkurs ma charakter ogólnopolski, stanowi ciekawe uzupełnienie zajęć oraz stanowi cenną informację zwrotną, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, o aktualnym poziomie wiedzy uczestników.

 


 

„DZIEL SIĘ UŚMIECHEM- MÓJ ORBIT”

Od 8 października 2018 do 21 czerwca 2019 roku trwa akcja „Dziel się uśmiechem”. Każdy uczeń otrzymał zestaw do pielęgnacji zębów i poznał cztery kroki dla zdrowych i czystych zębów.

 


TYDZIEŃ   KOLORÓW

W ostatnim tygodniu przed feriami braliśmy udział w Tygodniu Kolorów. Codziennie przychodziliśmy ubrani w inny kolor.

 


JASEŁKA

Tak jak w ubiegłym roku, w tym również postanowiliśmy wziąć udział w XXIII Festiwalu Jasełek przy Bazylice Świętego Jerzego w Kętrzynie. Najpierw przedstawienie pokazaliśmy uczniom klas I – VIII 21 grudnia.


 

IDĄ ŚWIĘTA

Każdy lubi dostawać prezenty. W tym roku postanowiliśmy zrobić niespodziankę naszym rodzicom. Upiekliśmy pierniczki, ozbobiliśmy je i spakowaliśmy do własnoręcznie wykonanych pudełeczek. Myślimy, że niespodzianka nam się udała.


CZYTANIE SŁODZIAKÓW

W ramach akcji ” Cała Polska czyta dzieciom”, w którą włączyła się również  „Biedronka”, w klasie czytaliśmy przygody Słodziaków a niektórzy z nas zbierali również maskotki bohaterów książki. W klasie tworzyliśmy swoje komiksy „Przygody Słodziaków”


BEZPIECZNIKI TAURONA.WŁĄCZ DLA DOBRA DZIECKA

       W ramach programu ,,BEZPIECZNIKI TAURONA.WŁĄCZ DLA DOBRA DZIECKA”, Pani Roksana Małek i nasza pani zorganizowały  zajęcia edukacyjne, które były bardzo pouczające. Na zakończenie otrzymaliśmy lampeczki do laptopów.


                                         ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Nasza klasa bierze udział w konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest on  częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

 


POCZTÓWKA  DLA RODAKA

Na zajęciach artystycznych wykonywaliśmy pocztówki bożonarodzeniowe dla Rodaka. Postanowiliśmy również wykonać pocztówki na konkurs IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”. Oto niektóre z nich.


 

ŚNIADANIE DAJE MOC

        Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Zjedzone wraz z koleżankami i kolegami smakuje lepiej!

 


„JESIEŃ LIŚCIA JASIA”

31 października udaliśmy się do Biblioteki Powiatowej na zajęcia biblioterapeutyczne  o tematyce przemijania i umierania pt. „Jesień liścia Jasia” .
Celem zajęć jest pomoc w rozwiązywaniu problemów, jakie niesie życie codzienne, poprzez ukierunkowanie czytania. Czas listopadowy to dobra okazja do rozmowy
o przemijaniu, śmierci .

 


CZCIMY I PAMIĘTAMY!!!

Wracając z zajęć z Biblioteki Powiatowej, zapaliliśmy znicze przy pomniku poświęconym Pomordowanym Obrońcom Naszej Ojczyzny.

 


 

DZIEŃ SPÓDNICY I KRAWATA

Dnia 25 października obchodziliśmy  „Dzień Spódnicy i Krawata”. Uczciliśmy  ten dzień ubierając  spódnice, sukienki, a chłopcy zakładając krawaty.

 

 


 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

Dnia 28 września obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopaka. Rodzicom dziękujemy za przygotowane prezenciki a Alicji i Lence, za konkurencje, które dziewczynki przeprowadziły. Zabawa była wyśmienita.

 

 


ZATAŃCZ  Z  KLASĄ

W naszej szkole odbyły się coroczne, pokazowe zajęcia taneczne. Dzięki nim nasi uczniowie poznali podstawowe kroki i układy taneczne. Chętne dzieci otrzymały ulotki informacyjne, dzięki którym mają możliwość zapisania się na zajęcia, które  będą odbywały się w naszej szkole.

 

 

 

 


ZDROWE JEDZENIE

Na początku klasy II, postanowiliśmy dbać o swoje zdrowie. W domu przygotowaliśmy sałatki owocowe, którymi częstowaliśmy się nawzajem. Było zdrowo, kolorowo i wesoło!  Na edukacji przyrodniczej poznawaliśmy  warzywa. Każdy z nas  miał za zadanie przynieść warzywo, które obrane przez panią, z apetytem  zjadaliśmy na przerwach.

 

 


SPRZĄTANIE  ŚWIATA

         W dniu 21 września 2018r. organizowana jest po raz kolejny akcja Sprzątanie Świata – Polska 2018 pod hasłem „AKCJA – SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

 

FILHARMONIA

Dnia 24 września braliśmy udział w spotkaniu z muzyką. Poznaliśmy instrumenty dęte- drewniane.

 plan lekcji kl. IB rok szk. 2017-2018


BDR Train

Wspomnienia z klasy I

TO MY I B

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Przewodnicząca klasy: LENA TOWARNICKA

Zastępcy: JULIA TOMKO,  ALAN ŻYGOTA


WYCIECZKA DO MRĄGOWA I OKOLIC

8 czerwca wraz z klasą Ia i Paniami: Marzeną Jakubowską, Elżbietą Łukomską, naszą Panią Basią i mamami: Sylwia Roguszka, Wioletta Jandzia i Natalią Gogalińską udaliśmy się na długooczekiwana wycieczkę szkolną do Mrągowa i okolic. Pierwszym punktem wyjazdu było Mini Zoo w Polskiej Wsi. W gospodarstwie ” Nasza Zagroda” dzieci miały okazję  zobaczyć wiele gatunków ptaków i zwierząt, zarówno domowych jak i dzikich. Były tam  owce, kozy, ptactwo ozdobne, kucyki, świnka peruwiańska, strus  emu i świnki morskie, osiołek i lama. Największą atrakcją byla jazda na koniu i małe szczeniaki.  Dzieci miały  możliwość dokarmiania zwierząt. Po obejrzeniu zwierząt, dzieci mogły korzystać z trampoliny, huśtawek i innych zabawek przygotowanych  przez gospodarzy. Była to super przygoda. W dalszej części wycieczki pojechaliśmy do Muzeum Sprzętu Wojskowego a na zakończenie udaliśmy sie do Mc Donald’s.  Wycieczka była ciekawa, nie chcieliśmy wracać do domów.


 

TYDZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek Szkolnych, 10 maja gościiśmy w naszej klasie pania Grażynkę Wyszkowską, która przeczytał nam książkę dla najmłodszych czytelników pt.:  „10-minutowe opowiastki. Noc w opuszczonym zamku”. Uczniowie z z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania.  Po wysłuchaniu Pani Grażynka zadawała pytania, na które uczniowie znali odpowiedź. Zachęciła również do wypożyczenia innych pozycji do czytania.


Konstytucja 3 Maja

9 maja w Czytelni Biblioteki Miejskiej, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez Panią Bożenkę Musielak, obejrzeliśmy występ dzieci z przedszkola Krasnal. 6 – latki recytowały wiersze i przepięknie śpiewały pieśni patriotyczne.


WARSZTATY W KONIKU MAZURSKIM

18 kwietnia udaliśmy się na warsztaty do Konika Mazurskiego. Sympatyczne Panie uczyły nas, jak można włsnoręcznie wykonać piękne kwiaty. Dziękujemy Pani Wioletce za pomoc w opiece nad nami w drodze do Muzeum, na warsztatach i w drodze powrotnej.


DZIEŃ CZEKOLADY

12 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Swiatowy Dzień Czekolady. Nasz uczeń Fabian Strankowski wraz z mamą upiekł i przyniósł do szkoły Czekoladowy Tort, który w ramach konkursu zajął II zaszczytne miejsce. Dziękujemy Pani Ani za przepyszne ciasto! W klasie również zorganizowaliśmy kącik czekoladowy, w którym zajadaliśmy przyniesione owoce w rozpuszczonej czekoladzie.


ODPOCZYNEK NA PLACU ZABAW

Korzystając z przepieknej pogody, na lekcji wychowania fizycznego, wyszliśmy na plac zabaw. Każdy z nas bawłl się wspaniale.


DNI UNIWERSYTETU WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO

11 kwietni, w ramach dni UWM nasza klasa miała zorganizowane spotkanie z dr Aliną  Kalinowską, nauczycielem akademickim. Dr Alina poprowadziła lekcje matematyki, temat brzmiał: Tajemnice lustrzanego odbicia”


MOBILNE PLANETARIUM

9 kwietnia w sali gimnastycznej mogliśmy obejrzeć gwiazdy, dowiedzieć się jak to sie dzieje, że jest dzień i noc, poznać gwiazdozbiór Dużej i Małej Niedżwiedzicy. W naszej szkole pojawiło sie Mobilne Planetarium.

 


KONKURS WIEDZY – SYNAPSIK MEN

W tym roku uczniowie naszej klasy brali udział w konkursie wiedzy  SYNAPSIK MEN 1. Teraz  z niecierpliwościa czekamy na wyniki. Mamy nadzieję, że poszło nam nieżle.


KONKURS RECYTATORSKI

22 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Naszą klasę reprezentowali: Wiktoria Klesz, Julia Tomko, Zuzia Zielonka, Karolina Gronkiewicz, Olaf Łuksza i Aureliusz Rad. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów.


LEKCJA MUZEALNA

Dnia 21 marca udaliśmy się do Muzeum Ketrzyńskiego w Zamku. W sali rycerskiej czekała na nas Pani Maria. Okazało się, że Pani Maria pracuje jako archeolog. Tego dnia my zamieniliśmy się w małych aecheologów. Najpierw dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się archeolog, a następnie szukaliśmy zabytków, które na specjalnej karcie pracy, opracowywaliśmy nasza „zdobycz”. Dziekuję Pani Natalii Gogalińskiej, która pomagała w opiece nad dziećmi.


NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z SOKOLNIKIEM

14 marca gościł  w naszej klasie niezwykły gość Pan Łukasz Krawiec. Towarzyszył mu jego tata i  ptaki drapieżne, które Pan Łukasz hoduje. Przywiózł ze sobą dwie sowy, sokoła pustułkę i żyjącego na pustyni tzw. towarzyskiego. Była to ciekawa lekcja przyrody.  dzieci mogły ptaków dotknąć, pogłaskać, zrobić zdjęcie.