Klub Wolontariatu

linia-ruchomy-obrazek-0532

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

linia-ruchomy-obrazek-0532

wolontariat-logo

REGULAMIN_SZKOLNO – PRZEDSZKOLNEGO_KLUBU WOLONTARIATU

OPIEKUNOWIE KLUBU :

Marta Żukowska, Joanna Kołowrocka – Kot, Dorota Mendala


uid_c3fee00ca0b0f8273b42fc674272f8821475060013120_width_1920_play_0_pos_0_gs_0_height_1080

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM WALENTYM :)

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALETNYNKOWEJ ZBIÓRKI SŁODYCZY DLA PODOPIECZNYCH

DPS W KĘTRZYNIE

Oddział Przedszkolny oraz uczniowie naszej Szkoły Podstawowej wsparli akcję prowadzoną przez Drużynę Szpiku oddział Barciany na rzecz podopiecznych DPS Kętrzyn pod symbolicznym tytułem „I Ty możesz zostać świętym Walentym”. Mamy nadzieję, że zebrane dary wniosą w życie mieszkańców odrobinę radości i sprawią, że chociaż na chwilę zapomną o troskach, problemach i samotności. Koordynator akcji Pani Marta Żukowska dziękuje za każdy najmniejszy gest.


„Prawdziwym bogactwem człowieka jest całe dobro jakie czyni dla świata”

20210126_120206

Serce na plastikowe  nakrętki stanęło przed naszą szkołą. Opiekę nad tym „dziełem” będzie sprawować Szkolno-Przedszkolny Klub Wolontariatu. Na ręce Pani Marty Żukowskiej, Joanny Kołowrockiej – Kot oraz Anety Chadryś przekazał je we wtorek pan Daniel Kowalczyk, właściciel firmy „Zakład Kowalsko-Ślusarski Kowalczyk” wraz z Panem Mariuszem Chadryś, tatą naszego przedszkolaka, który w ramach wolontariatu przyczynił się do stworzenia tego „dzieła” (za co bardzo dziękujemy). Nakrętki do serduszka mogą wrzucać wszyscy zainteresowani. Nasi uczniowie oraz dzieci z przedszkola proszeni są o podanie zebranych kilogramów wychowawcom oraz wykonanie pięknęgo zdjęcia.W


TRÓJKA ZAGRAŁA Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WOŚP

 

31 stycznia odbył się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 30 Wolontariuszy w których skład wchodzili nauczyciele, rodzice oraz dzieci z naszej szkoły wyruszyło na teren naszego miasta, aby rozpocząć zbiórkę na rzecz „Laryngologii, Otolaryngologii i Diagnostyki Głowy”. Do akcji włączyły się również dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Szczególnie w tak trudnym czasie otworzyliśmy nasze serca na potrzeby innych!!!!! Zebraliśmy łącznie 17 299,73. Z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym w tak ogromne przedsięwzięcie jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Możemy być z siebie dumni, że dołożyliśmy naszą cegiełkę do ratowania ludzkiego życia.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA CARITAS – CHARYTATYWNE SIATKI


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA


ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI DLA PODOPIECZNYCH DPS W KĘTRZYNIE

DEKOROWANIE PIERNICZKÓW ŚWIĄTECZNYCH W GR. PSZCZÓŁEK - Samorządowe  Przedszkole nr 151 z oddziałami integracyjnymi w Krakowie


images

ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW I KOTÓW ZE SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

Nauczyciel koordynujący akcję : p. Marta Żukowska


PRZEDSZKOLAKI NAKRĘCAJĄ SIĘ NA POMAGANIE

korki_1

Nie wyrzucaj plastikowych nakrętek.!!!

Zbierać można te, które zostają nam po wodzie mineralnej, napojach, sokach, butelkach z chemią gospodarczą i kosmetykami.

Do zbiórki nadają się te, które nie zawierają dodatkowych elementów takich jak uszczelki, tekturki, gumki, styropianiki, folijki.

Nakrętki ważymy i zostawiamy przy wejściu do przedszkola z karteczką kto przyniósł i ile.

Taki mały gest pozwoli wspomóc.

koordynator: Marta Żukowska


Akcja projektu „pod biało- czerwoną”

unnamed

Szanowni Rodzice

Serdecznie zapraszamy do włączenie się do projektu „Pod biało- czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu roku masztów i flag każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flaga państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920- w szczególności wśród młodego pokolenia.

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Zachęcamy do oddawania głosu pod linkiem. Każdy mieszkaniec gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

koordynator: Marta Żukowska


druzyna

„Żuczki”, „Misie” i „Pszczółki” i ich POMOCNA DŁOŃ

Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie po raz kolejny pokazują swoje otwarte, ciepłe serce. Tym razem dzieci zaangażowały się w akcję „Pomocna dłoń – akcja wsparcia dla Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie, gdzie pojawił się wirus”. Maluchy przygotowały dla seniorów paczkę z środkami ochrony osobistej, która zostanie dostarczona kętrzyńskim seniorom poprzez wolontariuszy Drużyny Szpiku. Akcję koordynowała Marta Żukowska.

Jak to się mówi…” Czym skórka za młodu nasiąknie tym na starość trąci” Pamiętajmy, to, czego teraz nauczymy dziecko, później na pewno zaprocentuje.

received_371965673854870                     received_345984350000657                          received_839333670171593

 


image-20190923201411-2

GRUPY PRZEDSZKOLNE „ŻUCZKI”, „MISIE” I „PSZCZÓŁKI” wzięły udział w  zbiórce żołędzi.

Zebrane dary lasu posłużą jako pokarm dla zwierząt w czasie nadchodzącej zimy.

Zbiórka trwała do końca października.

received_613296872721971


„DLA BLANKI”

20201007_155714

 

Serdecznie dziękujemy społeczności przedszkolnej- Dzieciom i Rodzicom oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji „Dla Blanki” organizowanej w naszej placówce szkolnej. Zebraliśmy w ciągu trzech dni około 400 Nutridrinków. Dary zostały przekazane za pośrednictwem wolontariuszy Drużyny Szpiku na ręce Pani Blanki.

Mamy nadzieję, że pomożemy choć troszkę. Cieszymy się, że razem tworzymy empatyczną społeczność.

Dziękujemy!

Koordynator akcji Marta Żukowska, Joanna Kołowrocka – Kot