Klub Wolontariatu

linia-ruchomy-obrazek-0532

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

linia-ruchomy-obrazek-0532

wolontariat-logo

REGULAMIN_SZKOLNO – PRZEDSZKOLNEGO_KLUBU WOLONTARIATU

OPIEKUNOWIE KLUBU :

Marta Żukowska, Joanna Kołowrocka – Kot, Dorota Mendala,

20200221_084830

MALI BOHATEROWIE DLA TYCH SUPERBOHATERÓW

received_654234355120197

Mały samorząd działający w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie zaczął zbiórkę darów w ramach ogólnopolskiej akcji – walka z COVID – 19.  Maluszki dziękują wszystkim służbom publicznym ,które dla nas narażają swoje życie i zdrowie Pierwsza zgrzewka wody zakupiona :) Brawo maluchy

received_513920299296118


WSPARCIE DLA RODZINY W POTRZEBIE

(18.02.2020 r.)

Przewodnicząca Klubu Wolontariatu Pani Marta Żukowska składa serdeczne podziękowania w imieniu Weroniki, Magdy, Marty, Macieja, Wiktora i ich rodziców za ofiarowaną pomoc. Wszystkie dary zostały zapakowane przez małe „Żuczki” i dostarczone osobiście do rodziny.

Pełen opis rodziny: www.facebook.com/groups/356718325165886/


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2020 „WIATR W ŻAGLE”

(12.01.2020 r.)


„SZPIKOWE PACZKI” – DOSTARCZONO

received_574550266672728

W sobotę 07.12.2019r. opiekun Klubu Wolontariatu Pani Marta wraz z wolontariuszami Drużyny Szpiku dostarczyli „Szpikowe Paczki”. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.


dual_box_male_serce_w_dloni

#RAZEM NA ŚWIĘTA

„MAM SERCE I NIE ZAWAHAM SIĘ GO UŻYĆ”

STRACILI WSZYSTKO. ZBIÓRKA DLA POGORZELCÓW ZE SŁAWKOWA

9-10. 12 2019r. (koordynatorzy M. Żukowska, M. Jaświn)

W dniach 09-11.12.2019 szkolna młodzież w odzewie na akcję „Mam serce i nie zawaham się go użyć” przyniosła odzież oraz obuwie dla pogorzelców ze Sławkowa. Rodziny z wyrazami wdzięczności odebrały potrzebne dla nich rzeczy. Dziękuję moim niezastąpionym uczennicom Wiktorii, Laurze i Nicoli za pomoc w przedsięwzięciu.

received_572383856934743                     20191210_114037

 


IMG_20191115_104249[1]

#RAZEM NA ŚWIĘTA

Kochani, dnia 14 listopada 2019r. odbył się kiermasz ciast dla przeuroczej młodej kobietki, potrzebującej wsparcia – Nadii Sz. Z pomocą wielu wspaniałych, młodych osób z naszej szkoły, zebraliśmy kwotę w wysokości 2514 zł., która ma pomóc jej w rehabilitacji oraz leczeniu.

      Na szczególne wyróżnienie za zaangażowanie w prace związane z akcją zasłużyli: Wiktoria – pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia, Laura, Nina, Kuba i Karol z 7a; Ada, Ola i Wiktoria z 8a oraz Maja z 3a. Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom naszej szkoły za aktywny udział oraz cudownym rodzicom za wsparcie finansowe, pyszne smakołyki i pomoc w działaniach.

     Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników akcji od Nadii i całej jej rodziny.


KARTKA DLA RODAKA

#RAZEM NA ŚWIĘTA

kartka-bozonarodzeniowa-z-logo

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas I-III i przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 brały udział w ogólnopolskiej akcji ,,Kartka dla Rodaka”.

Odpowiedzialne za przebieg akcji były Panie Halina Moczyńska oraz Joanna Kołowrocka-Kot.

Uczniowie naszej placówki samodzielnie lub z pomocą rodziców wykonały przepiękne kartki świąteczne dla naszych rodaków z Kazachstanu, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Belgii, Obwodu Kaliningradzkiego, Gruzji. Łotwy i Armenii.

Finał akcji przerósł oczekiwanie opiekunów. Dostarczono aż 115 pięknych, kolorowych kartek.

Wierzymy, że spodobają się naszym Rodakom i sprawią im wiele radości!

 


wylosuj-aniola1

#RAZEM NA ŚWIĘTA

Akcja „ Zostań Aniołem” dla Dziecka z oddziału onkologicznego powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii, przy pomocy Fundacji ,,Gdy liczy się czas” i ,,Wylosuj Anioła”. Lęk, ból i niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia. Na oddziale onkologii jest duża rotacja. Dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania.

Wyjeżdżają do domu. Kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub leczenie powikłań po chemioterapii. Dzieci leczą się bardzo długo, ale nie zawsze muszą przebywać przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko. To taka anonimowa modlitwa, ale może dziecko się odezwie i wtedy modlitwa może zostać już bardziej konkretna, za konkretne dziecko.

Wolontariusze, którzy kochają pomagać oraz ludzie dobrej woli, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Zostań Aniołem dla Dziecka z oddziału onkologicznego” , wspomogli akcję i zebrali prezenty dla dzieci przebywających na leczeniu w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Mamy nadzieję, że nasze niespodzianki wywołają uśmiech na twarzach chorych dzieciaków.

Dziękujemy wszystkim którzy wsparli nas w tej akcji i liczymy na więcej…..

koordynator akcji: Joanna Kołowrocka – Kot


DOK-01-RK0575-01P

#RAZEM NA ŚWIĘTA

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

5 grudnia delegacja z „Trójki” przekazała pracownikom Schroniska zebraną karmę oraz rzeczy niezbędne do przetrwania zwierzętom zimy. Szkolny Klub Wolontariatu był koordynatorem akcji „Zwierzęta są jak ludzie, też czują”. Akcja miała na celu nie tylko zbiórkę karmy i rzeczy potrzebnych zwierzętom, ale jej zadaniem było również uwrażliwienie naszych uczniów na los bezdomnych psów i kotów. Na zajęciach nauczyciele przeprowadzili z dziećmi krótkie pogadanki na temat odpowiedzialności za swoich pupili, zwrócili uwagę na to, że zwierzęta również mają swoje uczucia i nawet krzywdzone przez swoich właścicieli nie przestają ich kochać. Dodatkowo na lekcjach plastyki uczniowie kl. V-VII tworzyli prace plastyczne nawiązujące to tematu naszej akcji. Prace te zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie dziękuje Uczniom i ich Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w zbiórkę żywności podopiecznym Schroniska w Pudwągach. Kochani, bez Was nasza akcja by się nie powiodła.

koordynator akcji: Marta Żukowska, Joanna Kołowrocka – Kot, Barbara Jaremko, Dorota Mendalaszpikowa_paczka_2017-200x150

#RAZEM NA ŚWIĘTA

Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie przystąpili już po raz czwarty do akcji charytatywnej „Szpikowa Paczka dla Onkodzieciaczka. Organizatorem jest Pani Marta Żukowska – nauczyciel przedszkola oraz wolontariusz Drużyny Szpiku. Z ramienia szkoły akcję koordynowała Pani Dorota Mendala.

Bardzo często z chorobą szpiku walczą dzieci. Zdarza się, że w szpitalu spędzają długie tygodnie lub miesiące, a miejsce to staje się ich domem. Aby umilić im pobyt w szpitalu, i żeby zapomniały, choć na chwilę o chorobie, postanowiliśmy ogłosić zbiórkę zabawek, kredek, książek, gier, słodyczy, kocyków, poduszek itp. Dodatkowo grupa przedszkolna „Żuczki” samodzielnie wykonała i upiekła świąteczne pierniczki dla podopiecznych olsztyńskiego oddziału onkologicznego.

Podarunki zostaną zawiezione do Barcian do „Drużyny Szpiku”, którą prowadzi grupa wolontariuszy. Następnie wszystkie zebrane przez fundację dary zostaną zawiezione na oddział onkologiczny.

Wszystkim darczyńcą dziękujemy.

Marta Żukowska


CHARYTATYWNY KIERMASZ CIAST

30 września odbył się w naszej szkole kiermasz charytatywny dla uczennicy naszej szkoły, która w wyniku wybuchu butli gazowej straciła z całą swoją rodziną dach nad głową.  Z całego kiermaszu, oraz od ludzi dobrego serca udało się nam zebrać  2002zł. Cały kiermasz  został prowadzony przez rodziców klasy IIb, którzy z własnej woli  zaangażowali się w pomoc.  Wszystkim wychowawcom klas jak również rodzicom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wsparcie finansowe.

                                                                                  Wychowawczyni klasy IIb Aneta Chadryś

 

 


DZIAŁALNOŚĆ KLUBU WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

wolontariat-logo

OPIEKUNOWIE KLUBU :

Marta Mierzwicka, Marzena Jakubowska,

Barbara Jaremko, ksiądz Łukasz Kieca


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Grupa Smerfy z oddziału przedszkolnego wzięcia udział w XXVII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Hasło XXVII Finału:
„Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha.”
Celem było zebranie funduszy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

XXVII FINAŁ WOŚP odbył się w hali widowiskowo – sportowej MOSiR w Kętrzynie.

Podczas Finału czekało na wszystkich wiele atrakcji:

- występy artystyczne,
- loterie fantowe,
- pokazy taneczne,
- pokazy jazdy na rolkach,
- pokazy tworzenia balonów
- zajęcia i zabawy dla najmłodszych i tych trochę starszych

oraz wiele, wiele innych niespodzianek…

W trakcie Finału sprzedawane były przygotowane przez rodziców z grupy Smerfy wypieki, ciasta, galaretki oraz odbyła się licytacja przekazanych maskotek i pluszaków.

Dzięki zaangażowaniu całej grupy mogliśmy razem zagrać dla dzieci „do końca świata i jeden dzień dłużej” :-)

 


10001414

SZLACHETNA PACZKA – podsumowanie #RazemNaŚwięta

Pełnym sukcesem zakończyliśmy akcję „Szlachetna Paczka”. To co udało się wspólnymi siłami zrobić, jest NIESAMOWITE. Zagraliśmy w drużynie, której hasło to: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Dziękujemy, że zechcieli Państwo nieść Mądrą, Wielką Pomoc. Dzięki Państwa ofiarności rodzina, która każdego dnia walczy o lepsze jutro, otrzymała nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Przygotowana przez Państwa PACZKA, to coś więcej niż pomoc materialna. To znak, że potrzebujący są ważni dla nas, nie jesteśmy obojętni na ludzi, którzy potrzebują pomocy drugiego Człowieka. Rodzina Pani Ireny otrzymała od NASZEGO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY – OD WAS KOCHANI RODZICE  17 paczek  po brzegi wypełnione DARAMI. Nasi Bohaterowie prosili ,aby przekazać  Państwu, wielkie podziękowanie za otrzymane paczki i prezenty, które wywołały ogromne wzruszenie i niewiarygodną radość.

Dziękujemy, że razem zmieniamy świat na lepsze.

 Koordynatorki

Marta Mierzwicka

Barbara Jaremko


zrzuta-logo-paz2017

Dziękujemy za wsparcie finansowe naszej SZLACHETNEJ PACZKI.

Teraz prosimy o wsparcie rzeczowe dla wybranej przez naszą placówkę rodziny. Liczymy jak zwykle na Państwa dobre serce i wielkie zaangażowanie w akcje charytatywne. Do dnia 03.12.2018r zbieramy:

- środki opatrunkowe,

- podkłady do łóżka,

- żywność trwała,

- środki czystości,

- chemia, środki do dezynfekcji,

- prześcieradła,

- pościel.

Dary uczniowie i przedszkolaki przynoszą do wychowawcy lub do koordynatorów akcji Pani Marty Mierzwickiej i Pani Barbary Jaremko.

Rzeczy muszą być nowe.

DZIĘKUJEMY


W imieniu całej Szkoły Podstawowej nr 3 przedszkolaki dostarczyły upominki dla naszych młodszych braci ze schroniska w Pudwągach. Akcja  „Pomóżmy zwierzętom pzetrwać zimę” trwała miesiąc czasu. Koordynator Pani Marta Mierzwicka dziękuje wszystkim za zaangażowanie. #RazemNaŚwięta


CCF21112018_00000

SZPIKOWA PACZKA PRZEKAZANA DLA DRUŻYNY Z BARCIAN

46479738_1118793724937143_524177698797387776_o

 


 

DSC_0237[1]

RAZEM ZROBILIŚMY „SZPIKOWĄ PACZKĘ”! – DAR SERCA #RazemNaŚwięta

Oddział przedszkolny wraz z całą społecznością uczniowską Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie, zaangażowali się w akcję charytatywną i zrobili „Szpikową Paczkę”. Wszystkie zebrane artykuły zostaną przekazane na ręce Drużyny Szpiku w Barcianach.

Miesiąc temu nasza placówka przyłączyła się do akcji Drużyny Szpiku, by wesprzeć zbiórkę artykułów potrzebnych rodzinom dzieci z chorobą nowotworową. Potrzebne były środki czystości i chemia gospodarcza, zabawki, gry planszowe, artykuły papiernicze, koce, ręczniki oraz słodycze, Z takim też apelem koordynator akcji Pani Marta Mierzwicka wraz z Panią Barbarą Jaremko oraz Panią Marzeną Jakubowską wystąpiły do wychowawców klas i oddziałów przedszkolnych. Odzew zaskoczył wszystkich. Podsumowanie całej akcji odbyło się 16 listopada a przekazanie zebranych artykułów odbędzie się 20 listopada na ręce szefowej wolontariuszy Drużyny Szpiku w Barcianach. Setki artykułów w najbliższe Mikołajki trafi do podopiecznych fundacji.

Wszystkim osobom, w tym wychowawcom i wychowankom szkoły zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!


Nasza szkoła już po raz drugi włączyła się w akcję charytatywną dla najmłodszych dzieci z olsztyńskiego oddziału onkologicznego. Zapraszamy do współpracy.

Na wszystkie pytania odpowie koordyntor akcji Pani Marta Mierzwicka wychowawca grupy przedszkolnej Smerfy

43339446_1662904617153536_8049043934208327680_o

ZBIÓRKA KARMY I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

UWAGA!!!

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU OGŁASZA ZBIÓRKĘ KARMY DLA SCHRONISKA ZWIERZĄT W PODWĄGACH. ZBIERAMY KARMĘ DLA PSÓW I KOTÓW ORAZ ŚRODKI CZYSTOŚCI. KARMA: (makarony, kasza, sucha karma, karma w puszkach, zabawki dla zwierząt), ŚRODKI CZYSTOŚCI: (płyny do naczyń, szampony i koce). Zwracamy się do ludzi wielkiego serca, aby przyłączyli się do naszej akcji. Pokarm prosimy przynosić do Pedagoga szkolnego oraz Pani Marty Mierzwickiej sla nr 21. Po zakończeniu akcji, pokarm zostanie zawieziony do SCHRONISKA. Akcja trwa do końca października. Za ofiarność, dziękujemy. Członkowie Koła Wolontariatu wraz z opiekunami.


DZIAŁALNOŚĆ KLUBU WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

volunteer-2055015_1280

REGULAMIN_SZKOLNO – PRZEDSZKOLNEGO_KLUBU WOLONTARIATU

OPIEKUNOWIE KLUBU :

Marta Mierzwicka, Marzena Jakubowska,

Barbara Jaremko, ksiądz Paweł Nowosielski

 


AKCJA CHARYTATYWNA

logo_rmw

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

                                          Jan Paweł II

Nasi uczniowie oraz oddziały przedszkole zaangażowały się w akcję charytatywną kiermaszu ciast. Inicjatorkami tego pomysłu były panie:Elżbieta Łukomska, Marta Łozowska, Ewa Jakoniuk. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na doposażenie wózka chorej dziewczynki z naszej szkoły. Akcje charytatywne uczą nas dostrzegać, że  czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie samo potrzeby, ale niewielkie możliwości aby je realizować.
” Praca” dla naszej uczennicy uczy nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości uwrażliwiają na potrzeby innych ( słabszych, mniej sprawnych, mniej zaradnych). Przede wszystkim integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych  - wspólnie możemy zdziałać więcej. Dziękujemy wspaniałym rodzicom naszej szkoły na których zawsze możemy liczyć.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji:Marzena Jakubowska.


34179404_1042325345908543_1860304606827905024_n


POMAGAMY TOMKOWI

W piątek 11 maja w szkole odbyła się zbiórka pieniążków na rzecz chłopca z Kętrzyna chorego na białaczkę. Kontynuacja miała miejsce w niedzielę podczas moto majówki w Barcianach. Koordynatorami przedsięwzięcia były Pani Marta Mierzwicka oraz Pani Alicja Dolewska. Akcja dla Tomusia zakończona sukcesem… Kwota 1.825,00 zł przekazana zostanie na subkonto Fundacji chłopca z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację. Ogromne podziękowania należą się wychowankom, dyrekcji, nauczycielom i rodzicom naszych uczniów i przedszkolaków za przekazaną górę złota, oraz wypieki. Jesteście wzorem do naśladowania.

 


p_14891_1

Przedszkolaki już po raz kolejny zaangażowały się w akcję charytatywną. Tym razem przez cały miesiąc kwiecień zbierały złote monety o nominale 1, 2, 5-groszy. Akcja organizowana była przez mały samorząd we współpracy z Warmińsko – Mazurskim Zarządem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża. Zebrane środki poprzez zarządy rejonowe PCK są dowożone do Olsztyna, a na początku czerwca ważone i policzone w NBP.

Pieniądze z akcji przeznaczone są na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin zagrożonych uzależnieniami oraz z rodzin najbiedniejszych. Obozy organizowane są w ośrodku PCK w Kręsku nad jeziorem Wulpińskim. Zbieramy „złociaki”, a marzenia dzieci mogą być spełnione.


SAMORZĄDOWY KONKURS „8 WSPANIAŁYCH”

DSC_0026

 

Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku organizatorem  XXIV Finału Lokalnej Edycji Konkursu „8 WSPANIAŁYCH”  był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznejw Kętrzynie.

Celem  tego konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia , grupy rówieśniczej sąsiadów , osiedla , szkoły oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień  jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Postaw, które promujących  wrażliwość na potrzebę człowieka słabego,  szukającego oparcia, gotowych zawsze wyciągnąć rękę  do potrzebującego i pospieszyć mu z pomocą. Spośród wszystkich zgłoszeń kandydatów, jakie płynęły  do  komisji wybrano 8 „wspaniałych. W tym zacnym gronie znalazły się nasze uczennice – wolontariuszki:  Nikola Jessica Anuszewska oraz  Agata Ożga. Gratulujemy!


2686-284x445

AKCJA FUNDACJI „DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI” – ZBIÓRKA PLUSZAKÓW

W ramach projektu organizowanego przez Fundację „Dziewczynka z zapałkami” nasi uczniowie przez dwa miesiące zbierali  zabawki, którymi już się nie bawią i które im się znudziły ( ale są w dobrym stanie). Maskotki  przekazywano do pedagoga szkolnego -  koordynatora akcji.

30705935_1626273274148663_5670413912365858816_n


SZLACHETNA PACZKA


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2018

Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.


 SZPIKOWA PACZKA DLA ONKODZIECIACZKA

Od początku listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie trwała akcja „Szpikowa Paczka”. Swoje serduszka otworzyły wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami, z czterech oddziałów przedszkolnych oraz dwie klasy pierwsze.

szpik_trójka

23735968_877013955781789_1915797929733310833_o


PACZKA DLA ZWIERZACZKA ZE SCHRONISKA W PUDWĄGACH

CCI_000001


CZYSTY ANIOŁEK

Akcja ta miała na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci przebywających w szpitalu  i przekazanie ich do najbliższego szpitala.
Zbieraliśmy: mydła, szampony, ręczniki, pasty i szczoteczki do zębów.

FB_IMG_1507833635771