Biblioteka

Biblioteka szkolna jest pracownią służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, doskonaleniu warsztatu pracy nauczycieli, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej wśród rodziców oraz w miarę możliwości wiedzy o regionie. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie oraz ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Opiekunem biblioteki jest pani Grażyna Wyszkowska, która pomaga uczniom przy wyborze pozycji książkowych, w wyszukiwaniu potrzebnych informacji, materiałów na zajęcia lekcyjne i konkursy. Dba o estetykę biblioteki. Prowadzi dziennik biblioteki wraz ze statystyką dzienną.


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

DSCF3081


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – październik 2019 r.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2019 roku odbywa się pod hasłem: WYOBRAŹ SOBIE … 

Bez tytułu 

Z okazji święta bibliotek szkolnych nasza biblioteka organizuje:

1. „Tydzień  z  bajką” – w  czytelni  na drugiej  godzinie  lekcyjnej  dzieci  z grup przedszkolnych i świetlicy  słuchać będą  bajek  o  zwierzętach  w  interpretacji  nauczycieli naszej placówki; imprezie  towarzyszyć będzie  wystawa  pluszowych  zabawek - zwierząt  i  wystawa  książeczek  o  zwierzętach.

2. „Dzień  bajkowej  postaci” – 24  października – tego  dnia  wszyscy uczniowie  szkoły  podstawowej  mają  możliwość  przebrania  się  za swojego  ulubionego  bohatera  z  bajki / książki.

3. Konkurs plastyczny  dla klas II- IV „Wyobraź sobie…” ( prace oddajemy do 25.10.2019)

Uczestnicy konkursu mają zaprojektować okładkę dla nieistniejącej książki. Książce należy nadać tytuł i wykonać projekt okładki, na której będzie: imię i nazwisko autora ( w tym przypadku imię i nazwisko ucznia), tytuł książki . Ocenie będzie podlegać pomysłowość, kreatywność i  estetyka pracy.

4. Konkurs pięknego czytania dla klas II-III ( poniedziałek 21.10.2019)

Każdy uczeń zgłoszony do konkursu przygotuje  wybrany przez siebie fragment książki, którą zaprezentuje w bibliotece. Czytany tekst ma podkreślić walory artystyczne czytającego dziecka.

5. Konkurs literacki dla klas V-VII ( prace oddajemy do biblioteki- 25.10.2019)

Uczestnicy konkursu piszą wiersz zaczynający się od słów będących hasłem tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: „Wyobraź sobie…”. Tekst oddajemy na kartce formatu A-4, zapisany na komputerze. Konkurs ma formułę otwartą i nie narzuca żadnych wymogów formalnych.


SUKCES NASZYCH MŁODYCH CZYTELNIKÓW

Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie czytelniczym organizowanym po raz  X przez prezydenta Gdańska i Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Lena Cichomska i Bartek Zawadzki Rymsza otrzymali tytuł laureata w kategorii klas II-III, Alicja Bepirszcz i Marika Jurczak zostały finalistkami w klasach IV-VI, a Agata Ożga dostała wyróżnienie w kl. VII-VIII.

Młodzi czytelnicy wykazali się wytrwałością i dobrą pamięcią. Co miesiąc czytali nową książkę, z której później pisali test sprawdzający znajomość konkretnego utworu. I tak przez siedem miesięcy panie Halina Moczyńska i Grażyna Wyszkowska wysyłały wyniki testów do Gdańska.

Uczniowie pojechali po nagrody do Europejskiego Centrum Solidarności, przy okazji zwiedzili Gdańsk. Zadowoleni, pełni wrażeń  wrócili do Kętrzyna.


 

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Z okazji Dnia Języka Ojczystego biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na zabawne opowiadania z trudnościami ortograficznymi : klasy IV- V  pisały teksty zawierające jak najwięcej wyrazów  z „rz”, klasy VI-VII wyrazy z „ż”. Najmłodsi uczniowie układali rymowanki o swoich książkowych bohaterach.  Najwięcej prac napisały klasy IV  -  30 opowiadań,  i klasy II- 15 rymowanek.

Komisja w składzie: p. Joanna Szawkowska i p. Grażyna Wyszkowska wybrały najciekawsze prace.

I miejsce zajęli: S.  Milewska, M. Gogalińska, L. Towarnicka, D. Cabaj, L. Szoska, J. Piworowicz – kl. I-III;  Antonina Kalinowska i Janek Łozowski kl. IV-V, K. Stefański i W. Pietkiewicz – kl.VI-VII.

Najciekawsze prace zostały nagrodzone pięknymi dyplomami i słodkimi drobiazgami – czekoladami, ufundowanymi przez Radę Rodziców.

 


DZIEŃ KOTA W BIBLIOTECE

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota p. Grażyna Wyszkowska zorganizowała dla uczniów klas IV- V konkurs literacki, którego bohaterem miał być nasz  ulubieniec  – kot. Uczniowie napisali ciekawe, pomysłowe prace. Oceniły ich walory artystyczne panie : Dorota Mendala i Grażyna Wyszkowska.

I miejsce przyznano Antoninie Kalinowskiej i Jankowi Łozowskiemu

II miejsce : Adamowi  Mazurowskiemu i Magdzie Wieczorkowskiej , III Julii Skutkiewicz. Uczniowie otrzymali  dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów.


W zimowej atmosferze klasa IIIa zagościła w szkolnej bibliotece na zajęciach poświęconych książce Astrit Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie w pięciu grupach zmagali się z różnymi zadaniami związanymi z lekturą.  Musieli rozwiązać krzyżówkę sprawdzającą  treść książki, wykreślić nazwy kociąt, wypisać mieszkańców zagród, odpowiedzieć na pytania oraz rozwiązać zadanie matematyczne związane z zajęciami bohaterów. Zabawa była doskonała, pełna rywalizacji. Najwięcej punktów zdobyła grupa w składzie: Lena Cichomska, Zosia Wojciechowska, Piotr Segies i Nikola Pisiołek.  Nad całością czuwała pani Grażyna Wyszkowska.


79a103e55986899697d8bcc5e1001e65

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Koty, jako jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych, uszczęśliwiają ludzi, ale kot może znaleźć też u nas szczęście, jeżeli wiemy czego naprawdę potrzebuje. Naszym ulubieńcom poświęcony został Dzień Kota, święto obchodzone na całym świecie 17 lutego. Każdego roku w szkole dzień ten jest okazją do radosnego dzielenia się osobistymi przeżyciami o kotkach, kocurach i kiciach.  Koty są też ulubionymi bohaterami książek dla dzieci i młodzieży.  Z książek o kotach emanuje miłość do zwierząt, szacunek i troska o nie. Wizerunek kota w książkach jest bardzo różny i ciągle się zmienia. Są nawet koty przemądrzałe, rządzące człowiekiem, jak w kociej trylogii T. Trojanowskiego. Tajemnicze usposobienie i intrygująca natura kotów odzwierciedlona jest w serii książek „Zosia z ulicy Kociej”.

Biblioteka szkolna zaprasza do konkursu dla klas IV-V na opowiadanie, którego bohaterem będzie kot. Najciekawsze prace zamieścimy na stronie biblioteki. Prace należy dostarczyć do biblioteki do poniedziałku 18.02.2019


MARATON CZYTELNICZY

Uczniowie naszej szkoły, biorący udział w Ogólnopolskim Maratonie Czytelniczym, co miesiąc czytają wybraną przez organizatora jedną z nowości czytelniczych. W styczniu były to następujące książki: klasy II – III „ 8+2 i pierwsze święta”, klasy IV- VI „ Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”, a klasy VII – VIII „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Na koniec miesiąca piszą testy sprawdzające znajomość treści lektur i zrozumienie tematyki poruszanej w książkach. W lutym będą czytać: „ Dziurę w gazecie” A. Głowińskiej, „Małych zwycięzców” A. Ossendowskiego i „Kroniki Archeo. Szyfr Jazona” A. Stelmaszyk.


KONKURS CZYTELNICZO – PLASTYCZNY DLA KLAS  I-III

Biblioteka szkolna  i p. H.  Moczyńska organizują  konkurs plastyczny o Kubusiu Puchatku. Prace należy dostarczyć do czwartku 15.11.2018 r. do p. Moczyńskiej.

Dnia 20.11.2018 na czwartej godzinie lekcyjnej w świetlicy szkolnej odbędzie się konkurs wiedzy o bohaterze powieści A. A. Milne Kubusiu Puchatku. Klasy wystawią drużyny czteroosobowe, które będą odpowiadać na pytania poświęcone bohaterowi książki „Przygody  Kubusia Puchatka”.


PAŹDZIERNIK 2018 – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.

Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:

 „Książka to przyszłość”.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów. W ramach obchodów nasza  biblioteka organizuje  :

 • Konkurs na  „Najlepszego Czytelnika Miesiąca Październik”
 • Akcja pt. „Książkowa lista przebojów”
 • Konkurs pięknego czytania
 • Warsztaty literacko-plastyczne  „Mirabelka- kiełkująca historia 100licy”

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w głosowaniu na książkę, którą warto przeczytać i polecić innym czytelnikom.

Głosowanie będzie odbywało się w bibliotece. Na kartce należy zapisać imię i nazwisko autora, tytuł książki oraz swoje imię i nazwisko. Spośród uczniów biorących udział w głosowaniu, wylosowany zostanie zwycięzca, który otrzyma nagrodę.

Polecana przez laureata książka zostanie zakupiona do biblioteki (jeśli nie ma jej w księgozbiorze) i opatrzona dedykacją zwycięzcy.


   Z WIZYTĄ W BULERBYN

W świątecznej atmosferze klasa III b zagościła w szkolnej bibliotece na zajęciach poświęconych książce Astrit Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie w czterech grupach zmagali się z różnymi zadaniami związanymi z lekturą. Musieli rozwiązać krzyżówkę sprawdzającą treść książki, wykreślić nazwy kociąt, wypisać mieszkańców zagród, odpowiedzieć na pytania oraz rozwiązać zadanie matematyczne związane z zajęciami bohaterów. Zabawa była doskonała, pełna rywalizacji. Grupa, która zdobyła największą ilość punktów otrzymała nagrodę w postaci celujących ocen. Nad całością czuwały panie Grażyna Wyszkowska i p. Aneta Chadryś.

 


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

 Z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III „Mój miś”. Przy ocenianie prac jury brało pod uwagę: kreatywność i samodzielność . Na konkurs wpłynęło 50 prac, które wykonane były różnymi technikami, najwięcej prac przygotowała klasa III b, bo aż 24. Najlepsze prace można oglądać w bibliotece i na wystawie na korytarzu I piętro. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali słodki upominek, a laureaci dyplomy i książki. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. I miejsce zajęli: Julia Tomko, Fabian Strankowski, Oliwia Maluchnik II miejsce : Dominik Szałata, Franek Papliński, Magda Wieczorkowska, Kinga Woźniak III miejsce: Amelia Pyrka, Bartosz Zawadzki Rymsza, Sandra Milewska, Daria Hartkiewicz.


KOT W BUTACH

Dnia 6 listopada Pani  Grażynka Wyszkowska,  w ramach rozwijania kompetencji czytelniczych, przeczytała  uczniom klasy I B orginalną bajkę Charles Perrault pt. „Kot w butach”. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przygód kota i jego pana. Na zakończenie zajęć dzieci odpowiadały na pytania dotyczące usłyszanego tekstu.  Bajka bardzo  się spodobała, niejedno z dzieci sięgnie  po tą książkę, w naszej bibliotece znajdują się różne przekłady bajki. 

 


27 października 2017 r. odbył się w bibliotece szkolnej „Konkurs pięknego czytania”. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa, budzenie wśród uczniów zainteresowań właściwą literaturą dziecięcą, prezentacja własnych umiejętności i porównywanie ich z umiejętnościami innych oraz kształtowanie pięknego czytania.

Do konkursu przystąpiły dzieci z klas II-III, które zostały wytypowane przez swoich wychowawców. Każdy uczestnik konkursu miał wybrać książkę ze zbiorów biblioteki i zaprezentować jej fragment. Podczas czytania podlegały ocenie: płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Dzieci były oceniane przez jury: panią Grażynę Wyszkowską i panią Marzenę Jakubowską.

I miejsce zajęła Joanna Radawiec ( kl. III a), która czytała „Śnieżkę” braci Grimm, II miejsce Nikola Kras ( kl. III b) z tekstem „Purpurowe gniazdo” Bożeny Kraczkowskiej, a III miejsce przypadło Darii Cabaj (kl. II a), zaprezentowała „Asiunię” Joanny Papuzińskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki poczęstunek, a laureaci dostali nagrody książkowe.


POZYSKALIŚMY FUNDUSZE W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Nasza szkoła pozyskała 15 000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim, mającym na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek jako lokalnych ośrodków życia społecznego. Cel ten realizowany jest przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek.

Priorytet 3 ma na celu rozwijanie i wzmocnienie zainteresowań oraz aktywności czytelniczej uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.


REDAGOWANIE GAZETKI SZKOLNEJ „COSIK”

Od września 2016r. w bibibliotece szkolnej redagowana jest gazetka  „Cosik”, a jej przygotowaniem zajmują się uczennice kl. VI:  Agata Ożga, Patrycja Sobiecka, Natalia Pruszyńska, Aleksandra Domaszczyńska, Julia Pietkiewicz. Opiekunem naszych szkolnych redaktorech jest p. Grażyna Wyszkowska

gazetka szkolna Cosik – miesiąc styczeń

gazetka szkolna Cosik cz.2

gazetka szkolna Cosik – miesiąc luty


SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZO  -  PLASTYCZNY

„Ilustracja do twórczości Juliana Tuwima”

W grudniu 2016r. został przeprowadzony szkolny konkurs czytelniczo – plastyczny pt. „Ilustracja do twórczości Juliana Tuwima”. Konkurs zorganizowały panie: Grażyna Wyszkowska i Dorota Mendala. Celem konkursu była aktywizacja dzieci i młodzieży do kreatywnego myślenia, rozwijania wyobraźni i umiejętności manualnych. Głównym jednak celem było zachęcenie uczniów do czytelnictwa. Przedmiotem konkursu było zaś samodzielne wykonanie w formie przestrzennej lub płaskiej pracy plastycznej o tematyce związanej z twórczością J. Tuwima. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

Oddziały Przedszkolne: I miejsce – Maja Roguszka II miejsce – Emilia Dolińska i Oliwia Maluchnik III miejsce – Aleksandra Kłaczko Klasy I – III I miejsce – Magdalena Wieczorkowska, Paulina Bajdziak II miejsce – Jan Łozowski i Alicja Tymecka III miejsce – Hubert Łapuć Wyróżnienie: Szymon Ruszczyk i Bartek Popowski Klasy IV – VI I miejsce – Karol Stefański II miejsce – Laura Roguszka III miejsce – Marta Jabłońska i Olga Łozowska Wyróżnienie: Amelia Wojciechowska i Aleksandra Czerwińska


KONKURS WIEDZY O HENRYKU SIENKIEWICZU

21 grudnia 2016 r. z okazji „Roku Henryka Sienkiewicza w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy o najbardziej znanym polskim pisarzu. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy na temat życia i twórczości autora Trylogii, rozbudzenie zainteresowania twórczością pisarza, kształcenie uczuć patriotycznych, kojarzenie bohatera z utworem H. Sienkiewicza. Do konkursu przystąpili uczniowie klas V. Ich zadaniem było rozwiązanie krzyżówki związanej z lekturą „W pustyni i w puszczy” oraz udzielenie odpowiedzi na 20 pytań związanych z życiem i twórczością H. Sienkiewicza.Najwięcej punktów zdobyła Aleksandra Czerwińska i zajęła I miejsce, II miejsce otrzymał Patryk Lender a III Maciek Makowski. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.


 KONKURS CZYTELNICZY „DZIECI Z BULLERBYN”

14 grudnia 2016 r. uczniowie klasy III b zmagali się w konkursie czytelniczym „Dzieci z Bullerbyn”. Panie Grażyna Wyszkowska i Barbara Graczyk przygotowały zestaw różnych zadań związanych z lekturą trzecioklasistów. Trzeba było rozwiązać krzyżówkę, nazwać domy, w których mieszkali bohaterowie powieści, wskazać właściwą kolejność wydarzeń. Uczniowie zostali podzieleni na sześć zespołów. Najwięcej punktów zdobyła grupa w składzie: Szymon Drewniak, Oskar Łabanowski, Mateusz Mikołajczyk, Aleksander Wojciechowski.


Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE POWIATOWEJ W KĘTRZYNIE

W Tygodniu Bibliotek w dniach 9-15.10.2016 r., którego hasłem było; Biblioteka Inspiruje; w PBP na zajęciach czytelniczo-plastycznych z Picture book’ ami, kreatywnymi książkami spotkały się dzieci z klas młodszych II – III klasy (70 osób) Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Uczestniczyły one w zajęciach pt.: Picture Book – co takiego? Uczniowie dowiedzieli się, że Picture book’i, to książki, w których tekst i obraz pełnią równorzędna rolę, a odbiorca w trakcie czytania staje się ich współtwórcą. Wprowadzeniem do tematu była pogadanka o roli ilustracji w książce dla dzieci. Dzieci miały okazję obejrzeć książki, w których obrazki zostały wykonane różnymi technikami i stanowiły nadrzędną lub podrzędną funkcję względem tekstu. Zauważyły że istotną rolę odgrywają kolory, kształty, a także tonacja, która wprowadza czytelnika w odpowiedni nastrój. Czytane książki obrazkowe Iwony Chmielewskiej „Cztery zwykłe miski” i „Kłopot” rozwinęły w nich fantazję i kreatywność .Następnie przy pomocy czterech papierowych misek tworzyły rozmaite przedmioty i postacie, które zmieniały kształty i miejsce. W ten sposób dziecięca czapka w jednej chwili zmieniła się w biedronkę, a słońce w półksiężyc, samochody łódki, rakiety, kwiaty. Plama zamieniła się rakietę, motyla. Pomysłów było bez liku! Uczestnicy zajęć mogli również porównać swoje propozycje z tymi, których użyła autorka w swoich książkach. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie ilustracji do tekstu czytanych książek oraz ilustracji do swoich picture book’ów. Oto prace uczniów: 


„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła realizować będzie program „Książki naszych marzeń”. Umożliwi on zakup książek do bibliotek szkolnych, w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Za pieniądze z programu biblioteki szkolne będą kupować książki, które nie są podręcznikami. Na zakup książek będą mieli wpływ uczniowie, czyli mają to być lektury, którymi autentycznie są zainteresowani, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata. Książki te swoją fabułą powinny rozbudzać ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością i inspirować do twórczego działania.

W ramach programu przewidziana jest także współpraca bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi i publicznymi bibliotekami pedagogicznymi.

Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało, muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu…

W ramach realizacji tego programu przewidziane jest:

 • organizowanie konkursów czytelniczych,
 • udział w konkursach międzyszkolnych,
 • imprezy czytelnicze,
 • lekcje biblioteczne,
 • udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom,,
 • współpraca z Biblioteką Miejską w Kętrzynie,
 • wypożyczanie książek na święta i ferie.

KONKURS CZYTELNICZO – PLASTYCZNY „KSIĄŻKA Z WAKACJI”

Biblioteka szkolna ogłosiła we wrześniu konkurs czytelniczo – plastyczny dla klas III – VI pt. „Książka z wakacji”.  Uczniowie mieli wykonać prace plastyczne, których tematem będą bohaterowie książek, towarzyszący dzieciom w czasie wakacji. Dzięki pomocy pani Doroty Mendala uczniowie wykonali ciekawe ilustracje. Nagrodzono prace, przy których uczniowie wykazali się inwencją twórczą i pomysłem. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że dzięki wystawie wyróżnionych prac inni uczniowie sięgną po nowe, nieznane im książki.

Grażyna Wyszkowska

Uczniowie nagrodzeni w konkursie „Książka z wakacji”: Olga Łozowska Laura Roguszka Krzysztof Pastuszuk Jakub Nykiel Patrycja Sobiecka Oliwia Styga Hanna Lender Paulina Maluchnik Patrycja Pyrka Anna Wyszkowska Dominika Graczyk Dominika Modzelewska

Gratulujemy!


KONKURS  PIĘKNEGO CZYTANIA

W dniu 10 marca 2015r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania. W konkursie brały udział dzieci z klas I-III. Dzieci czytały wybrane przez siebie fragmenty bajek. Pierwsze miejsce zdobyły dwie uczennice – Julia Marcinkiewicz z klasy III i Olga Łozowska z klasy II. Drugie miejsce uzyskała Laura Roguszka z klasy II, a trzecie Oliwia Wujko – Budzińska z klasy III. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Konkurs przygotowała pani Grażyna Wyszkowska – bibliotekarz szkolny i pani Iwona Adamczyk – wychowawca świetlicy.

Dnia 18.02.2016r. odbył sie konkurs pięknego czytania. W konkursie wzięły udział dzieci z klas I – III. W kategorii klas pierwszych pierwsze miejsce zajął Jan Łozowski z klasy IB. W kategorii klas drugich pierwsze miejsce zajęła Milena Małż z klasy IIA. W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce zajęła Olga Łozowska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.