To się opłaca :)

SAŁATKI KL. IA


WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

W naszej szkole dbamy o zdrowie. Jemy owoce, warzywa, pijemy mleko. Na zajęciach w klasach I – III poznajemy smaki owoców, zjadajac przygotowane sałatki owocowe. Uczymy się o witaminach zjadając przyniesione z ogródka warzywa.


ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

Wzorem lat poprzednich prowadzimy zbiórkę różnych materiałów wtórnych.

Zbieramy:

  • nakrętki
  • baterie,
  • płyty CD /VCD/ DVD
  • drobne elektrośmieci
  • telefony komórkowe
  • tonery

ROZDANIE NAGRÓD 

Dnia 21.06.3018r. odbyło się w naszej szkole rozdanie nagród  zbieranie( plastikowych nakrętek, baterii).Aktywnie  biorą udział  kl. I a, kl. I b, kl.II , kl III a ,  oraz oddziały przedszkolne gr. I ” Smerfy” .

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI – ZAKOŃCZONA

W tym roku szkolnym nasza szkoła  przystąpiła do akcji „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”. Akcja miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. Akcja rozpoczęła się 12.02.2018 i trwała do 02.03.2018r.  W zamian za przyniesiony sprzęt szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Do akcji mogły przyłączyć się również firmy i instytucje, które chciały oddać do utylizacji sprzęt przeznaczony do likwidacji. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy przyłączyli sie do naszej zbiórki.

 


WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI


PROGRAM DLA SZKÓŁ

Szkoła nasza wdraża nowy „Program dla szkół”, od roku szkolnego 2017/2018 zmieniła się grupa docelowa oraz sposób udostępniania owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych. W programie biorą udział uczniowie klas I – V. Klasy I otrzymały Elementarze Pierwszaka Mleczaka, który zawiera cenne informacje o mleku i jego przetworach.


SAŁATKI I SURÓWKI

     Jesień to pora roku, która „daje” nam wiele warzyw i owoców. Rozmawiając na lekcjach o ulubionych owocach i warzywach, dowiedzieliśmy się jak ważne jest spożywanie „darów jesieni”. Postanowiliśmy przygotować  swoje ulubione sałatki i surówki. 11 października przynieśliśmy do szkoły potrzebne składniki, przyprawy, miseczki, tarki , itp. Wszyscy pracowali z zaangażowaniem. Z wielkim apetytem zjedliśmy wszystkie sałatki i surówki.


 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

W tym roku Sprzątanie Świata odbyło się pod hasłem „Nie ma śmieci są surowce”. Uczniowie , jak co roku z zaangażowaniem wzięli się do porządkowania wyznaczonego  terenu .  Zebrane odpady posegregowali do kontenerów wg znanych już zasad. Akcję poprzedził cykl zajęć o ekologii i ochronie środowiska. Dzieci z dużym zapałem przystąpiły do akcji. W tym dniu rządził kolor zielony.WYPRAWA – POPRAWA, CZYLI SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015

W piątek 18 września 2015r. uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny przyłączyli się do akcji „Sprzątanie świata”. Jest to największe ekologiczne przedsięwzięcie w Polsce. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Wyprawa – poprawa”, a jej głównym celem było zwrócenie uwagi na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami.


ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI


OWOCE W SZKOLE

Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych przystąpiła do programu „Owoce w szkole”. Dzieciom bardzo podoba się ten program. Z niecierpliwością czekają na owoce i warzywa, które z chęcią zjadają,  poznając nowe smaki. 


SAŁATKI, SURÓWKI PALCE LIZAĆ !

Dnia 30 pażdziernika klasa IB na zajęciach wykonywała sałatki. Oczywiście w domu rodzice pomogli nam obrać warzywa i owoce, ale sami kroiliśmy przyniesione rzeczy. Każdy z nas sam doprawiał sałatki , które później ze smakiem zjedliśmy. Naszych sałatek spróbowały Panie pracujące w naszej szkole. Oceniły naszą pracę bardzo wysoko. Niektóre powiedziały, że jadły „delicje”