Świetlica

 

 

122

ładny-chłopiec-i-dziewczynka-czytanie-książki-na-kikut_33070-1660

linia-ruchomy-obrazek-0429

ROK SZKOLNY 2019/2020

linia-ruchomy-obrazek-0429

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

KARTA_ZGŁOSZENIA-__DZIECKA_DO_ŚWIETLICY_SZKOLNEJ-9

Pisemna-zgoda-na-odbiór-dziecka-ze-świetlicy-przez-niepełnoletnie-rodzeństwo-

KLAUZULE INFORMACYJNE RODO

Kierownik świetlicy szkolnej : Pani Iwona Adamczyk

linia-ruchomy-obrazek-0429

W naszej świetlicy dzieci oczekują na rozpoczęcie lekcji, autobus szkolny lub na rodziców mających odebrać ze szkoły swoje pociechy.  Swoim podopiecznym proponujemy: – zajęcia integracyjne – zajęcia plastyczno – techniczne – zajęcia muzyczne – zajęcia informatyczne W świetlicy działa zespół wokalno – teatralny, umilający spotkania z rodzicami oraz święta szkolne. W kalendarium imprez świetlicowych znajdziemy między innymi – przyjęcie nowych uczniów w poczet świetlicowej gromady, Andrzejki, Mikołajki, Walentynki, Dzień Chłopca, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka. W szkole działa kuchnia i stołówka. Panie kucharki przygotowują nam smaczne obiady. Dzieci mogą również pić mleko. Na świetlicy… bawimy się i odrabiamy lekcje. Tutaj wraz z wychowawcami świetlicy trenujemy nasze plastyczne umiejętności. Tu powstają nasze prace, które później zdobią nasze szkolne gazetki lub wykorzystuje się je w szkolnych przedstawieniach. Lubimy przychodzić na świetlicę. Możemy miło spędzić w niej czas z naszymi koleżankami i kolegami, a jednocześnie – lepiej się poznać.

ru5

linia-ruchomy-obrazek-0429

ABC  ZACHOWANIA W ŚWIETLICY

1. Używamy na co dzień słów: „DZIEŃ DOBRY”, „DO WIDZENIA”, „PRZEPRASZAM”, „PROSZĘ”, „DZIĘKUJĘ”. 2. Opuszczamy świetlicę tylko za zgodą wychowawczyni. 3. Zabawki, którymi się bawimy odkładamy na miejsce. 4. Dbamy o estetyczny wygląd sali, nie niszczymy sprzętu, zabawek, gier. 5. Rozmawiamy ze sobą niezbyt głośno. 6. Bierzemy aktywny udział w zajęciach świetlicowych. 7. Przestrzegamy zasad kulturalnego i bezpiecznego zachowywania się. 8. Nie przeszkadzamy koleżankom, kolegom i nauczycielom podczas prowadzonych zajęć i w czasie odrabiania prac domowych. 9. Uczymy się samodzielności. 10. Po skończonych zajęciach, zabawie, posiłku porządkujemy swoje otoczenie. 11. Jesteśmy dla siebie mili i uprzejmi. Od nas zależy, czy będziemy się dobrze czuli w naszej świetlicy.

linia-ruchomy-obrazek-0429

GODZINY PRACY ŚWIETLICY:

PONIEDZIAŁEK    6.45 – 9.40   11.30 – 16.00

WTOREK   6.45 – 10.35    11.30 – 16.00

ŚRODA    6.45 – 10.35    11.30 – 16.00

CZWARTEK   6.45 – 10.35    11.30 – 16.00

PIĄTEK   6.45 – 9.40   10.35 – 16.00

linia-ruchomy-obrazek-0429

WYCHOWAWCY ŚWIETLICY:

Iwona Adamczyk

Marzena Kolenda

Dzieci ze świetlicy szkolnej / dzieci z klas pierwszych/ w godzinach 13.00 – 14.30 przebywają w sali nr 23 

linia-ruchomy-obrazek-0429

TRADYCJE LUDOWE

Dnia 17.02.2020 roku pani Iwona oraz pani Marzena prowadziły zajęcia w swoich grupach związane z tradycjami ludowymi. Uczniowie wykonały serwetki w różnych kolorach, które można zobaczyć na gazetce świetlicowej.Uczniowie kl I a oraz I b bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach mogły wykazać się umiejętnościami wycinania oraz wyobraźni. Serwetki były wykonane w różnych formatach , większych  oraz mniejszych.

Tekst – fotogaleria – Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

WALENTYNKI

Dnia 03.02.2020 roku dzieci z kl. I przygotowują się do święta Walentynek – przygotowały kilka kartek Walentynkowych . Dzień ŚWIETEGO WALENTEGO już niedługo 14.02.2020 roku.

Tekst fotolagaleria – Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 16.01.2020 r odbył  się w świetlicy bal karnawałowy o godz 13:00 zorganizowany przez panie Marzenę Kolenda oraz Iwonę Adamczyk. Bal karnawałowy rozpoczął się od prezentacji ” przebierańców” m.in  były to księżniczki, diabły , piraci, kotki, Elza, lekarz i wiele innych – było barwie i pięknie widząc uśmiechnięte dzieci  i zadowolone z prowadzonych zabaw – konkursów przez panie Iwonę oraz panią Marzenę.

Kolejnym naszym etapem balu był konkurs nr 1 – taniec z balonami ( z przodu, z tyłu) / konkurs nr 2-przebijamy balony tzn ( umieszone na nodze w parze kolegi tańczymy inne dzieci miały za zadanie zbić balona u kolegi w innej pare./ konkurs nr 3 – Worek przebieranek/konkurs nr 4 – balony z gumy balonowej. Dzieci biorące udział w konkursach w zabawie karnawałowej otrzymały upominki.Kolejny karnawał za rok mamy nadzieję, że będzie tak fajną zabawą jak w tym roku.

 Tekst fotogaleria – Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 

Dnia 13.01.2020 r dzieci kl. I z pomocą pani Marzeny Kolenda wykonały dyplomy z okazji zbliżającego się święta  Dnia  Babci i Dziadka. Uczniowie bardzo się starali wykonaniu dyplomów. Na zakończenie pracy otrzymali słodki  cukierek oraz balon. Balon był nie tylko nagrodą dla dzieci, ale również zabawą w czasie wolnym w świetlicy szkolnej.

Tekst fotogaleria – Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

KARNAWAŁ JUŻ TRWA

W ŚWIETLICY RÓWNIEŻ…...

Znalezione obrazy dla zapytania: gify maski karnawałowe"Dnia 09.01.2020 r. uczniowie kl. I -V wykonały piękne , barwne maski karnawałowe. Wykorzystane zostały cekiny, farby, dziurkacze, wstążki. Dzieci kl. I również wykonały z serwetek papierowych piękne choinki , każda wykonaniu dzieci miała swój urok . Zajęcia zostały przeprowadzone przez panie Iwonę Adamczyk, Marzenę Kolenda.

Tekst fotogaleria – Marzena Koleda

linia-ruchomy-obrazek-0429

PRZESTRZENNE – BAŁWANKI

Może dzieci ” przywołają ” zimę kto wie…?

Znalezione obrazy dla zapytania gify bałwanki

Dnia.08.01.2020 r. dzieci z panią Marzeną Kolenda wykonały bałwanki. Zostały wykorzystane takie materiały jak :słoiki, wata, skarpetka, wstążki oraz filc. Uczniowie chętnie wykonały prace, które można zobaczyć w świetlicy szkolnej oraz domach dzieci.

Tekst fotogaleria – Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Dnia 07.01.2020 roku dzieci wykonały piękne prace plastyczne pt ” Pejzaże zimowe” wykazały się kreatywnością i pomysłowością . Zostały wykorzystane następujące materiały plastyczne ( mydło i farby plakatowe). Dzieci również wykorzystały do zajęć kredki oraz farby plakatowe. Prace były barwne  dostosowane do pory zimowej.

                                                                     Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć  Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

FAJNA ZABAWA – BITWA NA ŚNIEŻKI

Nie ma śniegu, brak mrozu… a w świetlicy dzieci urządziły Bitwę na śnieżki. Wystarczy zrobić kule z makulatury, rozciągnąć gumę na środku sali, zebrać dwie drużyny i zabawa gotowa!

linia-ruchomy-obrazek-0429

KONKURS MIKOŁAJKOWY

Dnia 6.12.2019 w świetlicy szkolnej odbył się konkurs mikołajkowy. Dzieci w zespołach rozwiązywały krzyżówkę, której hasło brzmiało: Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu. Drugie zadanie polegało na odgadnięciu odpowiedzi na pytania dotyczące św.Mikołaja. Uczestnicy konkursu rysowali również portret Mikołaja oraz mówili wiersze. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili z zadaniami. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek i gromkie brawa.

linia-ruchomy-obrazek-0429

ŚWIETLICA SZKOLNA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ŚWIĄT

Nadchodzi czas świąteczny. Mikołaj czeka z prezentami. Dzieci ze świetlicy szkolnej odczuwając nastrój nadchodzących świąt wykonywały ozdoby świąteczne. Trzeba ubrać choinkę! Wyzwanie niby proste. Wystarczy kupić gotowe ozdoby w sklepie. Jednak dzieci same wykonywały ozdoby z masy solnej. Wystarczy 1 szklanka mąki, 1 szklanka soli i pół szklanki wody. Do masy można również dodać brokat. Następnie mieszać, wyrabiać, gnieść, aż powstanie jednolita masa. Po tej ciężkiej pracy wałkujemy i wycinamy foremkami masę, kładziemy do wyschnięcia i mamy piękne ozdoby!

linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

IMG_20191106_121838518[1] IMG_20191106_121847637_BURST001[1]

linia-ruchomy-obrazek-0429

KONKURS – JEDZMY I ŻYJMY ZDROWO

Dnia 29.10.2019r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs -”Jedzmy i żyjmy zdrowo”. Dzieci w pracowały w czteroosobowych zespołach. Celem zajęć było propagowanie zdrowego stylu życia. Każda grupa miała za zadanie rozwiązać krzyżówkę, kilka rebusów, zagadek, których tematem było zdrowe odżywianie. Dzieci doskonale poradziły z sobie z zadaniami. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

Dnia 22.10.2019r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość przyjęcia nowych członków do Świetlicowej Gromady. W tym dniu sala zapełniła się dziećmi, wychowawcami oraz rodzicami dzieci. Świetliczanie poddawani byli licznym próbom, po których wykonaniu otrzymywali piegi. Każde dziecko dokonało własnej prezentacji przed gronem gości, następnie był turniej zagadek. Rodzice również brali aktywny udział w zabawie, w tańcu z balonikami oraz zabawie Limbo. Ostatnia próba polegała na skosztowaniu plastra cytryny z jednoczesnym uśmiechem na twarzy.  W części oficjalnej dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie. Na zakończenie każdy Świetlik otrzymał upominek w postaci świnki skarbonki oraz słodki poczęstunek. Zabawę prowadziły Świetliczanki z klasy IIIb – Lena, Julia, Alicja i Gabriela. Dziewczęta spisały się świetnie. Rodzicom uroczystość bardzo się podobała. Przyjęcie nowych członków do Świetlicowej Gromady jest długoletnią tradycją naszej szkoły, która integruje społeczność świetlicową, a udział rodziców jest bardzo ważnym elementem tej uroczystości.

linia-ruchomy-obrazek-0429

DLA NASZEJ PANI  – BUKIETY RÓŻ Z KLONOWYCH LIŚCI

linia-ruchomy-obrazek-0429

WZÓR NA SUKIENKĘ DLA PANI JESIEŃ

Dnia 3.10.2019r. dzieci za pomocą farb i jesiennych liści wykonały wzór na sukienkę dla pani Jesień.

IMG_20191003_132309741[1] IMG_20191003_132327998[1]

linia-ruchomy-obrazek-0429

JESIENNE DRZEWA, JESIENNE BUŹKI

Dnia 13-17.09.2019r. dzieci ze świetlicy szkolnej wykonywali prace z ciekawych materiałów. Przed zajęciami odbyła się wycieczka do pobliskiego parku, w którym dzieci miały za zadanie nazbierać kasztanów i liści. W świetlicy, dzieci używając rolek  po papierze toaletowym, motki włóczki i kasztanów wykonały wspaniałe prace na jesienną wystawkę świetlicową.

IMG_20191001_140327764[1] IMG_20191001_140750439[1] IMG_20191002_154654243[1] IMG_20191001_132139868_HDR[1] IMG_20191001_132058260_HDR[1] IMG_20190930_135101182[1] IMG_20191001_140805668[1]

linia-ruchomy-obrazek-0429

MOJE  WAKACYJNE WSPOMNIENIA

latoDnia 03.09.2019 r.uczniowie kl. I- III po wakacjach zaprezentowali swoje prace pt” Moje wspomnienia wakacyjne „. Prace były barwne i ciekawe. Dzieci w swoich pracach przedstawili sposób spędzania czasu wolnego, m.in w górach, nad morzem, w dużych polskich miastach ( Warszawa, Kraków i wiele innych).

 

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii zdjęć : Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

KONKURS „SUPER PAMIĘĆ”

Children holding hands with a book as a symbol of learning, knowledge, education

Dnia 16.09.2019 r. przeprowadzony został przeprowadzony konkurs pt” Super Pamięć”. Brały w nim udział dwuosobowe drużyny z klas I  a i I b . Rozgrywki zostały przeprowadzone w  kategoriach: kl I a  i I b. Przed rozpoczęciem rozgrywki losowo została wybrana osoba rozpoczynająca. Prowadząca p. Marzena K. wyjaśniła zasady gry ” Pamięć”.

linia-ruchomy-obrazek-0429

ZAJĘCIA PLASTYCZNE –  CORAZ BLIŻEJ JESIEŃ –  DRZEWO 
Dnia 16.09. 2019 r. zostały przeprowadzone poranne zajęcia plastyczne. Dzieci chętnie wzięły udział, a przede wszystkim kl. I- IV. Wykorzystane zostały materiały m.in farby , kredki, gąbka. Na gazetce świetlicy szkolnej widnieją piękne, barwne i pomysłowe prace dzieci. 

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii zdjęć: Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

ZAJĘCIA RUCHOWE

zajęcia ruchowe

Dnia 17.09.2019r. odbyły się zajęcia ruchowe z elementami metody W. Sherborne. Charakter zajęć polegał na prostych zajęciach ruchowych dostosowanych do możliwości dzieci kl I a, I b. Dzieci świetnie się bawiły pokazując swoje predyspozycje ruchowo – zręcznościowe. Dzieci zostały podzielone na dwa drużyny: chłopców i dziewczynki. W dzisiejszej konkurencji wygrali chłopcy, otrzymując drobne upominki oraz słodkości. Zajęcia przeprowadziła p. Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

TURNIEJ UKŁADANIA PUZZLI

Dnia 18.09.2019r. po raz pierwszy w świetlicy szkolnej p. Marzena Kolenda zorganizowała turniej układania puzzli dla klas I, który okazał się niezwykłą emocjonująca rozgrywką. Zgromadził najmłodszych pasjonatów układania. Zapraszam do obejrzenia fotogalerii zdjęć.

linia-ruchomy-obrazek-0429

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Dnia 18.09.2019r. po raz kolejny zostały zorganizowane zajęcia plastyczne. Temat zajęć był dowolny z wykorzystaniem farb akwarelowych oraz kredek. Dzieci wykazały się oryginalnością i pomysłowością w tworzeniu pięknych prac. Można było zobaczyć ( motyle, domy , kwiatki, pejzaże jesienne, samochody i wiele innych).  Prace uczniów dekorują tablice w naszej sali. Panie Iwona Adamczyk i Marzena Kolenda zapewnią nie tylko opiekę, ale również zajęcia, które rozwijają zainteresowania dzieci.

linia-ruchomy-obrazek-0429

KONKURS ” LAURKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA”
Dnia 20.09.2019 r. pani Marzena Kolenda przeprowadziła z uczniami kl. I a i I b konkurs pt ” Laurka z okazji dnia chłopaka”. Uczniowie wykonali przepiękne prace, które przekażą swoim najbliższym. Okazało się, że konkurs nie był jednotematyczny. Celem dzisiejszych zajęć było rozbudzenie w dzieciach kreatywności, inwencji twórczej, pomysłowości z wykorzystaniem  wielu materiałów plastycznych.

linia-ruchomy-obrazek-0429

ZAJĘCIA PLASTYCZNE ” JESIEŃ W PARKU „
Dnia 23.09.2019 r. pani Marzena Kolenda przeprowadziła poranne zajęcia plastyczne.