Samorząd Uczniowski

samorzad

linia-ruchomy-obrazek-0429

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

OPIEKUNOWIE:

RADOSŁAW WRÓBEL

ANETA CHADRYŚ

IWONA KOCISZ

10 września 2020 roku odbyły się demokratyczne wybory przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.  W powszechnym i tajnym głosowaniu  wybrali zostali:

PRZEWODNICZĄCY:  WIKTORIA  PIETKIEWICZ

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO:  KAROL  STEFAŃSKI

SKARBNIK: OLIWIA POLICHA

SEKRETARZ: ALICJA TYMECKA

linia-ruchomy-obrazek-0429

CZEKOLADOWE NIESPODZIANKI

4 maja Samorząd Uczniowski  w klasach I-III zorganizował Dzień Czekolady. Na piętrach uczniowie poszukiwali kuponów na darmową tabliczkę czekolady. W klasach  rozwiązywali zagadki, za które najszybsi uczniowie w nagrodę mogli  otrzymać kupon. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ KOLOROWEJ KOSZULI W KLASACH 1-3

linia-ruchomy-obrazek-0429

EKOLOGICZNE UBRANIE – POKAZ MODY

W ramach obchodów Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na EKO-klasę, Zadaniem uczniów było zaprojektowanie ekologicznego przebrania i zaprezentowanie się w nim na pokazie mody ekologicznej.

Ekologia-w-PolsceZwyciężyła klasa II a. Komisja konkursowa w składzie: Pani Aneta Chadryś, Pani Elwira Uss i Pan Radosław Wróbel wyróżniła najlepsze kreacje i przyznała nagrody specjalne. Wyniki indywidualne zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia cudownych strojów:

linia-ruchomy-obrazek-0429

KONKURS „WIELKANOCNE JAJO”


DZIEŃ KOBIET

życzeniagazetka 8 marca

Samorząd Uczniowski w klasach 4-8 zorganizował plebiscyt na Super Dziewczynę. Prawo głosowania miała męska część społeczności klasowej. Wyniki prezentują się następująco:

klasa IV a  Weronika Billaud i Sara Wyskiel

klasa IV b Alicja Wojciechowska

klasa V a  Lena Cichomska i Julia Sadlak

klasa VI a Julia Skutkiewicz

klasa VI b Magda Wieczorkowska

klasa VII a Hania Zubowska

klasa VII b Alicja Tymecka

klasa VIII a Nina Gembal

Gratulujemy! Po powrocie do szkoły będą czekały drobne upominki!

dzień kobiet 6a

 

linia-ruchomy-obrazek-0429

WALENTYNKI 

„Być dobrym,
to umieć się zatrzymać,
ofiarowywać swój czas,
pozwolić odczuć ciepło,
obdarzyć życzliwym spojrzeniem,
radosnym uśmiechem i…
Sprawiać,
by SERCE drugiego człowieka
otwierało się jak kwiat
w promieniach słońca …”
Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielkami  klas I-III zorganizował w klasach młodszych konkurs na kartkę walentynkową. Klasy 4-8 w związku z sytuacją pandemiczną przygotowywali e-walentynki i przesyłali je poprzez komunikator Teams.
Osoby wyróżnione : Agata D. oraz Michał R. z klasy 1a, Zuzanna G. z klasy 1b, Wiktor B. i Maja O. z klasy 2a oraz Damian G. i Lilianna R. z klasy 2b
GRATULUJEMY!
ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE.

ZDALNE NAUCZANIE W KRZYWYM ZWIERCIADLE

„BEZPIECZNI W SIECI”

Pod takim hasłem w naszej szkole 8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz  promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Samorząd Uczniowski w ramach akcji zorganizował rozgrywki między klasami :

1.Przygotowywanie plakatów promujących bezpieczne korzystanie z Internetu- zwyciężyła klasa IVa.

2.Quiz „Bezpieczni w sieci”- najlepszy wynik w końcowym rankingu uzyskała klasa Va

Dodatkowo uczniowie na zajęciach tworzyli rebusy informatyczne oraz wykonywali ćwiczenia interaktywne i grali w gry. Na lekcjach informatyki odbywały się pogadanki wraz z prelekcją filmików promujących wydarzenie. Poniżej gazetka tematyczna oraz zaświadczenie udziału w wydarzeniu.

 Gazetka DBI

 

dbi zaświadcz szkoła-1

 

KONKURS NA OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ

Z okazji zbliżających się świąt Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczno-techniczny na wykonanie ozdoby świątecznej.

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. Zostaną one wręczone po powrocie do nauki stacjonarnej.

Dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy Wam zdrowych i spokojnych i Świąt Bożego Narodzenia. Oto wyniki konkursu wraz z pracami uczniów:

W kategorii klas I-III

I miejsce Kacper Kosior II B

II miejsce Michał Roguszka I A

III miejsce Damian Gościński II B

Wyróżnienia: Milena Kozłowska, Lena Siwek, Igor Gembal

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce Maja Roguszka IV A

II miejsce Paulina Bajdziak VI B

III miejsce Alan Żygota IV B

Wyróżnienia: Milena Małż, Bartek Zawadzki- Rymsza

linia-ruchomy-obrazek-0429

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

9 października obchodziliśmy Dzień Zwierzątka

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs fotograficzny pod tytułem „Ja i moje zwierzątko”

I miejsce Mikołaj K. z grupy Biedronki

II miejsce Maja R. z klasy 4 A

III miejsce Borys G. z klasy 2 B

Wyróżnienia: Elena i Zosia K. z grupy Misie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

 

linia-ruchomy-obrazek-0429

PLEBISCYT NA NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka, tj. 30 września w naszej szkole SU zorganizował plebiscyt na najsympatyczniejszego chłopaka w szkole. Dziewczynki wybierały swoich ulubieńców w kilku kategoriach. Oto zwycięzcy:

Najsympatyczniejszy chłopak w szkole- KAROL STEFAŃSKI z klasy VIII

II miejsce zajął FABIAN STRANKOWSKI z klasy IV B

W klasach I-III wybrani zostali:

PIOTR KARPIŃSKI z klasy I A

KACPER WASZKIEWICZ z klasy I B

ADAM FILIPSKI z klasy II A

KORNEL BORATYŃSKI z klasy II B

PAWEŁ HAŁUSZKA z klasy III A

PAWEŁ CZARNECKI z klasy III B

W kategoriach IV-VIII wyróżnieni zostali:

IV A- FABIAN WUJKO- BUDZIŃSKI żartowniś

IV B- IGOR RUTKOWSKI najsympatyczniejszy w klasie

V- FRANEK KRÓL łobuz o dobrym sercu

VI A- ADAM MAZUROWSKI dusza towarzystwa

VI B- PIOTR GIRUĆ pozytywnie zakręcony

VII A- KUBA PRUSZYŃSKI słodziak

VII B- OSKAR ŁABANOWSKI sportowiec

 

 

linia-ruchomy-obrazek-0429119797578_2727285570883507_3388574758798978961_n (1)

18 września obchodziliśmy święto emotikona.  Po raz pierwszy  emotikony użyto w 1982 roku. Był to znaczek :).  W pierwotnym zamyśle emotki powstały, aby ułatwić w wirtualnej komunikacji przekazywanie emocji. Psychologowie twierdzą, że używanie tych znaczków ma dobry wpływ na budowanie znajomości on-line. Odwzajemnianie uśmieszków budzi bardzo pozytywne emocje odbiorcy. Z okazji tego święta Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs  plastyczny na najciekawszą emotikonę.  Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i wykonali wspaniałe prace, które możemy podziwiać na gazetce Samorządu Uczniowskiego.  Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i udział w wydarzeniu oraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

linia-ruchomy-obrazek-0429

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

pisanka-ruchomy-obrazek-0004Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy uczniom : wielu łask Bożych, miłości która będzie wypełniać Wasze serca oraz wszelkiej pomyślności i spełnienia planów w życiu osobistym. Niech Zmartwychwstały Jezus odnowi w Was wiarę i ufność w Boga Jedynego, który roztoczy nad Wami opiekę, Wesołego Alleluja!

życzą opiekunowie Samorządu uczniowskiego :

pani Marzena Kolenda, pani Kamila Kubot, pan Tomasz Kolenda, pan Radosław Wróbel

linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ KOBIET 

Dnia 28.02.2020 roku uczennice kl. I- III przygotowują z pomocą pani Marzeny Kolenda kartki z okazji ŚWIĘTA -DZIEŃ KOBIET. Do święta jeszcze tydzień, ale pracy jeszcze dużo przed nami.

Dziękuję wszystkim dziewczynkom  które angażują, w przygotowaniu kartek. Osobami odpowiedzialnymi za roznoszenie kartek i kwiatów byli uczniowie:   Zuzanna P , Julia P,  Kuba R, Magdalena D.

W tym roku DZIEŃ KOBIET wypada w niedzielę dlatego nasza szkoła oraz oddziały przedszkole świętowaliśmy dzisiaj w piątek ( 6 marca)Uczniowie roznosili kartki, kwiaty wszystkim paniom, pracownikom szkoły oraz paniom z  oddziałów przedszkolnych.  Mały Samorząd Uczniowski  pod kierunkiem pani Marty Żukowskiej również przygotował w tym dniu kwiaty – tulipany dla całej kadry pedagogicznej.

Życzymy naszym dziewczynką małym i dużym wszystkiego najlepszego oraz spełnienia wszystkich marzeń.

życzą : pani Marzena Kolenda pani Marta Żukowska 

Tekst – fotogaleria Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

GAZETKA TEMATYCZNA- WALENTYNKI

a48a2886-6fe7-4730-9e32-d5179041a987

linia-ruchomy-obrazek-0429

WALENTYNKI

fb0a44c9-93ed-410f-9e3d-440cc2215991

walentynki-ruchomy-obrazek-0120Dnia 14.02.2020 roku w naszej szkole odbędzie się dzień Walentynek. Uczniowie przygotowują się do tego dnia , przygotowując Walentynki dla koleżanek, kolegów oraz nauczycieli. Ten dzień jest świętem nie tylko zakochanych ale również możemy podarować kartkę gdy: kogoś lubimy, gdy ktoś jest dla nas miły :-). 14 lutego będzie roznoszona poczta Walentynkowa przez uczniów kl. VIII b. Oliwia W- B, Maciej T, Wiktoria  Z, oraz Oliwia S.. Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie poczty jest pani Marzena Kolenda. Do poczty  Walentynkowej przyłączyła się również grupa przedszkolna ” Żuczki” pani Marty Żukowskiej oraz ” Pszczółki” pani Ewy Jakoniuk. W tym roku szkolnym poczta Walentynkowa była wyjątkowa,  było bardzo dużo kartek walentynkowych.Świadczy o tym ,że uczniowie darzą siebie sympatią  swoich nauczycieli  i  pracowników administracyjnych.

 Tekst oraz fotogaleria zdjęć : Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ WESOŁEGO KAPCIA

but-ruchomy-obrazek-0104Dnia 13.02.2020 roku z inicjatywy pani Marzeny Kolenda i pana Tomasza Kolenda w naszej szkole odbędzie się DZIEŃ WESOŁEGO KAPCIA.W tym dniu obowiązywać będzie  obuwie jako element naszej garderoby. Zabawa będzie polegała na zaprezentowaniu kapci podczas pokazu mody w klasach. W tym roku szkolnym udział  w tym  dniu weźmie udział grupa przedszkolna pani Marty Żukowskiej „Żuczki”.Czekamy na ten dzień oraz na prezentację : śmiesznych, kolorowych niepowtarzalnych kapci. Najbardziej pomysłowe zostaną nagrodzone. Tego dnia na korytarzach było barwnie i kolorowo. Można było zobaczyć : KAPCIE  w różnych odsłonach. Szczególnie dzieci klas najmłodszych oraz oddziału przedszkolnego najbardziej zaangażowały się w tym dniu. Ponieważ były wykonane ciekawie tzn : ozdobione kokardami, misiami, piórkami. Były wyjątkowe i niepowtarzalne takich kapci nie można kupić w sklepie obuwniczym.

NAGRODZENI UCZNIOWIE SZKOŁY:

Uczniowie zajęli I miejsca - za pomysłowość, kreatywność swoich kapci. 

I A – Filip O,

I B-  Kacper K,

II A – Julia Piworowicz

II B - Paweł Cz,

III A – Sandra M,

III B- Marta G,

II MIEJSCA:

Julia B  kl VB, Wiktoria P kl. VII, Maciej T kl VIII B


Osoby nagrodzone również otrzymały dyplomy z okazji DNIA WESOŁEGO KAPCIA.

W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM  w grupie ” Żuczki ” DZIEŃ WESOŁEGO KAPCIA WYGRAŁ: Aleksander M

Dziękuję nauczycielom za pomoc i zaangażowanie paniom:  Basi Graczyk, Anecie Chadryś, Elżbiecie  Łukomskiej , Krystynie Osieckiej , Halinie Moczyńskiej , Roksanie Małek.

Dziękuję również nauczycielom kl. VB  pani Dorocie Sterniak, pani Dorocie Mendala kl. VII oraz pani Bożenie Kowalczyk Pietkiewicz kl VIII B za zaangażowanie i pomoc .

Tekst – fotogaleria zdjęć: Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOSZULI

90487ce1-fe8e-4d41-880e-652214afae82

Dnia 15.01.2020 roku w tym dniu Samorząd Uczniowski w naszej szkole chciał wprowadzić trochę elegancji i barwnych kolorów. W tym dniu będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Koszuli. Koszula to element garderoby poprawia prezentację i można dostosować ją do każdej okazji. Od wieków stanowiła podstawowy ubiór każdego mężczyzny, lecz dziś nie może zabraknąć również w damskiej szafie.Każda osoba ubrana w stylową i kolorową koszulę zostanie w tym dniu zwolniona z odpowiedzi ustnej. Musimy przyznać, że gustowne stroje dziewcząt i chłopców zrobiły na nas ogromne wrażenie.

 Tekst -fotogaleria zdjęć: Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

An image of a nice christmas background

 oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego ;

pani Marzena Kolenda, pani Kamila Kubot, pan Tomasz Kolenda, pan Radosław Wróbel

linia-ruchomy-obrazek-0429

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

28.11.2019 w naszej szkole została zorganizowana szkolna dyskoteka. Na korytarzu szkolnym dzieci przygotowały wróżby. W trakcie imprezy funkcjonował sklepik szkolny. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup czekoladowych mikołajów, które będą podarowane dzieciom 6 grudnia. W tym dniu w świetlicy szkolnej odbył się I Szkolny Turniej FIFA. Zawodnicy zostali losowo podzieleni na 3 grupy. Mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Z każdej grupy najlepsi zagrają o miejsca medalowe. Druga runda Turnieju już 6 grudnia.

tekst : Radosław Wróbel

linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ CHŁOPAKA

Znalezione obrazy dla zapytania: gify dzien chłopaka"Jak co roku w naszej szkole 30 września obchodziliśmy święto chłopców. Dziewczęta z każdej klasy składały życzenia swoim kolegom, śpiewały  wymyślone na ich cześć piosenki bądź recytowały wiersze oraz rozdawały miłe  i słodkie upominki.

W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował wybory Mistera 2019/2020 w kategoriach:

                                            NAJSYMPATYCZNIEJSZY

                                             NAJILIGETNEIJSZY

                                             NAJBARDZIEJ LUBIANY

                                            NAJWIĘKSZY PODRYWACZ

Ulubieńcami dziewczyn zostali: Kewin W. z VIII a,  Karol S. z VIIa, Szymon R. z Vb oraz Maciej T.z VIIIb. Wszystkim chłopcom i mężczyznom życzymy niezapomnianego Dnia Chłopaka, a zwycięzcom z serca gratulujemy.

                                                               tekst : pani Kamila Kubot

linia-ruchomy-obrazek-0429

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Przewodnicząca: Oliwia Wujko – Budzińska

Zastępca przewodniczącego : Milena Małż

Skarbnik:Daniel Urban

linia-ruchomy-obrazek-0429

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

pani Marzena Kolenda

pani Kamila Kubot

pan Tomasz Kolenda

Pan Radosław Wróbel

linia-ruchomy-obrazek-0429

OPIEKUN MAŁEGO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO

pani Marta Żukowska

linia-ruchomy-obrazek-0429