Informacje ogólne

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętrzynie, to bezpieczna i przyjazna szkoła.

Jest czysta, kolorowa i już z zewnątrz przyciąga uwagę.

Ma w swojej bogatej ofercie wiele ciekawych propozycji.

Zapewnia dzieciom korzystanie z utworzonego nowoczesnego placu zabaw powstałego w ramach rządowego programu „Radosna szkoła” oraz boiska rekreacyjno-sportowego „ORLIK 2012″.

W naszej szkole dzieci korzystają z biblioteki, sali gimnastycznej, nowoczesnej pracowni multimedialnej w bibliotece, pracowni komputerowej i pracowni języka obcego (j. angielskiego), co uatrakcyjnia i podnosi poziom prowadzonych zajęć, a także pozwola rozwijać zainteresowania przedszkolaków.

Dzieci korzystają z wyżywienia dofinansowanego z Miejskiego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętrzynie. Szkoła zapewnia dzieciom możliwość korzystania z pełnopłatnych posiłków.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 8.00 do 13.00 i zapewnia dzieciom opiekę, ciekawe zajęcia w życzliwej i miłej atmosferze pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Zapewnia również opiekę pielęgniarki.

Dzieci mają również zapewnioną opiekę wychowawczą w świetlicy szkolnej przed przyjściem do przedszkola i po zakończeniu zajęć przedszkolnych – w godzinach od 7.15 do 15.00.

Szkoła oferuje również:
- możliwość korzystania z półkolonii i półzimowiska,
- możliwość korzystania z wycieczek, wyjazdów poza teren miasta, na kolonie letnie (w góry i nad morze) organizowane przez kadrę pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie.

Warto inwestować w edukację przedszkolną.

Poprzez zajęcia przedszkolne skutecznie przygotowujemy dziecko do nauki szkolnej, a przez to zapewniamy mu lepsze szanse edukacyjne.

Troska o dziecko i jego dobro jest naszym głównym celem.


ROK SZKOLNY 2018/2019

Projekty, programy realizowane w oddziałach przedszkolnych w roku szkolnym 2018/2019:          

pobrane

„Bezpieczny Przedszkolak”- to innowacja pedagogiczna autorstwa pani Marty Mierzwickiej, realizowana we wszystkich grupach przedszkolnych. Skierowana jest zarówno do dzieci jak i do rodziców, pracowników przedszkola oraz różnych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Celem jest uzyskanie certyfikatu „Bezpieczne Przedszkole” oraz podniesienie poziomu wiedzy dzieci w wieku przedszkolnym na temat bezpiecznego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego.

plakat

„Piękna Nasza Polska Cała” to projekt edukacyjno – wychowawczy. Koordynatorem jest Pani Joanna Kołowrocka-Kot, realizowany jest we wszystkich grupach przedszkolnych.

pobrane

„Gotowi do drogi” Autochodzik to program edukacji komunikacyjnej realizowany w grupie „Smerfy” wychowawca Marta Mierzwicka. Program przygotowuje dzieci do samodzielności w ruchu drogowym.

pobrane (1)

Kampania Kolejowe ABC to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Kampania realizowana jest w grupie „Smerfy”.

CCF27092018_00000