Informacje ogólne

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętrzynie, to bezpieczna i przyjazna szkoła.

Jest czysta, kolorowa i już z zewnątrz przyciąga uwagę.

Ma w swojej bogatej ofercie wiele ciekawych propozycji.

Zapewnia dzieciom korzystanie z utworzonego nowoczesnego placu zabaw powstałego w ramach rządowego programu „Radosna szkoła” oraz boiska rekreacyjno-sportowego „ORLIK 2012″.

W naszej szkole dzieci korzystają z biblioteki, sali gimnastycznej, nowoczesnej pracowni multimedialnej w bibliotece, pracowni komputerowej i pracowni języka obcego (j. angielskiego), co uatrakcyjnia i podnosi poziom prowadzonych zajęć, a także pozwola rozwijać zainteresowania przedszkolaków.

Dzieci korzystają z wyżywienia dofinansowanego z Miejskiego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętrzynie. Szkoła zapewnia dzieciom możliwość korzystania z pełnopłatnych posiłków.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 8.00 do 13.00 i zapewnia dzieciom opiekę, ciekawe zajęcia w życzliwej i miłej atmosferze pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Zapewnia również opiekę pielęgniarki.

Dzieci mają również zapewnioną opiekę wychowawczą w świetlicy szkolnej przed przyjściem do przedszkola i po zakończeniu zajęć przedszkolnych – w godzinach od 7.15 do 15.00.

Szkoła oferuje również:
- możliwość korzystania z półkolonii i półzimowiska,
- możliwość korzystania z wycieczek, wyjazdów poza teren miasta, na kolonie letnie (w góry i nad morze) organizowane przez kadrę pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie.

Warto inwestować w edukację przedszkolną.

Poprzez zajęcia przedszkolne skutecznie przygotowujemy dziecko do nauki szkolnej, a przez to zapewniamy mu lepsze szanse edukacyjne.

Troska o dziecko i jego dobro jest naszym głównym celem.