„Żółty Talerz”

PODWIECZORKI Z „ŻÓŁTYM TALERZEM”

4455


Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach Dziadkowie obdarowywani są szczególnymi dowodami miłości. Takim wyjątkowym prezentem dla Babci i Dziadka mogą być samodzielnie wykonane, zdrowe ciasteczka owsiane ze śliwką.

Serdecznie zachęcamy wszystkie Dzieci do przygotowania pysznych i zdrowych słodkości.

Wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta życzymy wszystkiego co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dobrego zdrowia, nieustannej radości oraz miłości i samych pogodnych dni   

Zespół programu Żółty Talerz

Ciosteczka


0XebCB2p

_9822m-kopia

XBaT-__A

„Piątki z  Żółtym Talerzem”

Nasze dzieci  od listopada będą korzystały z programu Żółty Talerz.

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. W bieżącym roku szkolnym z programu korzysta ponad 15 000 dzieci z niemal 350 placówek edukacyjnych w całym kraju. Program od listopada ,w każdy piątek realizowany jest również w naszej placówce.

Żółty Talerz został zainicjowany przez Kulczyk Foundation w 2016 r. Program buduje standard wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce. Jest realizowany we współpracy z czterema sprawdzonymi polskimi organizacjami pomocowymi: Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Caritasem, Polskim Czerwonym Krzyżem i Stowarzyszeniem SOS Wioskami Dziecięcymi w Polsce.

Ten unikalny w skali całego kraju sojusz realizuje najważniejsze cele programu, do których należą: zwiększenie liczby dzieci mających dostęp do regularnych, zdrowych i smacznych posiłków w stołówkach szkolnych i świetlicowych oraz edukacja w zakresie zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat.

Partnerem merytorycznym programu jest Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Eksperci tej uczelni przygotowali Listę̨ Produktów Żółtego Talerza dla osób przygotowujących posiłki dzieciom. Uwzględnia ona tylko pełnowartościowe i dostosowane do potrzeb dzieci składniki. Ponadto mając na uwadze jak ważna jest prawidłowa dieta w życiu i rozwoju dziecka Zespół Programu Żółty Talerz przygotował pakiet materiałów edukacyjnych z zakresu zdrowego żywienia, na podstawie, których realizowane są w naszej placówce zajęcia.

Organizatorzy programu zadbali o to, aby dzieci uczestniczące w programie jadły nie tylko zdrowo, ale również smacznie.

Ewelina Kopyczyńska – szkolny koordynator programu