Samorząd Uczniowski – archiwum

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

linia-ruchomy-obrazek-0429

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOSZULI

Dnia 15.01.2020 roku w tym dniu Samorząd Uczniowski w naszej szkole chce wprowadzić trochę elegancji i barwnych kolorów. W tym dniu będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Koszuli. Koszula to element garderoby poprawia prezentację i można dostosować ją do każdej okazji. Od wieków stanowiła podstawowy ubiór każdego mężczyzny, lecz dziś nie może zabraknąć również w damskiej szafie.Każda osoba ubrana w stylową i kolorową koszulę zostanie w tym dniu zwolniona z odpowiedzi ustnej.

tekst :Marzena Kolenda

linia-ruchomy-obrazek-0429

An image of a nice christmas background

oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

pani Marzena Kolenda, pan Tomasz Kolenda, pani Kamila Kubot, pan Radosław Wróbel.

linia-ruchomy-obrazek-0429

 SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

                                 Przewodnicząca: Oliwia Wujko- Budzińska 
                                Zastępca przewodniczącego: Milena Małż
                                   Skarbnik:  Daniel Urban 

linia-ruchomy-obrazek-0429

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Pani Marzena Kolenda

Pani Kamila Kubot

Pan Tomasz Kolenda

Pan Radosław Wróbel

OPIEKUN MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Pani Marta Żukowska

linia-ruchomy-obrazek-0429

Regulamin Szczęśliwego Numerka SU

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

linia-ruchomy-obrazek-0429

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

28.11.2019 w naszej szkole została zorganizowana szkolna dyskoteka. Na korytarzu szkolnym dzieci przygotowały wróżby. W trakcie imprezy funkcjonował sklepik szkolny. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup czekoladowych mikołajów, które będą podarowane dzieciom 6 grudnia. W tym dniu w świetlicy szkolnej odbył się I Szkolny Turniej FIFA. Zawodnicy zostali losowo podzieleni na 3 grupy. Mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Z każdej grupy najlepsi zagrają o miejsca medalowe. Druga runda Turnieju już 6 grudnia.

linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ CHŁOPAKA

Jak co roku w naszej szkole 30 września obchodziliśmy święto chłopców. Dziewczęta z każdej klasy składały życzenia swoim kolegom, śpiewały  wymyślone na ich cześć piosenki bądź recytowały wiersze oraz rozdawały miłe  i słodkie upominki. W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował wybory Mistera 2019/2020 w kategoriach:

-najsympatyczniejszy,

- najinteligentniejszy,

-najbardziej koleżeński,

- największy podrywacz.

Ulubieńcami dziewczyn zostali: Kewin W. z VIII a,  Karol S. z VIIa, Szymon R. z Vb oraz Maciej T.z VIIIb. Wszystkim chłopcom i mężczyznom życzymy niezapomnianego Dnia Chłopaka, a zwycięzcom z serca gratulujemy.

linia-ruchomy-obrazek-0429

wybory-SU

Dnia 20.05.2019 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybrali opiekuna do SU na przyszły rok szkolny 2019/2020. Najwięcej głosów otrzymali nauczyciele p. Dominika M, p. Kamila Kubot, p. Marzena Jakubowska

linia-ruchomy-obrazek-0429

Gazetka tematyczna 

Obraz 1298

linia-ruchomy-obrazek-0429

Życzenie Wielkanocne 

Życzenia-Wielkanocne

   Życzą  uczniowie i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego 

linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ CZEKOLADY 

Dnia 04.04.2019 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone tzw „Podchody ” ( Znajdź kupon odbierz czekoladę) .  W tym dniu uczniowie  kl I – IV ; VI – VIII w wyznaczonych miejscach szukali czekolad. Uczeń który odnalazł kupon, był zobowiązany o pokazanie  dla pani  Marzeny Jakubowskiej wówczas ( za kupon) otrzymywał  czekoladę.

linia-ruchomy-obrazek-0429

12 kwietnia – DZIEŃ CZEKOLADY – gazetka tematyczna 

Obraz 880

linia-ruchomy-obrazek-0429

PRZYGOTOWANIA DO DNIA AUTYZMU 

49643

Dnia 02.04.2019 r.  uczniowie przygotowują się do ŚWIATOWEGO DNIA AUTYZMU. Solidaryzując się z dziećmi oraz ich rodzicami w naszej szkole kolorem przewodnim będzie  kolor niebieski. Pani Dominika Marantowicz przygotowała gazetkę tematyczną związaną Z DNIEM AUTYZMU. Natomiast  pani  Marzena Jakubowska przygotowała zajęcia plastyczne ( dzieci kolorowały skarpety w kolorze niebieskim) oraz pogadankę w świetlicy szkolnej na temat Autyzmu .

linia-ruchomy-obrazek-0429

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 

wiosna-ruchomy-obrazek-0002

Dnia 29.03.2019 r.  z okazji Pierwszego Dnia Wiosny  w naszej szkole odbędzie się  WIOSENNY DZIEŃ TALENTÓW. Uczniowie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności m.in wokalne, recytatorskie, sportowe i wiele innych.  Atrakcją ” Pierwszego Dnia Wiosny ” była również FAMILIADA  (nauczyciele kontra uczniowie). W tej konkurencji wzięli uczniowie kl. VI- VIII.

W tym dniu jury : Dyrektor Ewa Stadnicka, p. Aneta Chadryś, p. Marta Łozowska  oceniały zdolności naszych uczniów.  Natomiast organizatorami  były:  p. Marzena  Jakubowska ( Dyplomy)  p. Iwona Adamczyk – odpowiedzialne za dekorację, punktację, prezenty oraz aranżację imprezy z okazji WIOSENNEGO DNIA WIOSNY.  W dekoracji również pomagały panie :  Aneta Chadryś. Pan Radek Wróbel – muzykę która rozbrzmiewała na sali gimnastycznej  Nadawała wiosennego nastroju który udzielał  się nie tylko uczniom ale również nauczycielom.

linia-ruchomy-obrazek-0429

GAZETKA TEMATYCZNA- ..CORAZ BLIŻEJ WIOSNY 

wykonała Lena C kl. III 

Obraz 4189

linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ WESOŁEGO KAPCIA 

Obraz 2320

Dnia 15.02.2019 r. w naszej szkole po raz pierwszy był obchodzony DZIEŃ WESOŁEGO KAPCIA. Za na mi był to kolejny miły i zabawy dzień w szkole. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego p. Marzena Jakubowska zaproponowała uczniom aby 15 kwietnia założyli w szkole obuwie domowe.  W tym dniu na nogach uczniów tych mniejszych i większych można było podziwiać najróżniejsze modele kapci.

Kolorystyka kapci była najróżniejsza. Pojawiły się kapcie czerwone, żółte, zielone, tęczowe  oraz wiele innych. Swoim wyglądem przypominały dinozaury, mikołaje, misie, pieski oraz inne zwierzątka. Został ogłoszony konkurs na ” Najśmieszniejsze kapcie”. W tym dniu  obowiązywał uczniów dzień – kto miał kapcie na nogach był nieodpytywany. Dziękuję za wyrozumiałość nauczycieli.   Dla tych uczniów , którzy odpowiedzieli na wyzwanie SU i wygrali konkurs zostały przygotowane upominki. Zapraszam do obejrzenia fotogalerii. 

Uczniowie nagrodzeni : Anna W kl. I a ;  Julia Nowicka kl. I b ; Daniel Jodko kl. II a; Marta Gogalińska kl. II b ; Szymon Krzysztofowicz kl III; Malwina Jakubczyk kl IV a; Nella Chrostek kl. Va; Wiktoria Pietkiewicz kl. VI a ; Schadi Atyka kl. VII b.

linia-ruchomy-obrazek-0429

WALENTYNKI 

Dnia 14.02.2019 r ( czwartek) w naszej szkole została roznoszona poczta Walentynkowa dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

linia-ruchomy-obrazek-0429

 PRZYGOTOWANIE DO WALENTYNEK…..

serce-ruchomy-obrazek-0861

Dnia 07.02.2019 r. uczniowie naszej szkoły wrzucają do Poczty Walentynkowej kartki dla ( kolegów, koleżanek, nauczycieli) w imię sympatii za to że kogoś lubimy, ktoś nam się podoba. Taka forma kartek Walentynkowych sprawia uczniom, nauczycielom  wiele radości  a czasami i miłego zaskoczenia. Do poczty Walentynkowej wrzucały również najmłodsze dzieci ze świetlicy szkolnej wykonane dla nauczycieli swoich kolegów i koleżanek z grupy.

Dnia 14. 02. 2019 r przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Oliwia M, Julia S z kl III oraz Alicja T i Maria J z kl V b zostały wytypowane do roznoszenia ” Poczty Walentynkowej”

linia-ruchomy-obrazek-0429

Gazetka tematyczna – WALENTYNKI 

Obraz 200

linia-ruchomy-obrazek-0429

SAMORZĄD UCZNIOWSKI Z PASJĄ 

sukces-ruchomy-obrazek-0012

Od 07.02.2019 r. uruchamiamy w naszej szkole „ Skrzynkę dobrych pomysłów”  za pośrednictwem której możecie zgłaszać nam swoje sugestie. Mogą one dotyczyć zarówno działania szkoły (np. co Wam się podoba, a co byście ulepszyli, zmienili lub dodali). Wszystkie pomysły są mile widziane, nawet te z pozoru nierealne! Swoje propozycje zapiszcie na kartce i wrzućcie do skrzynki, która znajduje się przy tablicy Samorządu Uczniowskiego na I piętrze.

Celem tej akcji jest zaangażowanie uczniów w życie szkoły po to, aby każdy mógł w nim uczestniczyć. 

Obraz 1759

                                                 Czekamy na Wasze pomysły i sugestie!

Obraz 471

Za ” Skrzynkę dobrych pomysłów” będą odpowiedzialni

 uczniowie Maciej T  oraz Oliwia W- O kl. VII b 

linia-ruchomy-obrazek-0429

Gazetka tematyczna – KARNAWAŁ 

Obraz 345

linia-ruchomy-obrazek-0429

KONKURS PLASTYCZNY ” KOLOROWY KARNAWAŁ” 

Dnia 02.01.2019r – 11.01.2019r obył się konkurs plastyczny ” Kolorowy Karnawał”. Organizatorem konkursu była pani Marzena Jakubowska. Konkurs cieszył się zainteresowaniem kl. I – II. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Pracę można zobaczyć na gazetce Samorządu Uczniowskiego. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz  nagrody rzeczowe.

NAGRODZENI 

I miejsce  - Julia P kl. I a, Daniel J kl. II a

II miejsce – Szymon R. I a , Maja R. kl. II a

III miejsce – Diana K. kl I a, Natasza Sz. kl II a

WYRÓŻNIENI 

Sara W kl. II a Zuzanna P kl II a , Oliwia M kl. II a , Julia P k.l I a , Szymon R. kl I a, Karolina B kl. I a

linia-ruchomy-obrazek-0429

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA 

życzenia bożego Narodzenia

Życzą : uczniowie Samorządu Uczniowskiego  

oraz opiekunowie pani Marzena Jakubowska, pan Radosław  Wróbel, pani Kamila Kubot 

linia-ruchomy-obrazek-0429

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY  

Dnia 13 grudnia 2018r. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 i opiekun Kamila K. zorganizowali kiermasz świąteczny ozdób i słodkich wypieków,który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Dzięki temu przedsięwzięciu udało nam się zasilić budżet Samorządu Uczniowskiego. Opiekunowie S.U. wyrażają szczere podziękowania pani Roksanie M. za przygotowanie wspaniałych gipsowych świeczników i szopek oraz pani Krystynie O. za cudowne kartki świąteczne.Wszystkie ozdoby były piękne i starannie wykonane i z pewnością ucieszą każda obdarowaną nimi osobę. Ponadto sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom klasy VI: Wiktorii P., Laurze R. Oldze Ł., Tomkowi G.i Kacprowi S., dzięki którym kiermasz przebiegł sprawnie i bezproblemowo.

Obraz 251

linia-ruchomy-obrazek-0429

OCZEKIWANIE NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zaangażowały, się w ubieranie choinki który jest symbolem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz oczekiwaniem na pierwszą gwiazdkę. W dniu dzisiejszym uczennice wykonały łańcuch na choinę oraz śnieżynki. Zapraszam do obejrzenia fotogalerii Marzena J.

linia-ruchomy-obrazek-0429

MIKOŁAJKI

 Dzisiaj panował u nas szczególny klimat zbliżających się Świat Bożego Narodzenia zgodnie z tradycją gościliśmy w szkole Świętego Mikołaja Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, upominków -uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy roznosił  paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Z okazji dnia 06.12.2018r. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję z okazji Mikołajek ” Kto na czerwono przebrany nie zostaje zapytany”można było zobaczyć na korytarzach szkolnych uczniów ubranych w kolor królujący w tym dniu. W akcję zaangażowały wszyscy uczniowie naszej szkoły, dzieci najmłodsze z oddziałów przedszkolnych jak również panie : Aneta Chadryś , Krystyna Osiecka, Marzena Jakubowska,Kamila Kubot, Barbara Jaremko.

linia-ruchomy-obrazek-0429

Gazetka tematyczna – Mikołajki 

Obraz 4585

linia-ruchomy-obrazek-0429

ANDRZEJKI – DYSKOTEKA

W dniu 29 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Impreza dla uczniów klas 4-7 rozpoczęła się o godz 16:30. Wspaniałą muzykę i sprzęt oświetleniowy zapewnił pan R.Wróbel. Podczas zabawy odbyły się konkursy:taneczny i „Jaka to melodia”. W konkursie na najlepszego tancerza i tancerkę SP3 wygrali: Nikola Cz, Kuba A. i Maciej M.. Najlepszym słuchem muzycznym wykazał się Damian Sz. z klasy (VII). Wśród uczestników dyskoteki rozlosowano również dwa wejścia na basen w Mikołajkach.Szczęśliwymi zwyciężczyniami okazały się dziewczyny Dominika N. (IV b ) i Zuzanna Ruszczyk (VII)

Dyskoteka zakończyła się o godzinie 18:30. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i każdy z utęsknieniem czeka  już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy wrócili do domów bezpiecznie i zadowoleni.

linia-ruchomy-obrazek-0429

 Gazetka tematyczna – Światowy Dzień Życzliwości

Obraz 3339

linia-ruchomy-obrazek-0429

21 LISTOPADA  ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Znalezione obrazy dla zapytania śWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOSCI LOGO

Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka.Postarajmy się by dzisiejszy dzień był szczęśliwym dla każdego z nas. Główną ideą Dnia Życzliwości  jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom że wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie. 

Dnia 21.11.2018r. Samorząd Uczniowski z p. Marzeną Jakubowską zorganizował Plebiscyt dotyczący „Najżyczliwszy ucznia w klasie”. Nagrodzeni uczniowie otrzymali czekoladę.

W tym dniu również odbył się tzn” Łańcuch Życzliwości ” w formie Poczty Życzliwości zrobionej przez uczennice Julię B oraz Milenę M uczennice kl. V A. Uczniowie w tym dniu,wykonali kartki dla n-li oraz swoich kolegów/ koleżanek. Dziękuję uczniom zaangażowanym w roznoszeniu poczty życzliwości : Milena M, Julia B, Aleksandra Cz, Maciej T, Michał S.

linia-ruchomy-obrazek-0429

Gazetka tematyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości 

Obraz 2784

linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ SPÓDNICY 

sukienka-ruchomy-obrazek-0017

Dnia 30.10.2018r. obchodzone było jedno ze świąt nietypowych – ” Dzień spódnicy i krawata” . Uczniowie chętnie włączyli się w akcję : ” Kto w spódnicę i krawat przebrany nie zostaje zapytany”. Był to akcent, który pokazał,że w szkole również można spędzić czas na wesoło, doskonale przy tym się bawiąc. Zachęcamy do udziału w kolejnych nietypowych świętach, które odbędą się niebawem. Koordynatorem akcji była p. Marzena Jakubowska.

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii  wykonaną  przez p. Kamilę Kubot.

linia-ruchomy-obrazek-0429

Gazetka tematyczna Dzień Spódnicy i Krawata

Obraz 1231

linia-ruchomy-obrazek-0429

SZPIKOWA PACZKA DLA ONKODZIECIACZKA W OLSZTYNIE 

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego, oraz przewodnicząca pani Marzena Jakubowska  włączyła się w akcję wraz z nauczycielami , rodzicami i uczniami szkoły. Koordynatorem akcji jest pani Marta Mierzwicka.

Obraz 270

linia-ruchomy-obrazek-0429

PLEBISCYT NA” NAJSYSTEMATYCZNIEJSZEGO NAUCZYCIELA”  

DSCF5997

Dnia 10.10 .2018 r w Dniu  Edukacji Narodowej, uczniowie Samorządu Uczniowskiego Wiktoria P. oraz Alicja T. ogłosiły  plebiscyt ” Najsympatyczniejszego nauczyciela”  2018/2019.Plebiscyt na belfera  to doskonała okazja by podziękować i wyróżnić tych którzy w sposób szczególny poświęcają się swojej pracy. Koordynatorem plebiscytu była p. Marzena Jakubowska. Pomagała w kupieniu  upominków dla nauczycieli p. Kamila Kubot.

Najsystematyczniejszymi nauczycielami w roku szkolnym 2018/2019 zostały panie: Dorota Sterniak, Krystyna Osiecka, Iwona Adamczyk.

linia-ruchomy-obrazek-0429

Gazetka tematyczna z okazji Dnia Edukacji Narodowej 

Dzień nauczyciela, a dokładnie Dzień Edukacji Narodowej to święto które obchodzimy 14 października. W tym dniu składamy życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego w podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi życzymy : Wszystkim Nauczycielom oraz pracownikom Szkoły dużo cierpliwości i wytrwałości sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu, który otwiera nasze serca i umysły.

Obraz 154

linia-ruchomy-obrazek-0429

Święto Szkoły Marii Zientary – Malewskiej to święto obchodziliśmy 5 października 2018r . Gazetka tematyczna o tym wydarzeniu.

Obraz 2175

linia-ruchomy-obrazek-0429

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU 

” Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy”  W. Hugo.

kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0142

Dnia 4 października  2018 r. uczniowie klas I – VIII obchodzili Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1990 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. W tym dniu w naszej szkole odbyła się akcja:” Kto na żółto przebrany nie zostaje zapytany”. Wszyscy uczniowie zintegrowali na korytarzach można było zobaczyć uczniów w  barwach  żółtych, które są symbolem ŚWIATOWEGO DNIA UŚMIECHU. Symbol ten reprezentuje dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi- bezinteresowny uśmiech i radość życia. Głównym celem tego święta jest zwrócenie uwagi na to, aby wszyscy dużo się uśmiechali i poświęcali większą uwagę dobrym uczynkom. Dlatego też wszyscy uczniowie darowali sobie uśmiech oraz dobre słowo.  Wszyscy nauczyciele oraz pracownicy  szkoły otrzymali emblematy z uśmiechniętą buzią oraz karteczki z pozytywnymi cytatami. Natomiast uczniowie naklejki z uśmiechniętą buzią  Przygotowane przez uczennice Samorządu Uczniowskiego.  W szczególności dziękuję dla uczennic Laury R kl. VI , Wiktorii P. kl. VI, Aleksandra Cz. Kl. VII a, Oliwia S. kl VII b, za zaangażowanie się i pomoc w przygotowaniach.Obdarowani obiecali, że teraz uśmiech będzie częściej widniał na ich twarzach!!. Koordynatorem akcji była p. Marzena Jakubowska.

Akcja udała się!

W tym dniu odbył się również kiermasz ciast z okazji tego święta.Dziękuję wszystkim nauczycielom, rodzicom za zaangażowanie się w kiermasz przepysznych ciast  Zapraszam do fotorelacji : Marzena Jakubowska.

linia-ruchomy-obrazek-0429

sznumerek

W MIESIĄCU WRZESIEŃ 

5, 19, 17, 7, 14, 12, 2, 1, 3, 8 
linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ CHŁOPAKA

chlopiec-ruchomy-obrazek-0013

W naszej szkole 28.09.2018r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Ponieważ święto przypada na 30.09.2019r. Uczennice kl. I – VI  w celu popularyzowania tego święta uczesały ,się w kucyki z wstążkami. Oprócz tego na lekcji wychowawczej w każdej klasie dziewczęta przygotowały upominki. Wszyscy chłopcy bardzo się cieszyli szczególnie z klas młodszych okazując na przerwach szkolnych.W naszej szkole również odbędzie  się wybór Mistera Szkoły 20018/2019 wewnątrz klasowego, a następnie szkolnego szkoły który zostanie ogłoszony na apelu w Dniu Edukacji Narodowej .Wszystkim chłopcom życzyliśmy : Uśmiechu na twarzy  spełnienia marzeń,a w sercu radości spełnienia marzeń  i szczęścia w miłości – wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka :-) :-) 

Kandydaci do Wicemistera klasowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 Julian W.- kl. II ;  Olaf  Ł. – kl. II b; Bartosz Z – R. –  kl. III ;Piotr G. – kl. IV b; Kacper S. – kl. IV a, Jakub A. kl. VII a; Maciej T. kl. VII b;  Damian Sz. kl. VIII b

Misterem Szkoły 2018/2019 zostali uczniowie:

I miejsce – Jakub A. kl. VII a

II miejsce – Kacper S. kl. VI a

III miejsce – Damian Sz. kl. VIII b.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !! 

Obraz 1386  Obraz 1387                                        

linia-ruchomy-obrazek-0429

Gazetka tematyczna z okazji Dnia Chłopaka 

Obraz 160

linia-ruchomy-obrazek-0429

Gazetka tematyczna – rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Obraz 2757

linia-ruchomy-obrazek-0429

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019

Przewodniczący: Wiktoria P. kl . VI

Zastępca przewodniczącego :  Gabriela L. kl VI 

Sekretarz: Laura R. kl. VI 

Skarbnik : Alicja T. kl. V B 

linia-ruchomy-obrazek-0429

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Pani Marzena Jakubowska

Pan Radosław Wróbel

Pani Kamila Kubot

OPIEKUN MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Pani Marta Mierzwicka

linia-ruchomy-obrazek-0429

Regulamin Szczęśliwego Numerka SU

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

linia-ruchomy-obrazek-0429

koniec-roku-szkolnego

SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017/2018 

linia-ruchomy-obrazek-0429

Dnia 30.05.2018 r odbyła się Kampania Wyborcza do  Samorządu Uczniowskiego

oraz licznie głosów

linia-ruchomy-obrazek-0429

KAMPANIA WYBORCZA

KANDYDATKI DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

2018/2019

Głosowanie dnia 30.05.2018 r

Obraz 562Obraz 566

Obraz 634Obraz 637

linia-ruchomy-obrazek-0429

OSOBY WYRÓŻNIONE

LIDERZY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017/2018

1. Lena Cichomska kl. II

2. Julia Bieniek kl. IV a

3. Gabrysia Lesik kl. V

4. Wiktoria Pietkiewicz kl. V

5. Oliwia Stolarczyk kl. VI b

GRATULUJEMY !! :-)

Obraz 562Obraz 563

linia-ruchomy-obrazek-0429

WYBORY2

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w kampanii wyborczej na : przewodniczącego SU, zastępcę, sekretarza, skarbnika. Kandydaci proszeni są o przygotowanie prezentacji swojej osoby oraz propozycji działań na rzecz szkoły. Kampania wyborcza trwa do 30 maja 2018 r. Propozycję prosimy składać do opiekunów SU.

linia-ruchomy-obrazek-0429

Gazetka tematyczna – coraz bliżej lata…. 

Obraz 563

linia-ruchomy-obrazek-0429

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZEKOLADY

czekoladka-ruchomy-obrazek-0013

Dnia 12.04.2018r DZIEŃ CZEKOLADY – to bardzo słodki dzień zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy to święto. W tym dniu obowiązywał ubiór w kolorach czekolady – brąz i biel. Czekolada to jeden z najbardziej popularnych smakołyków na całym świecie. Ciekawostką jest fakt, iż dopiero w 1528 r Ferdynand Cortez przywiózł na dwór hiszpański ziarna kakaowca, które nie zrobiły pozytywnego wrażenia a wręcz przeciwnie, smak ziarenek uważano wówczas za gorzki. Poznając różne rodzaje czekolad okazuje się ,że ta najwłaściwsza to czekolada gorzka  i chociaż najmniej słodka i smaczna to najzdrowsza.

W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował KONKURS na „ Czekoladowe ciasto”.

Finał konkursu na ” Czekoladowe ciasto” :

I miejsce - IV a

II miejsceI b

III miejsce - III B

Zwycięzcom gratulujemy!!

oraz wszystkim klasom biorącym udział.

linia-ruchomy-obrazek-0429

 Międzynarodowy dzień czekolady – gazetka tematyczna

Obraz 050

linia-ruchomy-obrazek-0429

zyczenia-wielkanocne-dla-mieszkancow SU

linia-ruchomy-obrazek-0429

Wiosna, wiosna ach to ty…. – gazetka tematyczna

wiosna-ruchomy-obrazek-0018

Wiosną kwitną piękne kwiaty,

Koncert dają pierwsze ptaki,

Trawa wnet się zazieleni.

Chodźmy, chodźmy rozmarzeni

Poszukajmy tej zieleni.

Poszukajmy śladów wiosny,

Dzień jest piękny i radosny.

/Paulina Mogilska/

 

 Obraz 111

linia-ruchomy-obrazek-0429

8 marca – DZIEŃ KOBIET

róża ruchoma

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

Taki dzień raz w roku się zdarza.

Gdy 8 marca z gwarem wiosny, 

Wytryśnie z kartek kalendarza. 

Dzień Kobiet w naszej szkole jest dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było, a to za sprawą wszystkich chłopców z naszej szkoły, którzy przygotowali na ten dzień dla dziewczynek i pań wiele niespodzianek i atrakcji.Na początku były życzenia, drobne upominki w kształcie  lizaków – ” serduszek”  .

linia-ruchomy-obrazek-0429

WYNIKI KONKURSU – „SUPER DZIEWCZYNA”

dziewczyna-ruchomy-obrazek-0092

W konkursie plastycznym na „SUPER DZIEWCZYNĘ” naszej szkoły wzięły udział :oddziały przedszkolne gr I „Smerfy”,gr.II, gr.IV„ Motylki” oraz klasy I-IV. Chłopcy wykazali, się zdolnościami plastycznymi oraz kreatywnością. Prace można było podziwiać, na szkolnym korytarzu.

Komisja w składzie: p. Marta Łozowska, p. Justyna Kamińska wyróżniła następujące prace plastyczne:

a) w kategorii oddziały przedszkolne 

 I miejsce - Leon Szoska gr. II

II miejsce – Piotr Karpiński gr. IV ” Motylki”

III miejsce - Jakub Czarnecki gr. I ” Smerfy”

Wyróżnienia:

Michał Bodnar, Paweł Czarnecki gr. II, Wiktor Lutarewicz gr. I  „Smerfy „

b) w kategorii kl I- IV

I miejsce – Szymon Dawidowski kl. III a; Bartosz Sadlak kl. IV a, Szymon Krzysztofowicz kl. II

II miejsce – Jan Łozowski kl. III b; Piotr Giruć III b, Igor Rutkowski kl. I b

III miejsce- Jan Świętoń kl. I a ; Bartosz Zawadzki – Rymsza kl. II ; Kacper Bałdyga kl. III a

 WSZYSTKIM GRATULUJEMY !!

linia-ruchomy-obrazek-0429

Obraz 022

linia-ruchomy-obrazek-0429

14 lutego  Św. Walentego -Święto Zakochanych

14 lutego, w dniu św. Walentego, przypada Święto Zakochanych. Tradycja ta wywodzi się z XIV- wiecznej Anglii. W Polsce ten obyczaj, obchodzony od kilkunastu lat. Prezentem można obdarować również ulubionego nauczyciela, rodziców, koleżankę z pracy, przyjaciół. Mężczyzna kupuje swojej sympatii najczęściej pudełko czekoladek w kształcie serca, wręcza czerwone róże.

Dnia 14.02.2018 r przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Pietkiewicz, Karol Stefański, Gabriela Lesik, Oliwia Solarczyk, Łucja Jakubczyk oraz Maria Jakowicz roznosili pocztę Walentynkową. Po raz pierwszy w naszej szkole były redagowane życzenia dla nauczycieli, pracowników szkoły przez uczniów  oraz p. Marzenę Jakubowską.

linia-ruchomy-obrazek-0429

Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę z okazji  Walentynek 

Obraz 714

linia-ruchomy-obrazek-0429

14  lutego – Walentynki 

serce-mruga

 Dnia 05.02.2018 r uczennica  Samorządu Uczniowskiego z kl. IV a – Julia Bieniek  przygotowała pocztę  walentynkową. Finał rozdania Walentynek 14 lutego.

linia-ruchomy-obrazek-0429

bal_napis 

Mały Samorząd Uczniowski przygotował dnia 08.02.2018 r bal karnawałowy. Udział wzięły oddziały przedszkolne oraz kl. I-II. Zorganizowany przez ” Ogólnopolską szkołę tańca i dobrych manier” Wasilewski – Felsa. Dzieci wyglądały przepięknie w swoich barwnych strojach, na korytarzach szkolnych, można było podziwiać  m.in księżniczki , super bohaterów, kowboi, rycerzy, czarownice, kotki oraz wiele innych. 

Dnia 09.02. 2018 r również, uczniowie szkoły podstawowej kl. IV a  poczuli ” magię” balu karnawałowego. Zaprezentowali, się w pięknych strojach karnawałowych. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji zdjęć.

linia-ruchomy-obrazek-0429

ferie-2018

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO     

ŻYCZĄ WSZYSTKIM UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY 

WYPOCZYNKU , BEZPIECZNYCH ORAZ

MIŁO SPĘDZONYCH FERII ZIMOWYCH .

linia-ruchomy-obrazek-0429

Gazetka tematyczna – MASKI  KARNAWAŁOWE 

Obraz 107

linia-ruchomy-obrazek-0429

NAJŁADNIEJSZA MASKA KARNAWAŁOWA 2018 r – KONKURS

Dnia 17 stycznia 2018 r rozstrzygnięty został szkolny konkurs Najładniejsza maska karnawałowa 2018 roku”. Do konkursu zgłoszono 46 prac plastycznych  w kategorii kl I- III; kl V- VI . Maski wykonane przez młodszych artystów oraz młodzież stanowią przepiękną dekorację korytarza szkolnego. Komisja w składzie dyrektor – p. Ewa Stadnicka, zastępca dyrektor – p. Ewa Żołnacz, sekretarz – p. Danuta Karna przy ocenie brała pod uwagę następujące kryteria:

- wartość artystyczną , pomysłowość – pracochłonność – zastosowanie różnych technik wykonania i zdobienia – estetykę pracy. Jury przyznało następujące miejsca i  wyróżnienia: a)      W kategorii wiekowej kl . I – III I miejsce – Daniel Jodko kl I a I miejsce – Lena Towarnicka kl. I b II miejsce – Sandra Milewska  kl. I a II miejsce – Karolina Gronkiewicz kl I b III miejsce – Amelia Kmiecik kl III b III miejsce – Emilia Schubert kl. I a Wyróżnienia – Maja Roguszka kl I a Wyróżnienia – Fabian Strankowski kl. Ib Wyróżnienia – Igor Rutkowski kl. I b b)     W kategorii wiekowej kl. IV- VI I miejsce – Wiktoria Zielińska kl. VI b II miejsce – Laura Roguszka kl V III miejsce – Oliwia Palińska VI a

Nagrodzeni uczniowie mogą podziwiać swoje prace na gazetce Samorządu Uczniowskiego. Rozdanie nagród dało wiele radości wszystkim pracowitym uczniom. Serdecznie wszystkim gratulujemy ! Organizatorzy:p. Marzena Jakubowska, p. Teresa Kopczyńska.

linia-ruchomy-obrazek-0429

Gazetka tematyczna- Zima, zima , zima ..pada, pada śnieg..

20180103_080706

linia-ruchomy-obrazek-0429

bombka-folk-kaszubskie-hafty-8753 SU!

Zdrowych, pogodnych i pełnych radości

Świąt Bożego Narodzenia     

a także wielu wspaniałych chwil

spędzonych w gronie najbliższych

życzą :

opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

linia-ruchomy-obrazek-0429

CHOINKA – KONKURS

  Dnia 05 grudnia 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny wewnątrzszkolny pt ”  Na najładniejszą choinka bożenarodzeniową 2017″. Na konkurs wpłynęło 68 choinek. Udział wzięli uczniowie kl. I, II, III, IV, V  oraz oddziały przedszkolne. Zwycięzcy konkursu otrzymają upominki i dyplomy konkursowe. Pozostali uczestnicy biorący udział otrzymali  upominek. Prace zostały wyeksponowane na korytarzach  szkolnych.

Zwycięzcom gratulowaliśmy pomysłów i kreatywności.

Kategoria – oddział przedszkolny 

I miejsce – Nadia Popielarz gr I ” Smerfy”

II miejsce – Łukasz Wożniak gr II

III miejsce – Martyna Świderska gr IV ” Motylki , Gaia Czepułkowska gr II

Wyróżnienia :

Weronika Paździor

Kategoria – kl. I – II – III 

I miejsce – Weronika Klara  Billaud kl. I a,  Sandra Milewska kl. I a, Mateusz Wróbel kl. II

II miejsce – Julia Skutkiewicz kl III a, Bartosz Zawadzki- Rymsza kl. II , Maja Roguszka kl I b

Szymon Krzysztyfowicz kl II.

III miejsce – Daria Hartkiewicz kl III a, Amelia Jurewicz kl II,

Wyróżnienie: 

Daniel Jodko kl. I a, Julia Tomko kl. I b, Oliwia Maluchnik kl. I a, Karolina Gronkiewicz kl. I b , Diana Kostyk – kl. II

kl. III b – cała klasa.

Kategoria IV- V- VI- VII

I miejsce – Karol Stefański kl V

II miejsce – Aleksander Wojciechowski kl. IV b

20171211_115748  20171211_113312

20171211_111936  20171211_111450

20171211_110207

 20171211_104914  20171211_105031

20171211_110246  20171211_105507

linia-ruchomy-obrazek-0429

ŻYCZENIA- MIKOŁAJKOWE

Z okazji Mikołajek Samorząd Uczniowski z opiekunami przygotował dla Pani dyrektor Ewy Stanickiej , Zastępcy dyrektor pani Ewy Żołnacz oraz sekretarki – pani Danuty Karna kartki świąteczne z życzeniami.

linia-ruchomy-obrazek-0429

MIKOŁAJKI 

Dnia 06.12.2017 r w naszej szkole odbyły się mikołajki szkolne. Tego dnia Mikołaj odwiedził wszystkie dzieci przebywające w naszej placówce. Głównym celem mikołajek była integracja uczniów dostarczenie dzieciom radości poprzez obdarowanie ich słodkimi prezentami. Samorząd uczniowski przy współpracy z wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją aktywnie włączył się w przygotowanie tego dnia. Akcja odbyła się bardzo sprawnie i w przyjemnej atmosferze. Św. Mikołaj po przybyciu do sali i przywitaniu się z dziećmi, usiadł na swym krześle i oznajmił dzieciom, że „przybywa z daleka i bardzo cieszy się, że je widzi”. Pomocnikami Św. Mikołaja były śnieżynki z kl. IV a Hanna Zubowska, Milena Małż z kl. II – Oliwia Mikołajczyk , Lena Cichomska.  Na koniec wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie z Mikołajem i zaprosili go za rok.

linia-ruchomy-obrazek-0429

Oczekiwanie na Mikołajki 

 Przewodnicząca Samorządu Szkolnego p. Marzena Jakubowska  zaprosiła dzieci do ubierania choinki chętnych nie brakowało. Udział wzięli przedstawiciele SU oraz niektórzy uczniowie  kl.I a, kl I b, kl.II , kl III b, kl. VI b. Dziękuję również dzieciom z kl. I a – za 2 aniołki które zdobią naszą choinkę p. Eli Łukomskiej oraz dzieciom z gr IV ” Motylki”za aniołki p. Roksanie Małek. Naszą piękną choinkę zdobią również, dekoracje kl. VII a p. Marty Łozowskiej. Piękny łańcuch choinkowy wykonały dzieci ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. Iwony Adamczyk. Wszystkim uczniom dziękuję, za zaangażowanie oraz pomoc.

linia-ruchomy-obrazek-0429

Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę tematyczną – Mikołajki 

20171201_082958

linia-ruchomy-obrazek-0429

ANDRZEJKI

Dnia 29.11.2017roku  w naszej szkole odbył dzień magii i wróżb -Andrzejki , które przypadają pod koniec listopada. Uczestniczyły w niej uczniowie szkoły podstawowej. Nie odbyło, się bez wróżb i przepowiedni z przymrużeniem oka. Chłopcy i dziewczęta mogli, się dowiedzieć jak w przyszłości będzie miał/a na imię ich wybranek/a serca..oraz wiele innych. Przyjemnie było, chociaż na chwilę przenieść się w świat magii zabawy. Jak myślicie czy wróżby przygotowane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego  kl.  IIIa, IV b, V, VIa, VI b, kiedyś się spełnią? Gdyby tak było…mogło by być ciekawie :-) Dziękujemy również za zaangażowanie , się nauczycieli pani Krystynie Osieckiej .

linia-ruchomy-obrazek-0429

 Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę tematyczną związaną z Andrzejami w naszej szkole.

20171121_130750

linia-ruchomy-obrazek-0429

SZLACHETNA  PACZKA

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 3 – Samorząd Uczniowski ( uczniowie)  opiekunowie, oddziały przedszkolne( dzieci) nauczyciele,rodzice pomagają dla Pani Stanisławy ( 82 l) jest samotnie żyjącą seniorką.  Kobieta radziła sobie do momentu kiedy w 2016roku zmarł jej partner życiowy. Nie ma dzieci , a bliżsi krewni nie żyją.  Pani Stanisława od wielu lat choruje na nadciśnienie tętnicze. Przeżyła już dwa udary mózgu. Nie bądźmy obojętni na krzywdę ludzką. JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO.!!

                   20171120_115232       20171120_115157

linia-ruchomy-obrazek-0429

 

11-listopada SU

 NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 

Polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto państwowe  ustanowione w ostatnich latach II RP przywrócone 1989r.

linia-ruchomy-obrazek-0429

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali gazetkę tematyczną.

20171102_132924 

linia-ruchomy-obrazek-0429

 

Wszystkich Świętych

linia-ruchomy-obrazek-0429

HALLOWEEN

Po raz kolejny w ramach rozszerzenia znajomości anglojęzycznej obchodziliśmy w naszej szkole święto Halloween. Z tej okazji przeprowadzony został konkurs „Na najbardziej pomysłową dynię”. Celem konkursu było: poznanie kultury krajów anglojęzycznych, rozwijanie wśród uczniów zainteresowań obcą kulturą, pobudzenie wyobraźni i prezentacja możliwości twórczych dzieci. Zwycięscy zostali ogłoszeni na tablicy Gazetki Samorządu Uczniowskiego. Do udziału w konkursie zaproszono oddziały przedszkole oraz klasy ; IV, V, VI, VII . Uczestnicy konkursu otrzymają upominki i dyplomy konkursowe. Prace można podziwiać na korytarzu szkolnym.

Dnia 31.10.201 r  uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali ” Cukierek albo psikus”  to zwyczaj , który przewędrował do naszego kraju z USA i Wielkiej Brytanii. Zabawa polegała na „wędrowaniu” z klasy do klasy oraz grup oddziałów przedszkolnych aby zdobyć cukierki. Oczywiście uczniowie zbierający byli przebrani w stroje halloweenowe .

Zwycięzcom gratulowaliśmy pomysłów i kreatywności.

I miejsce – Maciej Tomczak kl. Va, Urszula Kudzin IVb, Filip Osiecki gr III , Karolina Wlizło gr II II miejsce – Julia Ruszczyk gr I „ Smerfy” III miejsce – Adam Paukszta kl.VIa , Maja Jakoniuk gr II Wyróżnienie – Tomasz Paździor gr IV „ Motylki” , Maja Osiecka gr III, Jakub Kempczyński gr II

                       20171031_091300  20171031_090957

20171031_111432

20171031_090102

    20171031_082105

20171031_082924

20171031_080315

20171031_080510

 

     20171031_113647  20171031_082017

20171031_113856  20171031_113737

20171031_083726  20171031_083500

20171031_082806  20171031_082243

20171031_082429  20171031_083951

20171031_081819  20171031_080628

20171031_081215  20171031_081531

20171031_081043  20171031_080906

20171031_081337  20171031_081623

linia-ruchomy-obrazek-0429

 Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali gazetkę tematyczną.

20171026_093616

linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ NOSZENIA SPÓDNIC

Po raz pierwszy w naszej szkole obchodzony był Dzień noszenia spódnic 30 października na całym świecie. W naszej szkole Samorząd Uczniowski i wychowawcy klas zachęcali , aby tego dnia spódnica była elementem stroju dziewczynek i pań. Trzeba przyznać, że widok , który mogliśmy zobaczyć na szkolnych korytarzach był niecodzienny. Ale na tym nie koniec został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas I – II – III pt „ Spódnica widziana oczami dziecka”. Głównym założonym celem miało być „ przeniesienie” się dziewczynek oraz chłopców w świat fantazji i pokazanie jak wyglądają spódnice np„ najkrótsza” , „ najdłuższa”, „najbardziej zakręcona”. Dziewczynki i chłopcy  mieli  poczuć się jak kreatorzy mody, tworząc projekty swoich wymarzonych spódnic.

Zwycięzcom gratulowaliśmy pomysłów i kreatywności.

I miejsce Oliwia Maluchnik kl.Ia, Klara Jędruszczak kl.II

II miejsce- Jan Łozowski kl III b, Gabrysia Moszczyńśka kl I b

III miejsce – Karolina Gronkiewicz kl. I b, Julia Skutkiewicz kl. III a Wyróżnienie: Kinga Woźniak kl. III b Wyróżnienie Szymon Krzysztofowicz kl. II Wyróżnienie Daria Hartkiewicz kl. III a Wyróżnienie : Maja Roguszka kl Ia Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Pozostali uczestnicy dyplomy.

linia-ruchomy-obrazek-0429

Uczniowie  Samorządu Uczniowskiego przygotowali gazetkę tematyczną z okazji Światowego Dnia Spódnicy.

20171023_092323

linia-ruchomy-obrazek-0429

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę tematyczną. Dzień nauczyciela, a dokładnie Dzień Edukacji Narodowej to święto które obchodzimy 14 października. W tym dniu składamy życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Historia Dnia Nauczyciela w Polsce ma swoje początki w 1957r. W 1982 r. zmieniono nazwę święta na Dzień Edukacji Narodowej, wprowadzając zapis o treści : „Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty”. 20171009_104124

linia-ruchomy-obrazek-0429

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

W tym roku po praz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Święto, to przypadło 5 października – powstało z inicjatywy Harvery `a, który w 1963 roku stworzył „ smiley`a” – słynny znaczek uśmiechniętej buzi na żółtym tle. Ball chciał w ten sposób przypomnieć, że ludzie powinni częściej , się uśmiechać i zwracać uwagę na spełnienie dobrych uczynków. Niestety to święto nie jest za bardzo rozpowszechnione. Postanowiliśmy ten fakt zmienić i poinformować uczniów naszej szkoły( i nie tylko) że jest takie wesołe święto. Jak się okazuje znane od wieków powiedzenie” śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. W tym dniu uczniowie oraz grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły otrzymali buźki – będące symbolem radości i zadowolenia.

Zapraszamy na obejrzenia fotorelacji.

„ Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu”

/ Phil Bosmans/

„ Bogactwem człowieka są:

Uśmiech ,przyjazny gest, pogodne słowo”

/ Phil Bosmans/

„ Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu”

/Kornel Makuszyński/

linia-ruchomy-obrazek-0429

Święto Szkoły Marii Zientary – Malewskiej to święto obchodziliśmy 6 października 2017r.Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali gazetkę tematyczną o tym wydarzeniu.


20171003_103717

linia-ruchomy-obrazek-0429

Dnia 29.10.2017 r. Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę tematyczną .

linia-ruchomy-obrazek-0429

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

 

Przewodniczący: Michał Borzuchowski klasa VIIA

Zastępca przewodniczącego: Maciej Borzuchowski klasa IVA

Sekretarz: Milena Małż klasa IVA

Skarbnik : Maciej Makowski kl. VI A

linia-ruchomy-obrazek-0429

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU

Pani Marzena Jakubowska

Pani Teresa Kopczyńska

Pani Barbara Jaremko – osoba wspomagająca

OPIEKUN MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Pani Marta Mierzwicka

linia-ruchomy-obrazek-0429

                                                                                                        regulamin

 Regulamin Samorządu Uczniowskiego.

linia-ruchomy-obrazek-0429

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego

linia-ruchomy-obrazek-0429