Grupa II – BIEDRONKI

unnamed

GRUPA „BIEDRONKI”

ROK SZKOLNY 2020/2021

BEZPIECZNE  WAKACJE – SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ I STRAŻĄ POŻARNĄ

PROJEKT EDUKACYJNY

W pierwszym tygodniu czerwca został zakończony projekt edukacyjny ,,Kolorowy świat książki”. Najważniejszym celem projektu  było rozwijanie zainteresowań literaturą dla dzieci, a po za tym również uświadomienie dzieciom znaczenia książki w życiu człowieka. W trakcie realizacji zadań odbyły się m.in.: zajęcia w bibliotece szkolnej oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej, wykonane zostały prace plastyczne, w sali wyodrębniono  kącik książki, dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym, poznawały historię powstawania książek, wykonały swoją książeczkę.

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

IMG_3737 IMG_3740 IMG_3741 IMG_3743 IMG_3744 IMG_3746 IMG_3748 IMG_3749 IMG_3750 IMG_3752 IMG_3753 IMG_3754 IMG_3755 IMG_3756 IMG_3757 IMG_3758 IMG_3759 IMG_3761 IMG_3762 IMG_3763 IMG_3764

PROJEKT EDUKACYJNY

    Od listopada 2020r. do końca maja2021r. realizowany był projekt edukacyjny ,,Piękna nasza Polska cała”. Głównym celem projektu było kształtowanie szacunku do własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, a także rozwijanie u dzieci zainteresowań symbolami narodowymi, poznawanie historii, architektury, przyrody swojego regionu, poznawanie legend i baśni polskich. Dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się zrealizować wybrane zadania projektu, a realizowanie poszczególnych zadań dostarczyło dużo przyjemności.

 

 

 

PROJEKT  BADAWCZY

   W jesiennych miesiącach zrealizowany był w grupie projekt badawczy ,,Zdrowe przysmaki jesieni – warzywa”. Celem głównym projektu było uświadomienie znaczenia spożywania warzyw  dla zdrowia oraz poznawanie zdrowego stylu odżywiania się, wyrabianie nawyku higienicznego spożywania warzyw, rozwijanie umiejętności samodzielnej pracy oraz współpracy w zespole, a także zachęcanie do smakowania warzyw mimo niechęci, czy uprzedzeń. W pierwszej fazie realizacji projektu rozbudzana była ciekawość dzieci światem przyrody nieożywionej – darami jesieni. W sali pojawiła się wystawka warzyw przyniesionych do przedszkola przez pracowników. Podejmowane były działania zabawowe inspirujące do podjęcia tematyki projektu. Następnie określiliśmy wspólnie z dziećmi stan wiedzy na temat jesiennych warzyw za pomocą wstępnej mapy skojarzeń, co pozwoliło nam na ustalenie razem z dziećmi ośrodków tematycznych. Wspólnie z dziećmi stworzyliśmy również listę pytań „Co chcielibyśmy dowiedzieć się o warzywach?” Oto przykłady niektórych z nich:- co to są warzywa?- skąd się biorą warzywa?- gdzie rosną warzywa? Całą grupą przygotowaliśmy sałatkę warzywno-owocową, którą wspólnie zjedliśmy. W Dniu Marchewki wykonaliśmy sok marchewkowy, który okazał się ,,najlepszym sokiem na świecie”. Podczas realizacji projektu dzieci wykazały się inwencją twórczą, doświadczały empirycznie: dokonywały pomiarów, smakowały, dokonywały obserwacji, szkicowały, malowały, słuchały bajek i wierszy o warzywach. W trakcie realizacji projektu dało zauważyć się ogromne zaangażowanie dzieci, które czuły się  autorami podejmowanych działań. Metoda projektów pozwoliła dzieciom na twórcze doświadczanie.

 

SPACER  PO  KĘTRZYNIE

DZIEŃ  DZIECKA  NA  WYCIECZCE W ,, LESZCZYNOWEJ GÓRCE” W SILCU

W  SZKOLNEJ  BIBLIOTECE

TRWA KAMPANIA ,,ROWEROWY MAJ”

POZNAJEMY PRACĘ STRAŻAKA

,,CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

  W lutym 2021r. zrealizowany został projekt profilaktyczno-edukacyjny „Czyste powietrze wokół nas”. Celem projektu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

W grupie został przeprowadzony cykl pięciu zajęć dydaktycznych o tematyce antynikotynowej. Ponadto został zorganizowana gazetka tematyczna oraz wystawa prac dzieci.

 

8 MARCA- NASI DŻENTELMENI

OWOCOWE SZALEŃSTWO W RAMACH PROJEKTU,,ŻÓŁTY TALERZYK”

PREZENT DLA STARSZEJ KOLEŻANKI

DZIEŃ KOTA

WALENTYNKI

ZIMOWE ZABAWY

 KARNAWAŁOWA SESJA FOTOGRAFICZNA

ZAJĘCIA SPORTOWE


DZIEŃ PIZZY


I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM WALENTYM

akcja charytatywna


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

—————————–

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

29 FINAŁ WOŚP 2021r.

WIGILIA W GRUPIE

SESJA ŚWIĄTECZNA

MALOWANIE BOMBEK 

IMG_2135 IMG_2136 IMG_2137 IMG_2138

POMOC DLA SCHRONISKA

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI