Archive for Maj 10th, 2018

„GORĄCZKA ZŁOTA”

p_14891_1

Przedszkolaki już po raz kolejny zaangażowały się w akcję charytatywną. Tym razem przez cały miesiąc kwiecień zbierały złote monety o nominale 1, 2, 5-groszy. Akcja organizowana była przez mały samorząd we współpracy z Warmińsko – Mazurskim Zarządem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża. Zebrane środki poprzez zarządy rejonowe PCK są dowożone do Olsztyna, a na początku czerwca ważone i policzone w NBP.

Pieniądze z akcji przeznaczone są na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin zagrożonych uzależnieniami oraz z rodzin najbiedniejszych. Obozy organizowane są w ośrodku PCK w Kręsku nad jeziorem Wulpińskim. Zbieramy „złociaki”, a marzenia dzieci mogą być spełnione. Więcej »

POMAGAMY TOMKOWI

32313490_1032184346922643_8231657770311483392_nW piątek 11 maja w szkole odbyła się zbiórka pieniążków na rzecz chłopca z Kętrzyna chorego na białaczkę. Kontynuacja miała miejsce w niedzielę podczas moto majówki w Barcianach. Koordynatorami przedsięwzięcia były Pani Marta Mierzwicka oraz Pani Alicja Dolewska. Akcja dla Tomusia zakończona sukcesem… Kwota 1.825,00 zł przekazana zostanie na subkonto Fundacji chłopca z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację. Ogromne podziękowania należą się wychowankom, dyrekcji, nauczycielom i rodzicom naszych uczniów i przedszkolaków za przekazaną górę złota, oraz wypieki. Jesteście wzorem do naśladowania.

UCZNIOWIE SP3 NA DNIU OTWARTYM POWIATOWEGO CENTRUM EDUKACYJNEGO

IMG_20180424_104656W dn. 24.04 uczniowie klas 7a i 7 b pod opieką p. B. Jaremko i p. D. Sterniak wzięły udział w dniu otwartym PCE, który odbył się w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ZS im. Marii Skłodowskiej- Curie  w Kętrzynie. Zajęcia odbyły się w ramach lekcji doradztwa zawodowego, a ich inicjatorem była pani pedagog B. Jaremko. Podczas  2-godzinnej wizyty w PCE nasi  uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz obejrzeć stoiska różnych zakładów pracy  i instytucji jak np. MTI Furninova, OHP czy  Cech Rzemiosł Różnych. Impreza zgromadziła wielu uczniów nie tylko z kętrzyńskich szkół Więcej »