Archive for Wrzesień 8th, 2020

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2020/21

maraton czytelniczy

Mamy przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych  do udziału w ogólnopolskim konkursie czytelniczym pod nazwą Wielki Maraton Czytelniczy. Przedsięwzięcie po raz kolejny uzyskało Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gdańska oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Przebieg konkursu: od września 2020 r. do marca 2021 roku uczniowie szkół podstawowych, muszą przeczytać wskazane książki. Następnie piszą test konkursowy, składający się z zadań różnej konstrukcji (pytania zamknięte jedno – i wielokrotnego wyboru, zadania typu prawda-fałsz, rozsypanki wyrazowe, zadania otwarte).

Zdobywcy największej ilości punktów w testach zdobywają odpowiednio tytuł Laureata, Finalisty i Wyróżnionego. Dla uczniów starszych klas szkół podstawowych to okazja do dobycia punktów na świadectwie.

Dla uczniów, którzy zdobędą najwięcej punktów z niektórych lektur przewidujemy też spotkania z autorem książki w Filii Gdańskiej WiMBP, ul. Mariacka 42, Gdańsk. Więcej »