Archive for Listopad, 2020

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA „DROGA Z KLASĄ. CAŁA WIEDZA O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU” W NASZYM ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

20201130_190208

Pani Marta Żukowska za pośrednictwem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwa Infrastruktury zgłosiła nasz oddział przedszkolny do udziału w projekcie pt. Droga z klasą. Cała wiedza o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Głównym celem projektu jest wyposażenie nauczycieli w niezbędną wiedzę i narzędzia do prowadzenia zajęć z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego na każdym etapie nauki dzieci i młodzieży. Podniesienie kwalifikacji, uzupełnienie stanu wiedzy oraz doskonalenie umiejętności zawodowych niezbędnych do prowadzenia zajęć z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W ramach projektu powstała specjalna platforma e-learningowa. Jest ona dostępna na stronie https://drogazklasa.pl/. Platforma to kompendium wiedzy dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych. Zawiera materiały oraz informacje potrzebne do efektywnego przeprowadzenia zajęć lekcyjnych z zakresu ruchu drogowego. Platforma będzie dostępna dla użytkowników do końca 2023r. Więcej »

ANDRZEJKI

128333547_159842559165764_5570222270089232418_n Więcej »

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Data ta, jak co roku, była długo wyczekiwana przez wszystkie dzieci. Od rana w każdej grupie słychać było radosny śmiech i piosenki o misiach. Panie wychowawczynie zapewniły swoim podopiecznym wiele atrakcji. Dzieci zapoznały się z historią powstania maskotki – misia, obejrzały film – Jak powstaje miś?, rozwiązywały zagadki i wskazywały z jakiej bajki pochodzi wybrany miś. Każda grupa wykonała ciekawe prace plastyczne przedstawiające bohaterów dzisiejszego dnia. Na zakończenie wspólnych zabaw każdą grupę odwiedził…miś, który wesoło tańczył i bawił się z przedszkolakami. Miś przypomniał dzieciom, że wszystkie zabawki należy szanować i dzielić się z nimi w zabawach. Poprosił też dzieci, by zabawek z których już wyrośniemy nie wyrzucać, tylko oddać młodszym kolegom. Zwieńczeniem dnia była wspólna fotosesja z misiem.


W dniu urodzin pluszowego misia uczniowie klasy 2 b wykonali misie wykorzystując różne materiały np. ręcznik, rajstopy, łańcuch choinkowy czy watę. Czyż nie są piękne?

Więcej »

TRÓJKA ZAGRA Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WOŚP

10 stycznia 2021 gramy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Czeka nas sporo zmian w związku z m.in. koronawirusem.

Jedno jest pewne – na pewno odbędzie się kwesta, która jest podstawą każdego Finału WOŚP.

Chcesz się do nas przyłączyć i wyruszyć tego dnia z puszką w „teren”? Przyjmiemy Cię z otwartymi rękami.

Chętni do zbierania już mogą zgłaszać się do p. Doroty Mendala.

Zgłoszenia powinny zawierać: imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za puszkę, zdjęcie (może być zeskanowane lub zrobione telefonem w formie legitymacyjnego), PESEL, datę urodzenia, adres, telefon, telefon i zgodę na kwestowanie rodzica lub opiekuna.

Zgłoszenia proszę przesylać poprzez Librusa do 2 grudnia 2020 r.

 UWAGA !!!

Dzieci do 13 roku życia mogą zbierać w 3-osobowych zespołach kwestujących, gdzie jedna osoba będzie odpowiedzialna za puszkę z identyfikatorem. Osoby towarzyszące będą bez identyfikatorów. W tym gronie musi znaleźć się przynajmniej jedna osoba dorosła.

Wszelkie dokumenty niezbędne do udziału w WOŚP zostaną przesłane osobom zgłaszającym się po zamknięciu listy. 

Pytania dotyczące WOŚP proszę kierować do p. Eweliny Kopyczyńskiej lub p. Doroty Mendala.

Osoby odpowiedzialne za organizację WOŚP w naszej szkole to: p. Ewelina Kopyczyńska, p. Dorota Mendala, p. Aneta Chadryś i p. Radek Wróbel, a w oddziałach przedszkolnych p. Marta Żukowska.

Serdecznie zapraszamy :)

ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI DLA PODOPIECZNYCH DPS W KĘTRZYNIE

DZIEŃ KREDKI

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,

Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,

Namalują wszystko, to co chcę!”

Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. Dlatego 22 listopada obchodzimy „Dzień Kredki”. W naszym przedszkolu z tej okazji zorganizowaliśmy gry i zabawy, w których dzieci chętnie uczestniczyły. W grupie „ Pszczółki” dzieci najpierw stworzyły kredki z kartonowych rolek, aby później okleić je kolorowym papierem. Później w ruch poszły kredki i maluchy przelały na papier swoje pomysły. Po tym zadaniu przyszedł czas na bal. Wszystkie „pszczółki” w rytm piosenki o kredkach bawiły się tańcząc po całej sali. Po grach i zabawach, wymęczone dzieciaki wysłuchały w skupieniu bajki pt. „Niezwykłe przygody kredek”. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy ogromną kredkę, przy której zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Więcej »

DZIEŃ JEŻA U PRZEDSZKOLAKÓW

10 listopada grupa Pszczółki po raz pierwszy obchodziła przypadający w tym dniu-Międzynarodowy Dzień Jeża. Dzień ten, był znakomitą okazją by uświadomić dzieciom, jak ważną rolę w środowisku pełnią jeże, przybliżenie gatunku objętego częściową ochroną, wskazanie, co  zagraża tym małym zwierzątkom, jak my możemy im pomóc. W czasie zajęć zdalnych dzieci oglądały film przyrodniczy o jeżach, słuchały ciekawostek o ich życiu i zwyczajach, uczyły się zabawy naśladowczo-ruchowej „Jeż”, a także bawiły się przy nagraniu piosenki „A to jeż”. W grupie został także przeprowadzony konkurs plastyczny, którego tematem był oczywiście-jeż. Pszczółki wykonały przepiękne prace, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne i przyrodnicze. Wszystkie konkursowe jeże były oryginalne i bardzo ciekawe. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i książeczkę niespodziankę. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom dzieci z naszej grupy za udostępnienie materiałów do wykonania prac i pomoc dzieciom. Dzień Jeża z pewnością na stałe zagości w kalendarzu świąt w przedszkolu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac wykonanych przez nasze dzieci.

Więcej »

LEKCJA DLA CIAŁA I UMYSŁU

Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na zdrowie, kondycję oraz zdolności poznawcze dziecka. Ruch zapobiega wadom postawy oraz pomaga korygować te już wykryte. W naturalny sposób pobudza metabolizm i ogranicza udział tkanki tłuszczowej w ogólnej masie ciała, zmniejszając ryzyko wystąpienia nadwagi i otyłości. Sport systematycznie zwiększa siłę i sprężystość mięśni a także pojemność płuc i głębokość oddechu podnosi tym samym wytrzymałość całego organizmu. Regularna aktywność zwiększa przepływ krwi, co skutecznie dotlenia mózg. Dzięki temu poprawia się pamięć, koncentracja oraz jakość snu, co ma niebagatelne znaczenie dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Uczniowie klasy 2 „b” wiedzą jak ogromny wpływ na zdrowie ma sport dlatego ćwiczą codziennie.

Więcej »

KOMUNIKAT DYREKTORA

Bez tytułu

_9822m-kopia

„Piątki z  Żółtym Talerzem”

Nasze dzieci  od listopada będą korzystały z programu Żółty Talerz.

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. W bieżącym roku szkolnym z programu korzysta ponad 15 000 dzieci z niemal 350 placówek edukacyjnych w całym kraju. Program od listopada ,w każdy piątek realizowany jest również w naszej placówce.

Żółty Talerz został zainicjowany przez Kulczyk Foundation w 2016 r. Program buduje standard wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce. Jest realizowany we współpracy z czterema sprawdzonymi polskimi organizacjami pomocowymi: Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Caritasem, Polskim Czerwonym Krzyżem i Stowarzyszeniem SOS Wioskami Dziecięcymi w Polsce.

Ten unikalny w skali całego kraju sojusz realizuje najważniejsze cele programu, do których należą: zwiększenie liczby dzieci mających dostęp do regularnych, zdrowych i smacznych posiłków w stołówkach szkolnych i świetlicowych oraz edukacja w zakresie zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat.

Partnerem merytorycznym programu jest Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Eksperci tej uczelni przygotowali Listę̨ Produktów Żółtego Talerza dla osób przygotowujących posiłki dzieciom. Uwzględnia ona tylko pełnowartościowe i dostosowane do potrzeb dzieci składniki. Ponadto mając na uwadze jak ważna jest prawidłowa dieta w życiu i rozwoju dziecka Zespół Programu Żółty Talerz przygotował pakiet materiałów edukacyjnych z zakresu zdrowego żywienia, na podstawie, których realizowane są w naszej placówce zajęcia.

Organizatorzy programu zadbali o to, aby dzieci uczestniczące w programie jadły nie tylko zdrowo, ale również smacznie. Więcej »

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Bez tytułu

W dn. 11.11 obchodzimy święto narodowe związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku przypada 102 rocznica tych ważnych dla Polaków wydarzeń, które zaowocowały odrodzeniem państwa polskiego po wieloletnim okresie zaborów.

Już po raz kolejny społeczność naszej szkoły w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii śpiewanie odbyło się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line.

Uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły, choć zdalnie, chętnie przyłączyli się do obchodów tego święta. Wykonanie kotylionów, fotografowanie się z barwami narodowymi, śpiewanie hymnu państwowego czy recytacja patriotycznych wierszy to tylko niektóre z podjętych działań.

Aktywne włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, wzmacnia u młodych ludzi poczucie patriotyzmu i solidaryzowania się z Ojczyzną i innymi Polakami. Taka aktywność zasługuje na pochwałę i szacunek, jest godna naśladowania.

MŁODY PATRIOTA

125277251_1052812705158572_6093653568074724536_n Więcej »

PRZERWA NA CZYTANIE…

3Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Zientary-Malewskiej w Kętrzynie po raz pierwszy włączyła się w ramach Tygodnia Bibliotek, do realizacji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu pod nazwą „PRZERWA NA CZYTANIE”, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Akcja jest realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

„Przerwę na czytanie” rozpoczęliśmy od spotkania z panią bibliotekarką Grażyną Wyszkowską, która zaakceptowała niniejszy projekt do realizacji. Pani bibliotekarka przygotowała dokładny harmonogram przeprowadzenia tej akcji.

Na drzwiach biblioteki i na gazetce Samorządu Uczniowskiego pojawiły się plakaty z informacją o planowanej akcji.

Dnia 28 października 2020 roku uczniowie Szkoły pod opieką swoich nauczycieli zebrali się na trzeciej przerwie na korytarzu szkolnym i czytając bili rekord. Część uczniów ze względu na nauczanie zdalne czytała swoje ulubione książki w domu. Wśród nich uczniowie klasy 2 b.  W akcji wzięły również udział oddziały przedszkolne.

Łącznie w akcji bicia rekordu czytania na przerwie wzięło udział 150 uczniów i 10 nauczycieli.

Więcej »

123366203_792427974869625_1418687394682314938_n