Archive for Luty, 2022

KLASA 3 A Z WIZYTĄ NA POCZCIE

16 go lutego obchodzimy  Dzień Poczty Polskiej, Dzień Łącznościowca i  Dzień Listonosza. Z tej okazji klasa 3a wybrała się z wizytą do Urzędu Pocztowego w Kętrzynie. Uczniowie poznali zasady funkcjonowania placówki, zakres świadczonych w niej usług, oraz przyjrzeli się z bliska pracy urzędników poczty. Dowiedzieli się jaką drogę przebywa  list czy też paczka od nadawcy do adresata. Zapoznali się z pracą listonosza i jego codziennym zadaniom. Zrozumieli jak ważne i odpowiedzialne jest to stanowisko. Wraz z przemiłą Panią Naczelnik klasa zwiedziła pomieszczenia Urzędu Pocztowego  m.in. hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, sortownię, czy też teren rozładunku i przyjmowania paczek i listów. Uczniowie mieli okazję być świadkiem jednego z takich rozładunków. Wizyta poprzedzona była zajęciami utrwalającymi adresowanie listów/kartek pocztowych, a także pisaniem skrótów w adresach korespondencyjnych. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali pracownika poczty i zadawali mnóstwo pytań.  Na koniec, klasa 3a na ręce Pani Naczelnik złożyła podziękowania, jak również życzenia i wyrazy szacunku dla wszystkich pracowników Urzędu Pocztowego.

Walentynki w kl. 3b

RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ

10

14 lutego 2022r. w bibliotece szkolnej zorganizowana została akcja czytelnicza polegająca na wypożyczeniu bez uprzedniej wiedzy paczki z książkami, nie wiedząc co jest przedmiotem treści książek zapakowanych w szary papier. Wszak książki nie ocenia się po jej okładce .

Dla młodych czytelników z okazji 14 lutego przygotowano 50 tajemniczych paczek z książkami-niespodziankami.
Wypożyczający sięgnęli po książki niespodzianki, a właściwie to książki wybierały w tym dniu czytelnika. Każdy kto tego dnia przyszedł i wypożyczył książki w ciemno został obdarowany słodkościami.
Akcja ta wzbudziła wiele pozytywnych reakcji i uśmiechów. Wybór w ciemno prawdopodobnie wpłynął również na poszerzenie gustów czytelniczych. Użytkownicy biblioteki mieli okazję zabrać do domu i przeczytać książki, których być może w tradycyjny sposób nigdy by nie wypożyczyli. W randce z książką  wzięło udział 46 uczniów z klas I-IV.
Celem akcji była popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów. Wprowadzenie elementu zabawy w nawyki czytelnicze.

KONKURS POETYCKI ” AKORDY WZRUSZEN”.

04

Dnia 14.02.2022r.w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się pierwsze spotkanie liryczne.Organizatorami tego spotkania były Towarzystwo Miłośników Kętrzyna i Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie.
W imprezie poetyckiej wzięła udział młodzież z klas ósmych szkól podstawowych i szkól ponadpodstawowych z powiatu kętrzyńskiego.
Młodzież recytowała wiersze p. Elżbiety Wąsik z nowego tomiku „Akordy wzruszeń” .
Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, z których dwoje otrzymało  wyróżnienia : Antonina Kalinowska i Alicja Tymecka. Dziękujemy Szymonowi Drewniakowi, Aleksandrowi Wojciechowskiemu za udział w konkursie. Wszystkim Gratulujemy!!!

Bohateron-dyplom-oddzial-przedszkolny-w-szkole-podstawowej-nr-3-w-ketrzynie-1

Bohateron-dyplom-szkola-podstawowa-nr-3-w-ketrzynie-1

DYŻUR WAKACYJNY – PRZEDSZKOLE

dyzut

Drodzy Rodzice tegoroczny dyżur wakacyjny w naszej placówce zorganizowany będzie w sierpniu 2022r. W lipcu oddział przedszkolny będzie nieczynny. Szczegółowe informacje wraz z terminarzem znajdziecie Państwo w zakładce ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE – DYŻUR WAKACYJNY.

Marta Żukowska

RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ

94573_kartki-ksiazka-sercerandka_z_ksiazka_03

Zapraszamy naszych czytelników,

miłośników książek,
do wspólnej zabawy

„Randka w Ciemno z Książką”

Zachęcamy do wyboru książki nie oceniając
jej po okładce,

Zaryzykuj i wypożycz paczkę z książkami nie znając jej zawartości!
W każdej z nich znajdziesz coś co Cię zainteresuje.

Dla pierwszych 14 osób biorących udział w akcji czytelniczej
„Randce w Ciemno z Książką” czeka słodka Niespodzianka.

Randka zaczyna się 14.02.2022 (poniedziałek) od godz.10:00
w bibliotece szkolnej.

MEMORY MASTER – Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego – wyniki

Otrzymaliśmy wyniki konkursu Memory Master:

ANTONINA KALINOWSKA z kl.8b- laureatka II stopnia z liczbą zdobytych punktów 97

MAJA ROGUSZKA z kl.5a- laureatka III stopnia

ALEKSANDRA STEFAŃSKA z kl. 3 a – laureatka III stopnia . Ola pisała arkusz konkursowy na poziomie klasy 4 !!.

Wyróżnienia należą do : ALEKSANDRY DUNAJ oraz PIOTRA KOROWAJA z kl. 8a.

Wszystkim , którzy wzięli udział w konkursie serdecznie GRATULUJEMY.

FERIE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM