NAJCIEKAWCZY STRÓJ Z CZASÓW WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO

 

str├│jDnia 23 marca 2018 r. w ramach obchodów Roku Wojciecha Kętrzyńskiego w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się miejski konkurs na „Najciekawszy strój z czasów Wojciecha Kętrzyńskiego”. Celem konkursu było uświetnienie 180 rocznicy urodzin patrona miasta i przybliżenie jego sylwetki najmłodszym mieszkańcom Kętrzyna –przedszkolakom.

Na „czerwonym dywanie” zaprezentowali się czterolatek i pięciolatki. Najliczniejszą grupę stanowiły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Dzięki zaangażowaniu rodziców „młodych modeli” mogliśmy podziwiać w przepięknych strojach, wzorowanych na XIX -wieczną modę. Zobaczyliśmy młode damy w długich, koronkowych sukniach z bufiastymi rękawami. Głowy ,zgodnie z francuską modą ,przyozdabiały kapelusze ,zwane butkami z piórami i kwiatami. Jak przystało na „modnisie” miały parasolki od słońca, wachlarze i oczywiście- torebki.

Chłopcy pokazali stroje typowe dla mężczyzn w XIX wieku- czarny surdut, frak, chusta pod szyją a w ręku czarna laseczka. Pojawiły się brody, wąsy, okulary a nawet zegarek kieszonkowy na łańcuszku.

Komisja, która miała przyjemność podziwiać i oceniać występy przedszkolaków została zachwycona różnorodnością strojów oraz dokładnością ich prezentacji .

Wyniki konkursu:

  1. Michał Roguszka SP3

  2. Aleksandra Stefańska ,,Malinka”

  3. Maja Jakoniuk SP3

    Piotr Karpiński SP3

Wyróżnienia:

Maja Osiecka SP3

Filip Osiecki SP3

Dawid Brzózka SP3

Natalia Sobieska SP3

Alicja Łopacka SP3

 

Both comments and pings are currently closed.