JASEŁKA 2018

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się w  naszej szkole 21 grudnia 2018 r. Uroczystość poprowadzili uczniowie z klasy VI: Olga Łozowska i Karol Stefański. Po przywitaniu gości i wprowadzeniu nas w świąteczny nastrój odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom szkolnego konkursu „Kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych”. Następnie laureaci konkursu zaśpiewali kolędy i pastorałki. Mali artyści za piękne występy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

            Kolejną częścią programu był występ jasełkowy dzieci z klasy II „a” i II „b”. Jasełka to piękna polska tradycja, która wprowadza nas co roku w świąteczny nastrój, przypomina historię narodzin Pana. Dzieci pod kierunkiem pani Barbary Graczyk i Roksany Małek przygotowały przedstawienie bożonarodzeniowe. Sala gimnastyczna zamieniona została na ten dzień w wyjątkowe miejsce. Dzieci przeniosły nas do Betlejem, gdzie Maria i Józef oczekiwali na narodzenie Pana Jezusa. W jasełkach pojawiły się anioły, diabełki  oraz różne postaci m.in. policjant, murarz, nauczycielka, lekarka.  W uroczystości  uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-VIII,  rodzice, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy naszej szkoły. Jasełka  przedstawiały w humorystyczny sposób, sceny z narodzin Jezusa, który pragnie przyjść do każdego z nas. Przedstawienie wigilijne ukazało ludzi poszukujących nadziei i oczekujących miłości jaką może dać człowiekowi tylko Bóg. Dzieci składały dary dla Dzieciątka. Jasełka zostawiły nam przesłanie by wśród naszych codziennych spraw, obowiązków i czasem trudnych sytuacji umieć przygotować miejsce Jezusowi i otworzyć swe serca na Jego przyjęcie, pozbywając się przeszkód i niedoskonałości, które zależą od nas samych. Całość przedstawienia, przeplatana była kolędami i pastorałkami  w wykonaniu uczniów tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji, w śpiew których włączała się widownia.

            Na koniec życzenia  świąteczne dla całej naszej społeczności szkolnej złożyła Pani dyrektor Ewa Stadnicka. Wspólne uczestnictwo w tym przedstawieniu pozwoliło  poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.  Do zobaczenia na Jasełkach za rok…

Both comments and pings are currently closed.