LEKCJE DOBRA W KĘTRZYŃSKIEJ TRÓJCE

zamiast hejtu

Dnia 17 stycznia w klasach III – VIII zostały przeprowadzone  przez p. Basię Jaremko i p.Dominikę Marantowicz zajęcia dotyczące „Hejtu, mowy nienawiści i jego negatywnych konsekwencji”, w których wykorzystano prezentacje multimedialne przygotowane przez nauczycielki oraz spot „Dodaj znajomego”. Nauczycielki podkreślały, że nie dawanie przyzwolenia na negatywne zachowania rówieśników, reagowanie na  wszelkie formy dokuczania, wyśmiewania  daje możliwość  przeciwstawiania się temu co złe. Na zajęciach  zwracano także uwagę, jak wiele plusów niosą ze sobą pozytywne, koleżeńskie relacje z innymi.  Najstarszych uczniów uwrażliwiano na to, że budowanie pozytywnego świata, w którym nie będzie miejsca na przemoc, nienawiść leży w ich rękach już dziś.

 

 

Both comments and pings are currently closed.