„SZWEDZKI STÓŁ” NA ŚNIADANIE

images

Nasze Przedszkole czyni ogromne starania, aby dzieci spożywały zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Niechęć do spożywania warzyw, owoców, ryb itp. przez dzieci należy przezwyciężyć. Jak to robimy? Od 18 marca w naszym przedszkolu śniadanie dla dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przygotowywane będzie w formie szwedzkiego stołu. Przedszkolaki samodzielnie będą robić kanapki podczas śniadania; mają do wyboru: pieczywo, świeże warzywa, sery, wędliny i jajka. Mogą one same zdecydować o tym, co chcą zjeść i co najważniejsze same mogą sobie ułożyć na kanapce wybrane składniki. Dzieci miejmy nadzieję będą zachwycone nowym sposobem podawania śniadania. Kanapki sporządzone według własnego pomysłu bardziej smakują. Nawet „niejadki” zjedzą swoją porcję z wielkim apetytem. Mamy nadzieję, że szwedzki stół stanie się tradycją naszego przedszkola.

Both comments and pings are currently closed.