KLASY ÓSME Z WIZYTĄ W ZESPOLE SZKÓŁ im. MACIEJA RATAJA w RESZLU

W dn. 28.03 klasy 8a i 8b udały się wraz z opiekunkami p. B. Jaremko i p. D. Sterniak na dzień otwarty Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu. Celem wyjazdu było poznanie oferty edukacyjnej i zasobów szkoły. Dzień otwarty w ZS obfitował w liczne atrakcje: pokaz strażacki z udziałem uczniów szkoły, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, zumba, gra „poszukiwacze fantów”, pokaz fryzjerski, rozgrywki komputerowe w CS oraz kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek. Połączenie autobusowe z Kętrzynem jest bardzo dobre, ale szkoła dysponuje internatem, w którym zamieszkują uczniowie, którzy nie chcą na co dzień dojeżdżać. Niewątpliwie, atutem szkoły są atrakcyjne wyjazdy zagraniczne na praktyki, w ramach projektu ERASMUS PLUS i bogate zaplecze dydaktyczne. Nasi uczniowie mają jeszcze czas, aby podjąć tę ważną decyzję o wyborze kierunku kształcenia. Ale czas szybko  mija i wkrótce  będą musieli dokonać wyboru.