MARATON PRZEDSZKOLAKÓW

DSCF1386Dnia 10.06.2019r. przedszkolaki z grupy Motylki, Misie, Pszczółki, Smerfy oraz Biedronki wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik Bliżej Przedszkola. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do prowadzenia imprez biegowych w przedszkolach. Celem maratonu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu. Wszystkich uczestników maratonu powitała i dopingowała Pani Dyrektor Ewa Stadnicka wraz z Panią Wicedyrektor Ewą Żołnacz.

Uczestnicy imprezy otrzymali numery startowe tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Zostali poinformowani o zasadach biegu, jak i o bezpieczeństwie w trakcie zawodów. Nie było upadków, obtartych kolan. Maraton odbył się na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 3. Wszystkie dzieci były bardzo przejęte biegiem, dały z siebie wszystko i dotarły do mety z uśmiechem i pełną satysfakcją. W naszym maratonie nie było przegranych. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze. Wszystkie dzieci były zwycięzcami maratonu. Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem medali i słodkimi niespodziankami. Trzech pierwszych biegaczy z każdej grupy zostało nagrodzonych I, II, III miejscem. Biegacze stanęli na podium, gdzie otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Wszystkim przedszkolakom GRATULUJEMY dołączenia do grona małych maratończyków.

Zachęcamy do kontynuowania aktywności sportowych przez CAŁY ROK…

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Both comments and pings are currently closed.