UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Po ponad dwumiesięcznej przerwie 2 września 2019 roku punktualnie o godzinie 9-tej społeczność szkolna spotkała się na inauguracji nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor Ewa Stadnicka powitała zaproszonych gości, rodziców, pracowników szkoły, a przede wszystkim  uczniów, których zaprosiła do wspólnej nauki. W szczególny sposób przemówiła do pierwszoklasistów przyjmując ich do społeczności uczniowskiej. To ważny dzień w ich życiu, który na długo zostanie we wspomnieniach. Pani Dyrektor przypomniała wszystkim zgromadzonym, że powitanie nowego roku szkolnego nie zawsze było radosne. 1 września 1939 na kolejne 5 lat zakończyła się edukacja w Polsce, a potajemna nauka groziła śmiercią lub obozem koncentracyjnym. W wyrazie szacunku wszystkim poległym, minutą ciszy uczciliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Miło nam było powitać przybyłych gości: Burmistrza Miasta Kętrzyna p. Ryszarda Niedziółkę, księdza proboszcza Stanisława Majewskiego, Radnego Rady Miejskiej p. Mariana Toruńskiego oraz innych zacnych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Wakacje już dobiegły końca, zabrzmiał pierwszy dzwonek.

Wszystkim życzymy wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Tekst – Kamila Kubot

Fotorelacja – Dorota Mendala