PRACOWNICY SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W PUDWĄGACH Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W KĘTRZYNIE

PART_1570207648558-1024x768

04.10.2019r. przedszkolaków odwiedzili pracownicy Schroniska w Pudwągach,  Pani Iwona, Sylwia i Pan Radek. Naszym gościom towarzyszyły trzy przyjaźnie nastawione pieski: Luna, Maciek i Doli. Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych i uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt. Przedszkolaki z grupy „Motylki”, „Pszczółki”, „Misie” dowiedziały się co to jest schronisko. Pani Iwona opowiedziała dzieciom o psich i kocich zwyczajach oraz ich potrzebach. Dowiedziały się również, jak należy postępować w kontakcie z obcymi zwierzętami. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat prawidłowego opiekowania się pupilami w domu. Chętnie opowiadały o swoich zwierzętach. Z zaangażowaniem i przejęciem dzieci mówiły o pomocy zwierzakom mieszkającym w schronisku, o zbliżającej się zimie, a co za tym idzie ciepłymi kocykami, poduszkami czy kołderkami na mroźne dni. W Szkole Podstawowej nr 3 od lat działa koło wolontariatu. W ciągu roku szkolnego przeprowadzane są zbiórki i kiermasze charytatywne z których dary przekazywane są potrzebującym.

04.10.2019r. to Światowy Dzień Zwierząt, jest to dzień który ma na celu zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby zwierząt. W najbliższych dniach rozpoczynamy zbiórkę karmy i potrzebnych dla czworonogów darów rzeczowych.

Wizyta pracowników Schroniska dla Zwierząt to znakomity przykład tego, że już od najmłodszych lat warto zaszczepić w dziecku jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęście i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Tekst: Marta Szadziewska

Both comments and pings are currently closed.