„DO KRAINY WIEDZY DRZWI WAM OTWIERAMY” – UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA KLASY I

FB_IMG_15702971180305490

W dniu 4 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Zientary –Malewskie w Kętrzynie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas I – p. Halina Moczyńska oraz p. Roksana Małek.  Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów. Podczas akademii uczniowie klasy I „a” i  I „b” z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Pierwszoklasiści zauroczyli zebranych ciekawym układem tanecznym. Po programie artystycznym dyrektor szkoły pani Ewa Stadnicka uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)”. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Na zakończenie uroczystości odśpiewano pieśń  szkoły oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Tekst i fotorelacja: Roksana Małek

Both comments and pings are currently closed.