NASTROJOWO I PATRIOTYCZNIE

DSCF3218

Tradycyjnie, narodowe święto niepodległości obchodziliśmy w szkole bardzo uroczyście. Uczniowie i przedszkolaki przyszli w tym dniu do szkoły ubrani na galowo, szkolne korytarze ozdobione zostały  patriotycznymi dekoracjami.  Na 2 lekcji odbył się apel, którego gospodarzem była klasa 5 b przygotowana  przez  p. Dorotę Sterniak. Uczniowie, wspomagani przez szkolny chór, w montażu słowno-muzycznym  przedstawili najważniejsze fakty związane z odzyskaniem  niepodległości  przez Polskę w 1918r. Patriotyczne  wiersze  przeplatały się z informacjami historycznymi i pieśniami wojennymi. Mimo nietypowych warunków, na korytarzach panował podniosły i uroczysty nastrój.

Chór szkolny, przygotowywany przez p. Ewę Maciak, zaśpiewał wzruszające pieśni historyczne „Rota”, „Pierwsza kadrowa”, „Piechota” i „My I Brygada”. O stronę plastyczną imprezy, jak zawsze,  zadbała p. Dorota Mendala.  Uroczystość uświetniło wykonanie przez kl. 5 b przy akompaniamencie akordeonu pieśni „Hej, hej ułani”, za co dziękujemy  p. Kasi Lipskiej.

Dopełnieniem podniosłego nastroju w tym dniu były rozbrzmiewające na korytarzach szkolnych podczas przerw historyczne wojenne pieśni.

Tekst: Dorota Sterniak

Fotorelacja: Dorota Mendala, Barbara Graczyk

Both comments and pings are currently closed.