POKAZ HISTORYCZNY „POLSKA WOJNA OBRONNA 1939R. RZECZ O HUBALU”

IMG_20200116_115837ABC

W dn. 16.01.2019r. w naszej szkole po raz kolejny, na zaproszenie Pani Doroty Sterniak – nauczycielki historii, zaprezentował swój program historyczny Pan Jacenty Ordowski. Tym razem opowiedział nam o II wojnie światowej, a zwłaszcza o wojnie obronnej Polski i oporze stawianym przez Polaków wobec niemieckiego agresora.

Podczas pokazu uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu ciekawostek dotyczących bitew polskiej wojny obronnej oraz ideologii faszystowskiej. Poznali sylwetkę majora H. Dobrzańskiego ps. HUBAL, który dowodził działaniami partyzanckimi, podejmowanymi po kapitulacji państwa polskiego.

Jak zwykle były interesujące scenki z udziałem naszych uczniów oraz prezentacja rekwizytów – mundurów oraz karabinów z okresu II wojny światowej.

Tekst i fotorelacja: Dorota Sterniak

Both comments and pings are currently closed.