PRZERWA NA CZYTANIE…

3Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Zientary-Malewskiej w Kętrzynie po raz pierwszy włączyła się w ramach Tygodnia Bibliotek, do realizacji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu pod nazwą „PRZERWA NA CZYTANIE”, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Akcja jest realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

„Przerwę na czytanie” rozpoczęliśmy od spotkania z panią bibliotekarką Grażyną Wyszkowską, która zaakceptowała niniejszy projekt do realizacji. Pani bibliotekarka przygotowała dokładny harmonogram przeprowadzenia tej akcji.

Na drzwiach biblioteki i na gazetce Samorządu Uczniowskiego pojawiły się plakaty z informacją o planowanej akcji.

Dnia 28 października 2020 roku uczniowie Szkoły pod opieką swoich nauczycieli zebrali się na trzeciej przerwie na korytarzu szkolnym i czytając bili rekord. Część uczniów ze względu na nauczanie zdalne czytała swoje ulubione książki w domu. Wśród nich uczniowie klasy 2 b.  W akcji wzięły również udział oddziały przedszkolne.

Łącznie w akcji bicia rekordu czytania na przerwie wzięło udział 150 uczniów i 10 nauczycieli.