LEKCJA DLA CIAŁA I UMYSŁU

Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na zdrowie, kondycję oraz zdolności poznawcze dziecka. Ruch zapobiega wadom postawy oraz pomaga korygować te już wykryte. W naturalny sposób pobudza metabolizm i ogranicza udział tkanki tłuszczowej w ogólnej masie ciała, zmniejszając ryzyko wystąpienia nadwagi i otyłości. Sport systematycznie zwiększa siłę i sprężystość mięśni a także pojemność płuc i głębokość oddechu podnosi tym samym wytrzymałość całego organizmu. Regularna aktywność zwiększa przepływ krwi, co skutecznie dotlenia mózg. Dzięki temu poprawia się pamięć, koncentracja oraz jakość snu, co ma niebagatelne znaczenie dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Uczniowie klasy 2 „b” wiedzą jak ogromny wpływ na zdrowie ma sport dlatego ćwiczą codziennie.

 Artykuł i prezentacja multimedialna: Roksana Małek

Both comments and pings are currently closed.